Energie střeleckou smůlu neprotrhla, padla s Třincem

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Po delší herní přestávce se odpočatí energetici postavili na domácím ledě Ocelářům z Třince. Naděje, že se rychle prosadí a zapomenou na střeleckou mizérii z předchozích zápasů, zůstala nenaplněna. Přes veškerou snahu a přes mnoho vyložených šancí se mírně lepší a aktivnější Energie prosadit opět neodkázala. Třinci tak stačily dvě rychlé branky ze třetí třetiny a bylo rozhodnuto U obou byl bývalý energetik Rostislav Marosz. Třetí branku pak hosté přidali při power-play.
Tipsport extraliga, 18. (ČT), st 9.11.2016
Oceláři Třinec
0:3
0:0, 0:0, 0:3
Branky a nahrávky: 45. Marosz (Kreps, Hrabal), 49. Martin Růžička (Marosz, Roth), 57. Polanský. Rozhodčí: Pavlovič, Pražák – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 2158. Střely na branku: 38:19. Zblokované střely: 8:11. Hity: 7:6. Vhazování: 38:34.
Karlovy Vary: Závorka – Harant, Dujsík, Sičák, M. Rohan, Tomáš Dvořák, Rýgl – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Mullane, Gríger, V. Tomeček – Vachovec, Skuhravý (C), Kindl – Harkabus, Matuš, Flek.
Oceláři Třinec: Hrubec – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, L. Galvas, Nosek, Jank – Petružálek, Marosz, Martin Růžička – Kreps, Dravecký, Adamský – Polanský, Irgl, J. Sýkora – Špirko, Jašek, Rákos.

V první třetině se hrál spíše chaotický hokej, oba týmy měly problémy s udržením útočného pásma a také s přechodem přes střední pásmo. Energii se ale dařilo o něco lépe. Třinec zkoušel své štěstí především z brejků, ale od vsítění byl vždy daleko. Na druhé straně bylo blízko hned několik hráčů. Po špatné domluvě dvou třineckých hráčů se až před branku dostal Rachůnek, ale namísto střely bekhendem volil jen přihrávku před branku, která nakonec nepomohla.

Nejblíže vsítění byl asi Tuominen, který se z rohu kluziště dostal až před brankáře, ale ani natřikrát jej nedokázal překonat. V dobré pozici byl pak třeba i Mullane, ale ten branku v brejkové situaci vysoko přestřelil. Do šaten se tak odcházelo za bezbrankového stavu 0:0.

Ani ve druhém dějství se obraz hry příliš neměnil. Energie měla hned dvě šance v podobě přesilové hry, ale Oceláři se pokaždé bez větších problémů ubránili. Domácí působili nyní možná ještě více bezzubě, přesto si pár slibných šancí vytvořili. V této fázi se Třinec spíše jen bránil. Zhruba po deseti minutách pak zápas okořenila větší strkanice před třineckou brankou, ale sudí nakonec ani nevylučoval.

Poté se celkem dlouhou dobu nic zajímavého neudálo, až do chvíle, kdy obráncům unikl Jakub Flek a nenamířil si to sám na brankáře Hrubce. Střelou na zadní tyč ho však překonat nedokázal. V závěru si Energie zkusila jednu početní výhodu, ale nebezpečnější při ní byl spíše Třinec. Ani ten už ale skóre neotevřel.

Hned zkraje třetí třetiny sudí vyloučil Závorku a Oceláři si mohli zkusit početní výhodu. Nedařilo se jim při ní ale o nic lépe, než Energii, ba naopak, ta si během oslabení totiž vytvořila asi největší šanci zápasu. Matúš za brankou obral Hrubce a přihrál před úplně prázdnou svatyni Vojtěchu Tomečkovi, který ale promáchnul. A jak se říká - nedáš, dostaneš! Během chvíle sudí vyloučil ještě Matúše, a to už hosté potrestali. A bylo to velmi jednoduché, Rostislav Marosz jen přejel přes modrou čáru podél mantinelu, udělal Harantovi snadnou kličku do středu kluziště a v rychlosti vypálil zápěstím na delší tyč.

Energie se pak zkoušela rychle vyrovnat. tlačila, ale nezajistila si dostatečně obranu a během tří minut zvýšil na 2:0 Martin Růžička, který si se Závorkou poradil v samostatném úniku po přesném pasu Marosze bekhendovým blafákem. Ve zbytku utkání už pak Oceláři svůj náskok jen v poklidu kontrolovali. Energie tak zkusila zvláštní taktiku a už téměř pět minut před koncem utkání vsadila na hru bez brankáře, tu ale zhruba po dvou minutách potrestal bekhendem ze středního pásma Jiří Polanský a byl konec. Třinec zvítězil 3:0.

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary): Zápas se lámal ve druhé třetině, kde jsme měli spoustu přesilových her, které jsme nedokázali zúročit. Měli jsme samostatný nájezd, který jsme nevyužili. Utkání bylo o prvním gólu, který bohužel dal soupeř. Potom jsme udělali ještě jednu chybu u nás ve třetině, kde jsme zapomněli na Růžičku, který nám odjel a vstřelil druhou branku. Kluky samozřejmě musíme pochválit za ten výkon, bojují, pracují, makají, dodržují to co po nich chceme, ale bohužel nám chybí ty góly. Nejsme schopni být u branky důraznější a využít šanci, která se nám naskytne. Bez gólu se dá těžko vyhrát.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): My jsme dnes byli trochu v očekávání, jak to bude vypadat po reprezentační pauze, kdy pro hráče to není jednoduché. První třetina byla spíš taková oťukávací, ve druhé půlce první třetiny jsme nějaké šance měli. Dnes nás hrozně zabrzdila druhá třetina kdy jsme udělali spoustu zbytečných faulů a půlku druhé třetiny jsme hráli v oslabení, kde nás hlavně podržel nás brankář Šimon Hrubec. Byli jsme trpěliví a čekali jsme na svou šanci, která přišla ve třetí třetině po individuální akci Marosze. Po vstřelené brance se na naše hole dostal klid a potom si tým začal věřit. Poté co jsme odskočili na rozdíl dvou branek, tak jsme věřili, že dnes už to utkání dohrajeme.