Energie veze jen bod, výhru ztratila v závěru

Ml. Boleslav - HC Energie 3:2 pp (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
K plnému zisku chyběla necelá minuta, přesto vezou karlovarští hokejisté z Mladé Boleslavi jen jeden bod. Energetici se dostali do vedení první letošní brankou Rastislava Deje (na snímku) a ve třetí části zvýšil vedení hostí Lukáš Pech. Jenže pak přišly smolné chvilky. Nejprve ztratil výborně chytající Mensator čisté konto po odrazu puku od vlastního spoluhráče a při závěrečné power play Středočeši nechytatelnou tečí Kazionova vyrovnali. Otřesená Energie nezachytila nástup do prodloužení a Důras rozhodl o zisku bonusového bodu pro hráče z města automobilů.
O2 extraliga, 39. kolo, pá 9.1.2009
Ml.Boleslav
3:2p
0:0, 0:1, 2:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 50. Mocek, 60. Kazionov (Kočí), 61. Důras (Schnabel, R. Vrbata) - 25. Dej (Zucker, Němec), 43. Pech (Prošek, Skladaný). Rozhodčí: Polák - Chytil, Bryška. Vyloučení: 9:13, navíc R. Vrbata (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3949.
Ml.Boleslav: Chábera - Hunkes, Schnabel, Jindra, Kočí, Posmyk, Mocek, Čížek - R. Vrbata (5. - 17. T. Sýkora), D. Vrbata, Důras - Nouza, R. Král, Handlovský - Padělek, Boháč, Benda - od 46. navíc Kazionov, T. Sýkora.
Karlovy Vary: Mensator - Řezníček, Dobroň, Němec, Duben, Prošek, Mudroch, Černý - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Pech, Skladaný - Milan Procházka, Kristek, Sailer - Zucker, Dej, Zaťovič

V úvodní části se diváci v mladoboleslavské hale branky nedočkali, i když šancí bylo více než dost. Za domácí se zkoušeli prosadit bratři Vrbatové nebo formace Richarda Krále. V dresu hostující Energie pak byli velice blízko brance Marek Melenovský nebo Milan Procházka, který v úniku trefil jen Cháborovo rameno.

Až ve 25. minutě se poprvé rozsvítilo červené světlo. Zasloužila se o to čtvrtá karlovarská formace. David Zucker poslal na steč Rastislava Deje, a ten svižnou střelou otřenou o tyč otevřel účet utkání.

Boleslavští se o vyrování snažili zejména v celé řadě přesilových her. Jenže Mensator v brance Energie byl výborný a navíc mu pomáhaly i tyče. Branková konstrukce vstoupila do osudu utkání při střelách Davida Vrbaty a Hunkese.

Další góly tak padly až ve třetím dějství. Hned v jeho úvodu se nechali vyloučit Schnabel a Jindra. Dlouhou přesilovku pět na tři hokejisté z lázeňské metropole využít nedokázali, ale těsně po návratu obou hráčů přesně zamířil Lukáš Pech. Dokázal stát na správném místě a přesně tečovat ránu Romana Proška.

Necelé čtyři tisícovky domácích příznivců se také dočkaly gólu. V čase 49:09 nahazoval Mocek puk na branku a Prošek nešťastně tečoval kotouč za záda Lukáše Mensatora. Domácí se zhluboka nadechli a začali se hnát za vyrovnáním.

Jistotu bodů mohl Energii přinést ve vlastním oslabení kapitán Skuhravý, jenže v možná rozhoducím momentu utkání přestřelil.

A pak přišel krutý trest. Minutu a čtvrt před koncem Energie špatně vystřídala a následnou přesilovku Mladoboleslavští zásluhou ukryté teče Kazionova potrestali.

Následné prodloužení trvalo pouhých 44 vteřin. O dvoubodovém vítězství domácích rozhodl před Mensatorem důsledný Michal Důras. Energetici tak po třech čistých výhrách v řadě přidali další bodový zisk, z ledu Metrostav arény ale určitě spokojeni neodjížděli.

Jaromír Šindel (Mladá Boleslav): "Byl to fyzicky náročný zápas. Mensator se ukázal ve skvělé formě. Hráči se snažili jít hodně do branky, ale on to pochytal. Máme dva problémy; jsou to útočné fauly, které nám zabraňují dohrát rozehrané přesilovky a potom samotné neproměňování přesilovek. Jsme ale rádi, že dnes mužstvo ukázalo velkou morální sílu."

Josef Paleček (Karlovy Vary): "Jsme zklamaní. Chtěli jsme zde získat tři body. Měli jsme to dobře rozehráno, ale měli jsme mnoho vyloučených. Dřeli jsme a nakonec síly chyběly. Navíc jsme udělali dvě hrubky, zvláště špatné střídání v závěru by se nemělo tak zkušenému hráči stát."