Energie vymazala Vsetín z ledu

HC Energie Karlovy Vary - Vsetínská hokejová 7:0 (3:0, 1:0, 3:0)
KARLOVY VARY - Jednoznačná partie. Karlovy Vary vysoko porazily Vsetín, který kladl jen malý odpor, a vylepšily si celkové skóre. Gólový účet zápasu byl otevřen už po necelé minutě a do třetí sirény se energetici trefili ještě šestkrát, zatímco Lukáš Sáblík udržel svou třetí nulu. V brankových hodech se našel prostor i na premiéry. Petr Mudroch si schoval puk na památku svého prvního gólu v dresu Energie, junior David Zucker si ve třetím utkání za A-tým připsal první bod za asistenci.
O2 extraliga, 29. kolo, pá 1.12.2006, Zimní stadion Karlovy Vary
Vsetín
7:0
3:0, 1:0, 3:0
Branky a nahrávky: 1. Skladaný (Dvořák), 14. Kumstát (Dobroň), 16. Mudroch (Chrenko), 27. Košťál (Skuhravý), 50. Hanzlík (Zucker), 52. Kumstát (Skuhravý), 55. Dobroň (Košťál). Rozhodčí: Polák - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 7:8 Využití: 2:0. Diváci: 2960. Průběh utkání: 7:0.
Karlovy Vary: Sáblík - Dobroň, Duben, Němec, Řezníček, Jiří Hanzlík, Mudroch, Kloz, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Pech, Skladaný - Zucker, Chrenko, Vondrka - Tvrdek, Bauer, Zaťovič
Vsetín: Vehviläinen (21. - 52. Štefl) - Kučný, Šmach, Horák, Ostrčil, Balčík, Bolf, od 21. navíc Bobček - D. Květoň, Stantien, Demel - Rob, Sabol, Dubec - Grill, Berzinš, Sakrajda - od 21. navíc Kraus a Hrňa

Ještě před tím, než se vhodilo první buly dnešního večera, byli domácí fandové vyzváni hlasatelem, aby zazpívali oslavenci Josefu Řezníčkovi známá slova – Hodně štěstí, zdraví... A narozeninový večírek se rozjel nečekaně rychle.

Již na začátku zápasu bylo jasné, jaké mužstvo bude držet po většinu zápasu hlavní iniciativu. V polovině první minuty se utrhl Václav Skuhravý, ale na poslední chvíli mu uloupil kotouč hostující Vehviläinen. V čase 0:51 byl však finský brankář poprvé zklamaný. Pech zajel za branku, přihrál Dvořákovi. Toho vsetínský brankář zneškodnil, ale proti dorážce Skladaného byl bezmocný. Další akce, kterou založil Lukáš Pech, byla k vidění ve vlastním oslabení. Pech vyjel v ze své obranné třetiny a tvrdou střelou mířil jen těsně vedle hostující branky. Po vyloučení Kumstáta si Vsetín zahrál další přesilovou hru, ale jen těžko se dostával do útočného pásma.

V čase 7:45 byl vyloučen Ostrčil a i domácí si tak mohli zahrát svoji první přesilovou hru. Po většinu početní výhody energetici tlačili na branku hostí a Dobroňova dělová rána málem ohnula tyčku Vehviläinenovy brány. Přesně v čase 13:43 padl po dobývání vsetínské branky druhý gól. Duben přihrál po modré čáře Dobroňovi, ten nahodil na branku a baseballovou tečí skóroval Petr Kumstát a využil tak pouze 7 vteřin trvající přesilovku. Třetí trefa na sebe nenechala dlouho čekat. Dvě minuty nato se totiž radoval Petr Mudroch po dobrém stínění Zuckera před brankou. Pro obránce Mudrocha to byla první vstřelená branka za tým Energie a kotouč, který si uschoval, mu bude jistě dělat velikou radost. Ke konci třetiny se dostal do šance i Vsetín. Berzinš ujížděl spolu s Dubcem na bránu. Místo přihrávky však první jmenovaný volil střelu a jen těsně minul Sáblíkovu klec.

Ve druhé třetině již karlovarští hráči nestříleli na finského gólmana, nýbrž na Martina Štefla. Ten si první zákrok připsal proti střele Františka Skladaného, když si pohlídal mezeru mezi nohama. Podobný zásah si připsal na své konto i Sáblík, na něhož střílel Rob. Ve 26. minutě vypálil Balčík a s jeho skákavou střelou měl Sáblík problémy. Když se po této akci usadila Energie v útočném pásmu, začali všichni útočníci rotovat kolem Šteflovy branky. Posledním bruslařem v karlovarském kolečku byl Jan Košťál, kterému naservíroval perfektní přihrávku Skuhravý. Už stačilo jen vystřelit a levé křídlo karlovarského prvního útoku zvýšilo skákavou ranou na čtyřbrankový rozdíl.

Za Vsetín byl znovu nejviditelnější Berzinš. Ten ujížděl v souboji jeden na jednoho, vystřelil a Sáblík si s pukem jen velmi těžko poradil. Vyrazil nešikovně na úplně osamoceného Grilla, před kterým zívala prázdná brána, ale naštěstí pro energetiky trefil pouze zadní mantinel. Dalším vsetínským hokejistou vystrkujícím růžky se stal Květoň, jenž ujížděl téměř osamocen na domácí klec, zpomalil a na poslední chvíli jej dobrým obranným zákrokem eliminoval Ondřej Němec.

Do třetí třetiny vjeli karlovarští hráči s pocitem, že by si Lukáš Sáblík zasloužil vychytat třetí nulu a také to tak vypadalo. Poslední část hry začala velmi vlažně. Hrálo se sice nahoru, dolů, ale to jen díky zakázaným uvolněním. Po několika minutách třetího dějství se hra stala opět plynulejší. Pech ujel kolem levého mantinelu do útočného pásma a naservíroval puk Dvořákovi. Ten se ocitl tváří v tvář Šteflovi, který mu forhendový blafák perfektně chytil.

Po vyloučení Vondrky a Kumstáta měl Vsetín možnost hrát přesilovou hru 5 na 3. Kučný střílel od modré čáry Sáblíkovi pouze do plastronu. Dále od modré mířil Rob, ale jeho pokus zmařil domácí brankář pravým betonem. Když hrála Energie ve čtyřech, stříleli opět z hranice značící útočné pásmo Kučný s Robem, ale hlavní roli si zahrál znovu maskovaný borec. Po této sérii pokusů se k odraženému puku dostal Stantien, poloprázdnou klec ale dalším fantastickým zákrokem pokryl zdatný karlovarský náhradník. V 50. minutě mířil kotouč po slovenské ose Chrenko – Skladaný do branky, ale na poslední chvíli vložil beton do střely Štefl. Po této akci zůstal ležet golman hostí na ledě a vypadalo to na zranění hlavy. Rozhodl se ale pokračovat ve hře a neudělal příliš dobře. V čase 49:58 ho prostřelil tvrdou ránou Jiří Hanzlík. Asistence byla připsána Davidu Zuckerovi, který si tak osladil svůj první zápas za A mužstvo před domácím publikem. Druhou branku v utkání poté vstřelil Petr Kumstát. Po závaru před brankou dorážel snad napotřetí. Po této situaci zůstal na ledě ležet Balčík, kterého zvedli až lékaři obou mužstev. Petr Kumstát mohl završit hattrick o dvě minuty později. Sám jel na brankáře Vehviläinenena, který vystřídal stále otřeseného Štefla. Forhendovou kličku vsetínský gólman chytil, když se Kumsátovi nepodařilo puk zvednout nad položený beton.

54:36. To byl čas, kdy vsítil branku Michal Dobroň. Osamocen mezi kruhy tvrdou ranou vymetl všechny pavučiny nacházející se v hostující brance. Čtyři minuty před koncem třetiny se začala šířit stadionem mexická vlna a domácí fanoušci si vychutnávali radost z vysokého vítězství. V samém závěru se ještě osamocen před brankou Energie zjevil Květoň, Lukáš Sáblík si však třetí nulu v sezoně vzít nenechal.

Václav Baďouček (Karlovy Vary): "Chtěli jsme hrát aktivně, střílet, chodit před bránu a dát brzy první gól, což se podařilo. Od první třetiny byl zápas rozhodnut, pak si ho mužstvo užívalo. Byl to první zápas ve 29 kolech, který se vyvíjel výrazně v náš prospěch. Jsme rádi, že dopadl tak jak dopadl, ale musíme na něj rychle zapomenout, protože nesmí svádět k přílišnému optimismu."

Rostislav Vlach (Vsetín): "Nevím, zda má cenu zápas hodnotit. Výsledek hovoří za vše a odpovídá hře, jakou jsme předvedli. Je nutné se z toho poučit. Jen doufám, že příště to bude lepší."