Fardovo kouzlo trvá, Energie poráží Budějovice

K a r l o v y  V a r y - Kouzlo hlavního karlovarského trenéra Richarda Fardy trvá dál. Popáté v řadě Energie pod jeho vedením bodovala a potřetí za sebou zvítězila doma 3:1. Tentokrát odjely z prázdnou poslední České Budějovice, které natáhly sérii bez výhry na rovných deset zápasů. O výsledku rozhodla druhá třetina, v níž padly všechny branky, včetně pojistky v podobě úspěšně provedeného trestného střílení Jána Lipianského. Karlovy Vary porazily podruhé v sezóně České Budějovice 3:1 po částech 0:0, 3:1, 0:0.
Tipsport Extraliga, 31. kolo, ne 7.12.2003
České Budějovice
3:1
0:0, 3:1, 0:0
Branky: 26. Němčický (Bacul, Polák), 31. Kraus (Ptáček), 36. Lipiansky (TS) - 32. Štrba. Rozhodčí: Havlík - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 1:0 Diváci: 3221.
Karlovy Vary: Franěk - Hájek, Ptáček - Kivoň, Krajíček - Galvas, Vantroba - Kumstát, Skuhravý, Kraus - Netík, Lipiansky, Bednařík - Tvrdík, Alinč, Košťál - Polák, Bacul, Němčický.
České Budějovice: J. Kučera (31. Chábera) - Jakeš, Kotaška, Ďurák, Jasečko, Mucha, Gýna - Bělohlav, P. Kaňkovský, Štrba - Bartoš, Kristek, Ondřej - Hřebejk, Šimánek, Kostourek.

Očekávaný úvodní nápor domácích se nekonal. I díky vyloučení Vojtěcha Poláka měl v prvních minutách více práce karlovarský brankář Franěk. Nebezpečnou dorážku kanonýra Kristka však betonem vytěsnil. Energetici se osmělili až v 6. minutě, kdy se dvakrát pokoušel z bezprostřední blízkosti prosadit Netík, spolupráce Poláka s Baculem skončila v rohu kluziště, Kučeru nezaskočila ani dělovka Galvase od modré čáry. Jinak se diváci v nejzápadnější české extraligové hale mohli jen nudit a u stánků s občerstvením zahánět nepříjemný chlad.

Na extraligovou úroveň se hra vrátila až v prostřední části. Podprůměru jako by odzvonila Galvasova rána do tyče. Ve 26. minutě již prokřehlý stadion jásal. Baculovu ránu Kučera ještě vyrazil, proti zkušenému Němčickému byl však bezmocný. Dvoubrankový náskok zajistil Energii parádním příklepem z levého kruhu Jakub Kraus, čímž také vyhnal gólmana Kučeru na lavičku náhradníků. Domácí radost ani neutichla, když nedůrazu obrany využil z bezprostřední blízkosti Štrba. Vyrovnání měl na holi v přesilové hře Gýna, jenže Franěk se proti jeho dělovce po zemi vytasil zákrokem večera. Ve stejném oslabení vystihl na modré čáře chybnou rozehrávku Skuhravý a osamocen se vydal stéci soupeřovu svatyni. Zastavil jej až nedovoleným zákrokem obránce Jasečko. Pohromu oddálil jen o chvíli, neboť sudí Havlík rezolutně zkřížil ruce nad hlavou. K trestnému střílení se rozjel Ján Lipianský, který dokonale provedeným bekhendovým blafákem překonal nerozchytaného mladíčka Cháberu.

V poklidné třetí části nejvíce hostujícímu brankáři zavařili karlovarští obránci. Krajíček tvrdě pálil do betonů, Kivoň dorážel, skulinku v Cháberově postoji však neobjevil. Příležitost zvýšit náskok promarnil Alinč, když z pouhého metru přepálil horní tyčku. Unavení Jihočeši se zmohli jen k mírnému náporu. Druhý útok vytvořil před Fraňkem závar, jenže Štrba ani Bartoš přesně nezamířili.

Českobudějovická série neúspěchů se tedy rozrostla již na deset utkání. Naopak Karlovy Vary pod trenérem Fardou bodovaly popáté v řadě. Zajímavostí je, že všechna tři letošní vzájemná střetnutí skončila vítězstvím domácího celku v poměru 3:1.

Fotografie

Richard Farda (Karlovy Vary): Naše první třetina byla taková zahřívací. Jinak hráči podali dobrý výkon a vítězství vybojovali opět srdcem.

Jaroslav Pouzar (České Budějovice): Stále nám chybí několik hráčů, skřípe to v obraně, ani rozehrávka není v pořádku. Odehráli jsme dobrou první třetinu, pak jsme však inkasovali po zbytečných individuálních chybách, což rozhodlo.