Hattrick Winklera smetl třinecké Oceláře

Junioři: HC Energie - HC Oceláři Třinec 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Již pátou výhru v řadě slaví karlovarští junioři. Po pauze se k prvnímu letošnímu utkání postavili doma, když do KV Areny zavítal Třinec. Ten po dvě třetiny držel s energetiky více méně krok, ale ve druhé třetině již hostující hokejky mlčely, čehož domácí dokázali využít. Pod tříbodovou výhru se notně podepsal Filip Winkler (na menším snímku), který se v utkání blýskl hattrickem !
NOEN extraliga juniorů 2011/12, 27. kolo, čt 5.1.2012, KV Arena
Oceláři Třinec
5:2
1:0, 2:2, 2:0
Branky a nahrávky: 3. Winkler (Kverka, Harkabus), 22. Vrána, 24. Winkler (Schusser, Kverka), 54. Winkler (Harkabus, Kverka), 59. Troška - 29. Hegyi (Kapica), 35. Kasperlík (Ižacký). Rozhodčí: Florian - Havelec, Fiala. Vyloučení: 6:7. Využití:1:1 . V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.
Karlovy Vary: Habal (Rauscher) - Urbančok, Valeš, Novák, Troška, Schusser, Funk, Gombár - Vrána, Kubáč, Svoboda, Koblasa (C), Winkler, Harkabus, Baar, Švec, Kverka, Zadražil, Půlpán.
Oceláři Třinec: Hollý (Chvostek) - Macháček, Hurtík, Repe, Běhal, Teper, Burzala, Chomič - Ižacký, Franek, Bajtek (C), Pargáč, Kasperlík, Juhász, Bumbál, Hegyi, Kapica, Kajaba, Matuš, Číhal.

Zápas začal v poklidnějším tempu a na první vážnější akci si musely prořídlé ochozy počkat až do 3. minuty. Tato akce a zároveň i první střela v zápase skončila hned brankou. Puk ze své sítě musel lovit hostující Hollý po střele Filipa Winklera po úniku dvou na jednoho. Po brance Varů se hra z obou stran otevřela a k vidění byl pohledný hokej s množstvím šancí i soubojů u mantinelu. Dobrá příležitost se domácím naskytla v polovině třetiny při dvou na sobě navazujících přesilových hrách. Energetici však vyložené šance neproměnili. Na druhé straně jmenujme ze skromného seznamu šancí hostů pokus Hurtíka od modré do betonů Habala. Hosté měli v závěru ještě možnost přesilové hry, ale takřka vůbec se nedostali na dostřel karlovarské branky.

Druhá třetina začala divoce a už po necelé dvouminutovce se opět radovali domácí. Lukáš Vrána se ve skrumáži těl ukázal jako ten nejpohotovější a ranou z první propálil třineckého Hollého. Netrvalo dlouho a bylo to už o tři branky, když se prosadil Filip Winkler přesnou tečí za Hollého. Po kratší nezáživné pasáži však udeřili hosté a zhruba v polovině základní hrací doby se radovali z branky. Stalo se tak po střele Dominika Hegyiiho, který zamířil ideálně nad lapačku Habala. Vstřelená branka však hosty nabudila a ve 35. minutě byl rozdíl mezi týmy již jen o gól. Martin Kasperlík při přesilové hře trefil z mezikruží ideálně pravý růžek domácí svatyně.

Poslední dějství nezačalo příliš pohledným hokejem. K vidění byla převážně snaha hostů o vyrovnání a naopak zarputilá obrana ze strany domácích borců. Snad největší šanci z úvodu třetiny měl v její první polovině Vrána, který zcela osamocen před Hollý puk do branky dorazit nedokázal. Méně záživnou část hry prolomili až domácí svými výpady. Na úspěšný si však svěřenci kouče Mlejnka museli počkat až do 54. minuty, kdy Filip Winkler akcí na dva doteky dovršil hattrick. Definitivně pak utnul šance hostů na srovnání David Troška brankou přes celé hřiště do odkryté klece.