Jediná branka odstartovala silvestrovské oslavy

K a r l o v y V a r y - Dnešní utkání se odehrálo ve znamení brankářů. Jak Rudolf Pejchar na straně domácích, tak vítkovický Marek Pinc v posledním utkání roku 2003 jasně kralovali. Rozhodla jediná trefa z hole Františka Ptáčka (na snímku), jenž vystřelil nikterak tvrdou ránu příklepem od modré čáry. Puku pomohla do sítě ještě nepatrná teč jednoho z vítkovických obránců. Po oboustranně střelecky chudém výkonu získaly Karlovy Vary tři body do tabulky za výhru 1:0 po třetinách 0:0, 0:0 a 1:0.
Tipsport Extraliga, 35. kolo, út 30.12.2003
Vítkovice
1:0
0:0, 0:0, 0:1
Branky: 49. Ptáček (Alinč). Rozhodčí: Nečas - Pešek, Šátava. Vyloučení: 6:9, navíc Černošek (Vítkovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 3122.
Karlovy Vary: Pejchar - D. Hájek, Ptáček, Bauer, Krajíček, Galvas, Kivoň - L. Svoboda, Alinč, Košťál - Tvrdík, Lipianský, Bednařík - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus.
Vítkovice: Pinc - Seman, Jurečka, Ficenc, Černošek, Rimmel, Pavel Kumstát, od 21. navíc Zápotočný - Míka, Burger, Hubáček - I. Padělek, Turek, A. Padělek - Irgl, J. Štefanka, M. Tomášek - od 21. navíc Krenželok.

Úvodní karlovarský tlak, podpořený vyloučením hostujícího Ficence, vyústil v pěknou spolupráci Alinče se Svobodou. Tomu však v rozhodující chvíli sjel kotouč z čepele, dorážející Vantroba již neměl dostatek prostoru k zakončení. Čistou brankovou šanci spálil o chvíli později úplně volný Alinč. Tvrdíkovu vtipnou zpětnou přihrávku však nasměroval pouze do hrudi připraveného Pince. Šance domácích následovaly v rychlém sledu. Svoboda a Bednařík mířili jen těsně vedle, Kumstát nedokázal v tísni přehodit ležícího brankáře Vítkovic. K ohrožení Pejcharovy klece se hosté vydávali jen sporadicky. Náhradníka v domácí brance několikrát prověřil aktivní Filip Turek. Závěrečné minuty Vítkovičtí sice odehráli v oslabení, byli to ovšem oni, kdo si vypracoval lepší příležitosti ke skórování. Samostatný únik agilního Turka zneškodnil Pejchar ve spolupráci s obránci, nájezd Irgla s Burgerem zastavila až tyč.

Od druhé třetiny se už hrálo ve vlažnějším tempu. Pouze ve 24. minutě přišel krátký nápor Energie. V rozpětí několika vteřin nastřelili brankovou konstrukci Ptáček a Tvrdík. Více vzruchu poté přinesla až druhá polovina střetnutí. Svým originálním stylem vybruslil Pejchar dravý nájezd Hubáčka. Na druhé straně chyboval Pinc, Skuhravý ale zpoza branky červené světlo nerozsvítil. Chvilku hrůzy si prožil i domácí gólman Pejchar. Jeho nepřesnou rozehrávku vystihl Turek. Nejlepší hostující hráč vhodný okamžik pro střelu prováhal a následná přihrávka již postrádala překvapení.

Už v první minutě závěrečného dějství mohl otevřít účet zápasu kapitán hostí Burger. Osamocený únik po pravé straně zneškodní karlovarský brankář hbitým rozklekem. Svůj vrcholný zákrok si veterán v domácím brankovišti schoval na 46. minutu, kdy se úžasně roztáhl na brankové čáře a zamezil tak Ivanu Padělkovi ve střelbě. Mohlo se zdát, že poslední utkání roku dospěje až do bezbrankového výsledku. Ani jeden celek se netlačil do bezhlavého útočení, pevné obrany jasně dominovaly. Ve 49. minutě však do chumlu hráčů před vítkovickou brankou nahodil František Ptáček, kotouč k překvapení všech proskočil s drobnou tečí až za záda bezmocného Pince. Nevídané přestavení předvedl v nervózním závěru Jan Alinč. Hráč proslavený svým vytříbeným bruslením ale též odporem k osobním soubojům, svedl v rohu kluziště boxerský souboj s Pavlem Kumstátem. Za své odvážné číslo si vedle delšího pobytu na trestné lavici vysloužil i neutichající potlesk nadšeného publika. Karlovarští se v závěru stáhli do obrany. Neprostupný val na modré čáře nedovolil soupeři ohrozit hrdinu duelu Pejchara. Když se navíc v poslední minutě nechal zbytečně vyloučit hostující Turek, mohly v Karlových Varech propuknout novoroční oslavy o den dříve.

Radim Rulík (Karlovy Vary): Za vítězstvím stojí hlavně brankář Pejchar, který odchytal skvělé utkání. I když jsme měli více ze hry, Vítkovice nám dvakrát ujely v naší přesilovce a zákroky Pejchara byly dost klíčové. Skvěle chytal i vítkovický Pinc, vypracovali jsme si hodně šancí, ale nemohli dát gól. Celé mužstvo bojovalo a výhru vydřelo.

Aleš Tomášek (Vítkovice): Chtěli jsme alespoň jeden bod, i když jsme čekali, že Karlovy Vary do nás půjdou. Domácí měli více ze hry, byli lepší v osobních soubojích a také poměr střel vyzněl dost jednoznačně pro ně. Přesto jsme k bodu neměli daleko, prohráli jsme nešťastným vlastním gólem.