Junioři: Cenná výhra s Oceláři

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

K a r l o v y V a r y - Cennou a zaslouženou výhru nad aktuálně prvním celkem moravské skupiny si dnes odbyli karlovarští junioři. Do začátku utkání nevstoupili ovšem zrovna ideálně. V desáté minutě inkasovali, ale do konce první třetiny stačili obrátit a v té druhé nepustili hosty ani k pořádné šanci, natož ke vstřelené brance. Třinečtí stačili pouze v záverečné třetině korigovat výsledek druhým a posledním gólem, a tak Energie zcela zaslouženě vyhrála 5:2. Velkou měrou k úspěchu přispěl útočník domácích Jakub Hamerle svými dvěma trefami a jednou asistencí.

Extraliga juniorů, 34. kolo, po 9.1.2006, Zimní stadion Karlovy Vary
Oceláři Třinec
5:2
2:1, 2:0, 1:1
Branky a nahrávky: 15. Sláma (Kloz), 15. Hamerle , 30. Kloz (Satora), 39. Hamerle (Budínský, Brňák), 55.Bušta (Hamerle) - 14.Haas (Hampl), 41.Toman (Škatula, Petrek). Rozhodčí: Rejthar - Brejcha, Černý . Vyloučení: 12:13 . Využití: 2:1 . Diváci: 50 . Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2 .
Karlovy Vary: Jakubal – Benda, Brňák, Satora, Mašek, Boguský, Kloz, Karpíšek - Bušta, Hamerle, Kuběna, Bauer, Sláma, Gasparik, Sedláček, Bauer, Budínský
Oceláři Třinec: Daneček – Jurdič, Rangl, Byrtus, Vydra, Hegegy - Bartoň, Říman, Podešva, Žibrita, Florian, Polák, Haas, Tošenovjan, Toman, Petrek, Hampl, Škatula, Grofek, Samiec

Do utkání s aktuálně prvním týmem moravské tabulky vstoupily Karlovy Vary s cílem vsítit rychle branku. Do střeleckých pokusů se i dostávaly, jenže chybělo zejména štěstí v koncovce. V půlce první dvacetiminutovky byli během necelé minuty vyloučeni tři domácí hráči a tak se na dlouhé skoro čtyři minuty museli hráči Energie spoléhat na tři muže v poli. Třinečtí ostřelovali Jakubalovu svatini, domácí gólman houževnatě čelil, trojice hráčů v poli často vyhazovala kotouče, jenže zlom přišel ve 14. minutě, kdy se ve skrumáži před brankou dokázal nejlépe zorientovat Marek Haas a zblízka prostřelil brankáře domácích. Energii tento gól vyprovokoval a už za půl minuty mužstvo vyrovnalo zásluhou střelce Tomáše Slámy a jeho nahrávačem Vojtěchem Klozem, kdy Sláma na pohotovou nahrávku zareagoval pohotovou střelou k pravé tyči. Za dalších dvacet vteřin přišel pro hosty šok! Zcela nehlídaný Jakub Hamerle pálí z první po krásné nahrávce z rohu kluziště a propaluje hostujícího brankáře. Třinec se srdceryvně snažil o vyrovnání, ale nedařilo se. A tak do kabin se šlo za velmi pozitivního vedení pro domácí. 2:1.

Druhá třetina se hostujícím vůbec nepovedla, z čehož měli radost příznivci karlovarské Energie, ale především i samotní hráči. Hostům se vůbec nevedlo a spíše často faulovaly, než aby se dostávaly do nějakých šancí. Neúspěšnou hru využili domácí hned dvěmi úspěšnými trefami! První radostná událost přišla ve 30. minutě, kdy Energie hrála přesilovku 4 : 3. V přesilovkovém kolotoči nahrával Zbyšek Satora Vojtěchu Klozovi který od modré vše, včetně brankáře Danečka propálil. Domácí hráli zejména v útočné části velice aktivně, což také přineslo své další ovoce v 39. minutě, kdy Jakub Hamerle po nahrávkách Budínského a Brňáka pálil od pravého kruhu. Hosté chtěli očividně srovnat krok a čtvrtý gól je k tomu jednoznačně vyburcoval, jenže dopláceli na svou tvrdou hru,časté vylučování a nepřílišné množství střeleckých šancí.

Do třetí třetiny už jasně rozhodnutého utkání přišli Třinečtí vyburcováni neúspěchem a s nadějí alespoň trošku zkorigovat špatný vývoj utkání. To se jim začalo plnit již po úvodním buly, které vyhrál Lukáš Petrek, bleskurychle přihrál Petrovi Škatulovi, ten vyslal do zmatené domácí obrany Martina Tomana, který se nemýlil mezi Jakubalovy betony. Poslední dvacetiminutovka byla ve znamení tvrdé hry a častého vylučování na obou stranách. Hosté se stále trápili s koncovkou, kdežto domácí už jen dohrávali dnes výborné, i divácky atraktivní utkání. Poslední ránu do Třineckého hokejového srdce zasadil Lukáš Bušta z nahrávačské hole dnes výborně hrajícího Jakuba Hamerleho. Posledně jmenovaný ve vlastním oslabení ujel Třineckým hráčům, mezi dvěma se prosmýkl a přihrál zcela nepokrytému Buštovi, který se táhlou jedovkou nemýlil. Tato branka totálně pohřbila veškeré třinecké naděje, a tak domácí se radovali z velice dobrého výkonu a ještě lepšího výsledku.

Mikuláš Antonik, trenér Karlových varů: Ze začátku utkání to s námi nevypadalo tak dobře, byli jsme často zbytečně vylučováni, ale pak už to bylo dobré. Pro příště se musíme vyvarovat těm chybám, které stále děláme, ale s dnešním zápasem jsem spokojený.

Roman Cienciala, trenér Třince: Tak hlavně to byl dnes velice pěkný, otevřený hokej se spoustou šancí, ale také se spoustou vyloučení. Myslím si ale, že výsledek neodpovídá dění na hřišti, soupeř měl víc toho sportovního štěstí.