Junioři: Fotbalová plichta s Vítkovicemi

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 0:0 (0:0, 0:0, 0:0)

K a r l o v y V a r y - Hned druhý den po úspěchu se Sarezou nastoupili junioři proti dalšímu ostravskému celku - Vítkovicím. Utkání přineslo urputný boj o každý milimetr ledu, hře dominovaly obrany, které připustily jen minimum vyložených šancí. Na druhé straně střelci obou mužstev neměli svůj den. Čisté konto si připsal strážce karlovarské branky Pavel Jakubal.

Extraliga juniorů, 22. kolo, pá 18.11.2005, Zimní stadion Karlovy Vary
Vítkovice
0:0
0:0, 0:0, 0:0
Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 69. Průběh utkání: 0:0.
Karlovy Vary: Jakubal - Brňák, Satora, Mašek, Štourač, Boguský, Kloz, Schmidt - Sedláček, Jan Bauer, Šnadr - Kuběna, Gasparik, Sláma - Hamerle, Budísnký, Bušta
Vítkovice: Iliáš - Falter, Flašar, Palík, Rosypal, Kubala, Měkýš - Valušiak, Novák, Rehuš - Sklenář, Tejkl, Szturc - Hrubý, Káňa, Roman

Den po vítězném utkání se Sarezou nastoupili energetici k duelu s dalším ostravským soupeřem – Vítkovicemi. Od počátku byl k vidění rychlý hokej, ve kterém oboustranně dominovala obrany. První solidní ránu na Iláše poslal ve druhé minutě obránce Mašek, ale vítkovický brankář se před zápasem zahřál dobře. Hra ve středním pásmu a u mantinelů k mnoha vyloženým šancím nevedla, do té první se dostali hosté v jedenácté minutě. Při zteči karlovarské svatyně přenechal Káňa kotouč Romanovi najíždějícímu z druhé vlny, po jehož technické střele do růžku předvedl Jakubal efektní zákrok lapačkou. Branková příležitost domácích přišla o tři minuty později, na konci kombinace Hamerleho s Budínským stál Bušta, jenž ve vysoké rychlosti nedokázal z úhlu přehodit brankářův levý beton. Skóre se mohlo měnit ještě v samém závěru, ale Iláš se štěstím vytěsnil Sedláčkovu střelu do tyče.

V úvodu druhé části se domácí dostali do tempa díky dvěma přesilovým hrám, kompaktní obrana soupeře je ale do blízkosti své branky nepouštěla, a Energie tak vsázela spíše na prudké střely od modré. Neuspěl jak Štourač, tak ani příklep Tomáše Brňáka. Brankář Jakubal měl možnost se protáhnout, když Káňa využil zmatku v obraně domácích a pohotově vystřelil. Téměř stoprocentní šanci měli hosté v přesilové hře při vyloučení Štourače. U levé tyčky opuštěnému Hrubému stačilo trefit prázdnou horní polovinu klece, kotouč však nasměroval pouze do ležícího Jakubala. V závěru třetiny mohl ještě při přesilové hře domácích ujet vítkovický Roman, ale obránce Mašek předvedl své rychlé nohy a na hranici pravidel soupeře zneškodnil.

I závěrečná část se nesla v duchu bezzubých útočných akcí a diváci trpěli i při častých přerušeních hry. V úvodu se do dvou nadějných šancí dostal energetik Sláma, jeho zasunutí z pozice za brankou ani bekhendová střela v situaci jeden na jednoho však červené světlo za Ilášem nerozsvítily. Ani jednomu týmu nešla upřít snaha a bojovnost, k úspěchu ale chyběl nápad, finální přihrávka. V pětačtyřicáté minutě rozvířil vody před Jakubalem útok Valušiak, Novák, Rehuš, ale ani pěkná rána posledně jmenovaného Vítkovické nerozveselila. V snad největší šanci zápasu se o několik minut později ocitl domácí Budínský. Dostal se k němu kotouč, který gólman vyrazil po Štouračově ráně od modré, a mladému karlovarskému forvardovi stačilo trefit poloprázdnou branku. Jak už výsledné skóre napovídá, nepovedlo se. Stejně tak se vedlo o dvě minuty později jeho spoluhráči Kuběnovi, jenž nastřelil pouze horní tyčku.

Přestože ani jeden tým se nechtěl spokojit s remízou a sympaticky se bojovalo až do posledních vteřin, skončil zápas bezbrankově 0:0. Nejlepšími hráči bylo logicky oba brankáři – domácí Pavel Jakubal a vítkovický David Iláš.