Junioři: Klíčová výhra juniorky na Spartě

Junioři: HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 1:2. Karlovarští energetici bojují o play-off extraligy juniorů velmi srdnatě. Již potřetí v letošní sezóně porazili Spartu Praha a uchovali si dobrou výchozí pozici před závěrečným blokem zápasů před play-off. Vítěznou trefu vstřelil ve 38. minutě Vít Budínský. Sparta sice v závěru zlobila, ale nevyužila k vyrovnání ani power-play a prohrála již potřetí v řadě.
Extraliga juniorů, 43. kolo, so 4.2.2006, T-Mobile Aréna
Sparta
1:2
0:0, 1:2, 0:0
Branky a nahrávky: 34. Ton K. (Voříšek, Drak) - 25. Bauer (Schmidt), 38. Budínský (Bušta, Hamerle). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: .
Sparta: Neuvirth - Procházka, Cunik, Sem, Ton M., Kanov, Jobb - Hertl, Handlovský, Voříšek, Krätzer, Bezouška, Kupec, Drak, Meidl, Ton K., Martinec, Burian, Rybecký, Mrňa.
Karlovy Vary: Jakubal - Brňák, Satora, Mašek, Boguský, Karpíšek, Schmidt - Bušta, Hamerle, Kuběna, Bauer, Smolík, Sláma, Gasparik, Sedláček, Zaťovič, Budínský, Zucker, Šnajdr.

Utkání začala lépe Energie, která určovala tempo hry po většinu zápasu. V prvních šancích se zčista jasna objevili Hamerle a Bušta, jenže ani jeden jmenovaný nedokázal ideálně usměrnit kotouč mezi tyče. Brzy se ostrým švihem prezentoval také Zaťovič, brankář Neuvirth zasáhl proti jeho střele včas lapačkou. Domácí o sobě dali prvně vědět až v osmé minutě Meidlem, vzápětí před brankou nebezpečně kombinovali Voříšek s Krätzerem. Hokej nabíral na obrátkách, k vidění bylo nevídané nasazení i spousta osobních kontaktů. V oslabení se zkoušel individuelně prosadit hostující Bušta, ale střelou nad ledem skulinku ve výstroji gólmana Pražanů nenašel. V následné hře v plném počtu se uvolnil Zaťovič, domácího brankáře si dokázal položit, odkrytou klec ovšem v rozhodující okamžik netrefil. Holešovickým nevyšla také další početní výhoda, naopak znovu v oslabení více hrozili hosté. Karpíšek svým tvrdým projektilem donutil Neuvirtha zasahovat, Sláma z levého křídla namířil svou ránu jen do jeho ramene.

Hosté byli nebezpečnější také v prostředním dějství, hned v úvodu si svou aktivitou vynutili faul a rozehráli přesilovou hru. Nejprve střelou z první Bauer netrefil zívající svatyni domácích, ale o pár vteřin se již tentýž hráč nemýlil. Ve 25. minutě totiž Bauer z kruhu přesně zamířil ke vzdálenější tyči brankáře Neuvirtha a poslal Vary do vedení. Sparta mohla ihned odpovědět dvojí šancí, ale ztroskotala v koncovce. Nejdříve se Handlovský protáhl jako štírek podél mantinelu, pod brankářem Jakubalem ale puk do sítě nedostal. Následně Voříšek pěkně našel před brankou číhajícího Tona, jenž mířenou střelou do víka branku přestřelil. Energie však dlouho Pražany sahat po brance nenechala a ozvala se také, Zaťovič byl na konci umné kombinace celého útoku, která skončila v rukavici Neuvirtha. Poté, co hosté ubránili oslabení, vyrovnávací branku stejně neodvrátili. Ve 34. minutě po nedorozumění před hostující klecí se nejlépe zorientoval Voříšek, když přes skrumáž viděl dobře postaveného Karla Tona. Ten neváhal a krátkým švihem nad Jakubalův beton poslal puk do sítě. Radost Holešovických netrvala dlouho, za čtyři minuty se totiž znovu radovali Západočeši. Budínský zpracoval puk na brankové čáře a krátkou kličkou do bekhendu prohodil puk Neuvirthovi mezi betony.

Do poslední části vstoupili Pražané lépe, přestože se brzy museli bránit přesile. Ani to jejich útočné výpady nezastavilo. V oslabení unikal Handlovský, obtočil se okolo beka Maška, ale z otočky střelou po ledě šanci na úspěch neměl. Stejný kousek předvedl o chvilinku později také Mrňa, namísto zakončení se však nešetrně srazil s brankářem Jakubalem a na několik okamžiků tak hru přerušil. Sparta oslabení přestála a i nadále nebezpečně vystrkovala růžky. Vůbec poprvé tak v zápase převzala iniciativu na své hokejky, ale bez gólového efektu. Pěknou řádku příher předvedli Voříšek s Krätzerem v přečíslení, ale koncovka postrádala patřičný důraz. Vary bránily, seč jim síly stačily. Do útoku se dostávaly jen sporadicky, nejnebezpečněji se zkoušel prosadit v závěru Kuběna. Dvě minuty před závěrečným hvizdem si domácí vyžádali oddechový čas, z něhož vzešla hra bez brankáře. Sparta svého soka zle zatlačila, puk do branky tlačila až za hranicí pravidel, z čehož vznikla v brankovišti Jakubala krátká šarvátka. V posledních vteřinách nadvakrát sám před brankářem Energie neuspěl Voříšek a Karlovy Vary tak hubený náskok uhlídaly. Junioři Sparty podlehli ve třetím duelu v řadě.