Junioři: Play-off se vzdaluje

K a r l o v y  V a r y - Juniorský výběr Karlových Varů ztratil v boji o play-off další důležité body. Mezi vlastními mantinely nedokázali mladíci vyzrát na stejně staré velvyslance pardubického hokeje. Porážku 0:3, po třetinách 0:0, 0:2 a 0:1, neodvrátila ani pěstní vložka Pražáka s Kindlem. Nemilosrdnost duelu dokumentuje šestice vyloučených hráčů do konce utkání.
Extraliga juniorů, 49., po 23.2.2004
Pardubice
0:3
0:0, 0:2, 0:1
Branky: 29. Potůček (Starý, Vávra), 32. Vávra , 43. Starý (Potůček, Kolář). Rozhodčí: Florián - Havelec, Fiala. Vyloučení: , navíc Pražák do konce utkání, Vrba a Tvrdek (všichni KVA) 5 + do konce utkání - Kindl do konce utkání, Linhart a Vávra (všichni PCE) 5 + do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 79.
Karlovy Vary: Jirkův - Karpíšek, Tašner, Kocek, Charousek, Loučka, Štourač, Hlubuček, Bušta, Hamerle, Lojek, Tvrdek, Jakub Bauer, Sedláček, Michel Polák, Chyba, Prážák, Vrba, Ondřej Prštický.
Pardubice: Koutský - Linhart, Havrda, Kolář, Chaloupka, Mervart, Kindl, štěpnička, Gasparik, Šeda, Ludvik, Potůček, Musil, Starý, nakládal, Bartoníček, Kubišta, vávra, Luštinec

Ze začátku se útočněji prosazovali hosté. Již ve třetí minutě vidělo téměř osmmdesát diváků první brejk Pardubic. Petr Bartoníček si skvěle nabruslil mezi obránce a dostal se do samostatného úniku. Domácí brankář Jirkův však jeho blafák prokoukl a zlikvidoval. O dvě minuty později spáchali pardubičtí velkou skrumáž před karlovarskou brankou a nejprve se tvrdou střelou prezentoval Gasparik a po něm se pokoušel dorážet Nakládal. Jeho doklepnutí již však stála v cestě těla domácích obránců, jež se po puku vrhli jak šelma po kořisti. V osmé minutě se konečně dostali k iniciativě Západočeši. Zatlačili hosty v jejich obranném pásmu a závar z toho vzniklý museli pardubičtí třikrát řešit zakázaným uvolněním. V desáté minutě předvedli učebnicovou kombinaci domácí Tvrdek s Pražákem. V situaci dva na dva si několikrát v útočném pásmu vyměnili puk a druhý jmenovaný dorážel do prázdné brány. Puk mu ovšem nepatrně sjel z hokejky a zazvonil tak jen o boční konstrukci. V šestnácté minutě to byl opět domácí Pražák, jenž doklepával kotouč do odkryté brány, ale i napodruhé karlovarský útočník zklamal a svou střelu umístil těsně vedle levé tyče. Zbytek první části se dohrál s šancemi na obou stranách, ale ani jedno z obou týmů si nedokázalo vytvořit šanci hodnou gólu.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí a vytvořili si tlak. Při jednom z útoků fauloval domácího hráče hostující obránce Jan Kolář a vyfasoval dvě minuty za nedovolenou hru vysokou holí. Energetici však v přesilovce nevyslali na pardubického brankáře Koutského ani jednu střelu. V devětadvacáté minutě přišla první branka zápasu. Hosté předvedli excelentní kombinaci, po které hostující kapitán Ondřej Potůček dorážel do odkryté Jirkůvovy branky. Druhý gól na sebe nenechal příliš dlouho čekat. Po vyloučení na obou stranách se již ve vlastním oslabení zmocnil puku pardubický Kamil Vávra a zvýšil vedení hostů na dvě branky. Po této brance Pardubice převzaly iniciativu a druhá třetina se dohrála v režii hostujících juniorů.

Hned v první minutě třetího dějství se nechal vyloučit domácí Pražák. Tato přesilovka zůstala ještě nevyužita, ale o tři minuty později, kdy na trestné lavici pykal karlovarský Loučka za nedovolenou hru vysokou holí se pardubickým početní výhodu využít podařilo. Po přihrávkách Potůčka a Koláře se k puku dostal Jan Starý a zvýšil stav na 3:0 pro Pardubice. V sedmačtyřicáté minutě se na ledě strhla hromadná bitka. Dva hráči vyfasovali trest ve hře, čtyři pět minut plus do konce utkání. Za domácí byli vyloučeni Pražák, Vrba a Tvrdek, za hosty pak Kindl, Vávra a Linhart. V třiapadesáté minutě se blýskl domácí brankář Jirkův, když brilantně zneškodnil akci dvou pardubických forvardů. O minutu později se na straně druhé perfektním reflexem prezentoval gólman Koutský, když zneškodnil střelu zcela osamoceného Hamerleho. Hra se poté dostala do uvolněného tempa Pardubičtí si hlídali svůj tříbrankový náskok a domácí už k žádným vyloženějším šancím nepustili.