Junioři: Plzeň odjíždí poražena

HC Energie - HC Lasselsberger Plzeň 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Do Dolní Kamenné dnes zavítal rival z nedaleké Plzně. Od začátku byla mužstva plná ambicí, které se sice hned neprojevovaly, ale během času se ukázalo, kdo je na tom lépe a kdo hůře. Četnými zraněními decimovaná Energie se dostala do vedení hned ve třetí minutě a vyjma krátké remízy se na tom nic nezměnilo až do samotného konce. Branku a asistenci zaznamenal Michal Tollinger (na snímku).
Extraliga juniorů, 30. kolo, pá 12.12.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
Plzeň
4:1
2:1, 0:0, 2:0
Branky a nahrávky: 3. Rohan Tomáš (Švec), 12. Lev (Zeman), 20. Mareček (Tollinger), 41. Frk (Schmidt), 54. Tollinger (Kverka). .
Karlovy Vary: Hruška, Habal, Schmidt, Ryžuk, Přindiš, Tomeček, Tollinger, Frk, Záhora M., Záhora D., Vaněk, Kverka, Vachovec, Sýkora, Švec, Topinka, Hudák, Rohan M., Rohan T., Mareček.
Plzeň: Francouz, Mazanec, Růžička, Blumentrit, Zeman, Ruprecht, Jeřábek, Hucl, Polívka, Petruška, Sýkora, Šimek, Pitule, Trojan, Hošťálek, Baxa, Herm, Straka, Roušal, Špiler, Jonák, Lev.

Západočeské derby na juniorské úrovni se rozjíždělo nemastně a neslaně. Týmy se pozvolna uťukávaly a zkoušely navzájem své reakce. Jako první selhal plzeňský brankář, když svou opožděnou reakcí neobstál před střelou Tomáše Rohana. Energie tedy šla do vedení, kde vydržela přes deset minut. Pak se po pár zkušebních střelách prosadili Plzeňští. Lev vyrovnal a od této chvíle začala hra být zajímavější. Energetici se snažili více prosazovat a to se jim dařilo. Už to vypadalo, že první třetina skončí nerozhodně. Ovšem 22 sekund před koncem dokázal "vyrobit" gól Mareček, což bylo na dlouhou dobu naposledy.

Ve druhé části se totiž nikdo neprosadil natolik, aby zajistil nějakou branku. Hra odsýpala rychle, hoši se s tím moc nepárali, předváděli kvalitní hokej, pokusů na gól nebylo málo, leč bez výsledku.

V poslední třetině bylo potřebné dohnat gólový půst z předchozí části hry a Energie k tomu měla parádní příležitost v podobě přesilovky, kterou náležitě využil Frk. Stav 3:1 nedával Plzni moc nadějí, i když se nedá říct, že by to hosté zabalili. Jejich snažení a několika nevyužitým šancím ale nakonec učinil přítrž energetik Michal Tollinger, který v 54. minutě z pravého kruhu málem proděravěl síť. Energie tedy jasně nad svým plzeňským rivalem zvítězila.