Junioři: Porážka v derby nic nezmění

K a r l o v y  V a r y - O postup ani o udržení příslušnosti mezi elitou již junioři karlovarské Energie nebojují. Proto v dnešním západočeském derby dostala v brance první extraligovou příležitost dorostenecká opora Tomáš Závorka. Plzeň, srdnatě válčící s Ústím o udržení nejvyšší soutěže, neobraly o plný bodový zisk ani tři kanadské body Kamila Charouska. Po třetinách 0:1, 2:3 a 2:2 podlehli energetici Lasselsbergeru Plzeň 4:6.
Extraliga juniorů, 53., čt 4.3.2004
Plzeň
4:6
0:1, 2:3, 2:2
Branky: 33. Charousek (Loučka, Kocek), 37. Vrba (Charousek), 49. Gellner (Vrba), 60. Charousek (Chyba, Kocek) – 17. Novák (Krywda), 24. Kracík (Krywda), 35. Heřman (Kracík), 37. Heřman, 55. Horfajtr (Heřman), 58. Vaněk (Heřman). Vyloučení:: 2:3, navíc Loučka (KVA) 5+TDKU. Využití: 2:2. Diváci: 99.
Karlovy Vary: Závorka - Karpíšek, Tašner, Kocek, Charousek, Loučka, Štourač, Gellner, Bušta, Hamerle, Jakub Bauer, Sedláček, Chyba, Pražák, Vrba, Ondřej Prštický
Plzeň: Freylach - Tytl, Keltyčka, Kreuzman, Vaněk, Gajda, Hamrlík, Slaba, Lodr, Novák, Vobořil, Marek, Heřman, Jindra, Krywda, Hauer, Kašpar, Kracík, Horfajtr

Junioři Plzně přijeli do Karlových Varů bojovat o body důležité pro udržení samotné extraligové příslušnosti. Naproti tomu domácí již žádné nervy prožívat nemusejí, protože zápolení o play-off se jich již netýká. Podle situace soupeřů to také na ledě v letošním čtvrtém západočeském derby vypadalo. Karlovarská zahajovací formace sice po několika vteřinách zatlačila hosty do obrany a zásluhou pálícího Chyby poprvé prověřila Freylacha, více práce měl však na druhé straně juniorský extraligový debutant Závorka. Kašpar zkoušel pozornost mladé brankářské naděje z úhlu, Lodr mířil z mezikruží jen těsně vedle, kombinaci celého útoku zakončenou ranou Jindry zhatil vyhozením z brankové čáry jeden z duchapřítomných obránců Energie. Snahy modro-bílích byly nakonec korunovány zaslouženým úspěchem. Přes nedůraznou obranu se dostal kotouč až k Novákovi, jehož nechytatelný příklep prosvištěl kolem Závorkovy hlavy do sítě. Herní převahu svého týmu mohl v závěru prvé části potvrdit aktivní Lodr, domácí ovšem od další pohromy zachránila Závorkova v ohnivých barvách vyvedená maska.

Prostřední dějství pokračoval v duchu toho předešlého. Plzeň se mohla radovat již po třech minutách, kdy individuální akci Krywdy pohodlně zakončil přes bezmocně ležícího brankáře Jaroslav Kracík. Bezprostředně po úspěšně přečkaném oslabení mířil z levého kruhu pro vhazování přímo do náruče karlovarského gólmana Vaněk. Domácí se výrazně osmělili až po polovině střetnutí. Sedláček si svým dravým průnikem přes celé kluziště řekl o faul. V přesilovce zužitkoval Loučkův chytrý pas od mantinelu Charousek. Lasselsberger ale žádné komplikace nepřipustil a v rozmezí dvou minut dvakrát překonal Závorku zásluhou přesných zásahů střelecky disponovaného Jana Heřmana. Přestřelku přelomu utkání a celou druhou třetinu završil přízemní střelou domácí kapitán Vrba.

Přestávka více prospěla týmu z lázeňského města. Bauerův průnik ještě zastavil důrazným zákrokem Kašpar. Gellnerova dorážka Vrbovy dělovky odražené od tyče rozsvítila červené světlo za Freylachem potřetí a znovu začala živit myšlenky energetiků na bodový zisk. Rozhodující okamžik přišel v 53. minutě. Loučka uprostřed hřiště krosčekoval Kracíka tak nešťastně, že oba aktéři skončili po nebezpečném střetu na dlouhé chvíle ležet na ploše v nehokejových polohách.Ve tváři nejlepšího muže utkání Kracíka se dokonce objevila krev. Za pomoci spoluhráčů nakonec oba odkulhali na střídačky, Loučka s trestem na pět minut a do konce utkání zamířil rovnou do šatny. Dlouhá přesilová hra definitivně přisoudila vítězství Plzni. Nejprve vymetl pravý horní růžek varské branky Hofrajtr, po vyloučení Kocka odstranil při převaze dvou mužů nečistoty z protější koutu klece Vaněk. Poslední slovo patřilo Karlovarským. V šedesáté minutě srazil Chybovu ránu záhadně do plzeňské sítě Charousek.

Plzeň tedy v důležitém souboji vybojovala dva body. Poslední Ústí nad Labem tak i přes pondělní překvapivé vítězství v Pardubicích stále drží v rukou černého Petra.