Junioři: Remízoví králové vládnou i v novém roce

K a r l o v y  V a r y - Již třináctý nerozhodný výsledek si v letošním ročníku juniorské extraligy připsali karlovarští mladíci. V prvním střetnutí nového roku sice po devíti minutách vedli o dvě branky, nakonec se ovšem hostům z Vítkovic podařilo vyrovnat. Za Energii přesně mířili Bušta a Michal Polák (na snímku). Po třetinách 2:1, 0:0 a 0:1 remizovali junioři Karlových Varů s výběrem Vítkovic 2:2.
Extraliga juniorů, 34., čt 8.1.2004
Vítkovice
2:2
2:1, 0:0, 0:1
Branky: 5. Bušta (Hlubuček), 9. Michal Polák (Tvrdek) - 11. Kohler (Bracháček), 48. Buček (Bartoš). Rozhodčí: Zubzanda - Fiala, Sentenský. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 75.
Karlovy Vary: Jakubal - Tašner, Jakub Bauer, Bušta, Hamerle, Nový, Tomáš Prštický, Charousek, Kocek, Tomaška, Sadloň, Hlubuček, Michal Polák, Chyba, Vrba, Mudra, Karpíšek, štoureč, Vojtěch Polák, Pražák, Tvrdek
Vítkovice: Vašíček, Chalupa, Roman Polák, Kohler, Hrygar, Novák, Červenka, Kokeš, Křivák, Vychodil, Bartoš, Bracháček, Kolarz, Toman, Tatarčík, Mocek, Onderka, Buček

Zpočátku aktivnější domácí zaskočili soupeře z Vítkovic lepším pohybem i častější střelbou. Dělovku Kocka od modré čáry ještě gólman Vašíček stačil efektně uklidit v rukavici. Důrazný a pohotový Bušta v 5. minutě už slavil první úspěch roku 2004. Osmnáctiletý forvard využil nedůslednosti obránců a protlačil kotouč u pravé tyčky za brankovou čáru. Další radost v červenožlutém podání na sebe nenechala dlouho čekat. Kamil Tvrdek se v přesilovce natlačil před branku, puk se odrazil k dojíždějícímu Michalu Polákovi, jenž odkrytou branku nemohl minout.

Vítkovičtí se do hry vrátili záhy. Bracháčkovo nahození usměrnil za bezmocného Jakubala lehkou tečí Bedřich Kohler. A nemuselo zůstat jen u snížení. V početí výhodě mířil od levého mantinelu Buček, dvojice osamělých Moravanů dorazit nebo tečovat nedokázala. Několik vteřin před první sirénou nenašel úplně volný Kohler skulinku v Jakubalově postoji. Zbylý průběh úvodní třetiny byl však v moci Energie. Útočné manévry trojice Vojtěch Polák, Bušta, Hamerle postrádaly jen trochu střeleckého štěstí, Petr Nový ztroskotal v samostatném úniku na menší počáteční rychlosti.

Druhá část pokračovala ve stopách té první. Vojtěch Polák se svými spoluhráči roztáčel útočné kombinace s nebývalou lehkostí. I díky přesilové hře hosté hru postupem času vyrovnávali. Jakubal musel řešit ošemetné situace po ranách Kolarze a Onderky, po střele stejného hráče z velkého úhlu proskákal touš brankovištěm. Své spoluhráče zachránil karlovarský brankář i ve 31. minutě, kdy parádním zásahem betonem zastavil pokus Kohlera z bezprostřední blízkosti.

Z protiútoku zahrozil opět Vojtěch Polák, jenže ani jeho únik červené světlo nerozsvítil. Skvělý slalom mezi třemi soupeři předvedl Tvrdek, Vašíček stačil zakročit až v poslední možné chvíli. Skóre druhé části nezměnil nad prázdnou branku mířící Mudra, ani pěstní souboj Kocka s Kohlerem.

Vstup do závěrečného dějství obstarala nastřelená tyč v podání Romana Pražáka, dorážku Jakuba Bauera skryl vítkovický brankář v bleskové lapačce.

Vyrovnání se Vítkovičtí přeci jen dočkali. Do brejku vyslal ve 48. minutě Bartoš Bučka, ten, ač s drobným přispění štěstí propálil brankářův postoj.

Hra rázem dostala nový náboj, zástupci obou týmů přidali na rychlosti, rovněž tvrdých hitů si mohla hrstka přihlížejících vychutnat bezpočet. Nechyběly ani čisté brankové příležitosti. Vojtěch Polák pálil z první do lapačky, Tvrdkovi v rozhodujícím momentě přeskočil puk čepel hole. Když se neujala několikerá dorážka velmi aktivního Vojtěcha Poláka, ani podobná příležitost Tatarčíka na druhé straně, připsaly si oba týmy zaslouženě jeden bod.