Junioři: Západočeské derby opět skončilo remízou

HC Energie Karlovy Vary - HC Lasselsberger Plzeň 1:1 (0:0, 1:1, 0:0)

K a r l o v y V a r y - V jedenáctém kole na sebe letos již podruhé narazily týmy Západočeského kraje. Tvdrá a obranná hra nepřinesla příliš pohledný hokej pro divácké oko. Hosté v devětadvacáté minutě otevřeli skóre, Karlovarští vyrovnali o pět minut později zásluhou Pavla Sedláčka na konečných 1:1. Hubený výsledek přinesl oběma týmům bod do extraligové tabulky.

Extraliga juniorů, 11. kolo, čt 6.10.2005, Zimní stadion Karlovy Vary
Plzeň
1:1
0:0, 1:1: 0:0
Branky a nahrávky: 34. Sedláček (Kloz, Schmidt) - 29. Hajšman (Setikovský Jan, Heřman). Rozhodčí: Froněk - Šerý, Vitík. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Diváci: 74. Průběh utkání: 0:1, 1:1.
Karlovy Vary: Jakubal - Brňák, Mašek, Satora, Schmidt, Kloz, Štourač - Gasparik, Kuběna, Bušta, Sláma, Jan Bauer, Budínský, Kalousek, Šnajdr, Hamerle, Sedláček
Plzeň: Štelmach - Kreuzman, Kořínek, Štich, Krajčík, Heršálek, Gajda, Černý - Holub, Heřman, Špinka, Kocman, Malý, Kica, Holý, Setikovský Jan, Šlauf, Bote, Hajšman, Hobl

Zápas začal ve klidném tempu, obě mužstva hrála především na důraznou obranu. Ve čtvrté minutě dostaly Karlovy Vary šanci zahrát si dvojnásobnou přesilovou hru, trestuhodně ji však nevyužily. V minutě deváté se před gólmanem hostí zjevil domácí útočník Sedláček, ale svou střelu namířil do hrudi brankáře. V osmnácté minutě neproměnili obrovské šance domácí Budínský s Buštou. O minutu později ujeli dva na jednoho Sláma s Kuběnou. První jmenovaný přihrával, druhý tvrdě pálil, gólman Štelmach však výborně zasáhl levým betonem.

Prvníá šanci druhé třetiny měl domácí Kloz, když pálil od modré, ale Štelmach se na švestkách nachytat nenechal. V pětadvacáté minutě se před domácím brankářem Jakubalem zjevil zcela osamocený Holý, ale trefil pouze brankářovo rameno. O minutu později se již hosté radovali. Po ukázkové kombinaci poslal puk za Jakubalova záda Václav Hajšman. Asistenci si připsali Setikovský a Heřman. Plzeň se po vstřelené brance vrhla do útoku. V devětadvacáté minutě pálil z těžkého úhlu Šlauf, ale Jakubal jeho střele vystavil svůj levý beton. Ve třiatřicáté minutě dostala Energie opět šanci v podobě dvojnásobné přesilové hře. Na její využití nemusela hrstka diváků dlouho čekat. Po střele Vojtěcha Kloze dorážel puk dza brankovou čáru Pavel Sedláček. V sedmatřicáté minutě nebezpečně dorážel před Jakubalem Holý, ale karlovarský brankář reflexivně vytěsnil lapačkou. Poslední šanci ve druhé části měl domácí kapitán Hamerle, ale Štelmach skvěle zareagoval lapačkou.

Třetí dvacetiminutovku načal svou šancí hostující Kocman, ale Jakubal odolal. Ve čtyřiačtyřicáté minutě ujel sám na Jakubala Petr Kica, ale trestuhodně svůj nájezd neproměnil. V téže minutě se z protiútoku snažil překonat Štelmacha Hamerle, ale gólman Plzně zasáhl levým betonem. V jednapadesáté minutě pálil z levého kruhu domácí Jan Bauer, Štelmach ale s jeho střelou příliš problémů neměl. V třiapadesáté minutě ujeli dva na jednoho domácí Gasparik s Buštou, ale Štelmach střelu druhého jmenovaného s obtížemi zlikvidoval. V šestapadesáté minutě měl obrovskou šanci hostující Setikovský, ale svou střelu do protipohybu Jakubala namířil těsně vedle levé tyčky. Necelou minutu a půl před koncem vyloučil rozhodčí Froněk hostujícího Heršálka za faul kolenem. Nejevětší šanci domácích měl Jan Bauer, jenž prokličkoval celým kluzištěm až před Štelmacha, ale ten zasáhl výtečně ramenem.

Po tvrdém zápase defenzivních taktik se rozešla HC Energie Karlovy Vary s HC Lasselsberger Plzeň smírně 1:1 po třetinách 0:0, 1:1, 0:0. Oba týmy si tak připsaly po jednom bodu do extraligové tabulky.

Mikuláš Antonik, trenér HC Energie Karlovy Vary: Dnes to bylo opravdu trápení, podali jsme prapodivný výkon. V závěru jsme měli šance zápas rozhodnout, ale štěstí nám nepřálo, přesto jsem s bodem spokojen,

Jindřich Setikovský, trenér HC Lasselsberger Plzeň: Myslím, že z pohledu k dnešnímu zápasu je remíza spravedlivá. Výborně nás podržel brankář. Karlovy Vary mě trochu zaskočily, čekal jsem, že půjdou důrazněji do soubojů. Každý bod ze soupeřova hřiště je dobrý, zbývá jej jen potvrdit výhrou doma.