Junioři a dorost: Kometa daleko nedolétla

Dorost: Energie - Kometa 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Junioři: Kometa - Energie 3:5 (2:2, 0:2, 1:1)
Druhý zápas v rozmezí čtyřiadvaceti hodin odehráli dorostenci Energie na "svém" ledě. Ani další, v pořadí již čtvrtý, tým z Moravy nedokázal zvítězit nad Energií. Hoši přibalili svému soupeři na dlouhou cestu do Brna pěkný balíček čtyř gólů. Proti stejnému soupeři byli úspěšní i junioři, kteří tak z prvních dvou utkání vytěžili plný počet bodů.
Extraliga dorostu, 4. kolo, so 8.9.2007, Zimní stadion Karlovy Vary
Brno
4:1
1:0, 2:0, 1:1
Branky a nahrávky: 5. Frk, 18. Putyera (Liška), 19. Flieger (Funk), 38. Chocholáč (Hluchý) - 14. Komínek (Březa).
Karlovy Vary: Endal, Habal, Hluchý, Schopf, Šik, Valeš, Schusser, Dlapa, Liška, Funk, Frk, Putyera, Flieger, Sýkora, Vaněk, Baar, Vachovec, Hampl, Chocholáč, Kverka, Fusek, Záhora.
Brno: Barus, Jíra, Nedvěd, Pospíšil, Kala, Bilčík, Ježko, Hradil, Dufek, Sedláček, Horák, Hlávka, Březa, Hnilička, Komínek, Zemánek, Tesař, Krejčiřík, Touška, Procházka, Heža.

První minuty dnešního zápasu byly předurčeny vzájemnému poznávání se. Hra se pozvolna zrychlovala. Kometa se snažila vyvíjet tlak, ale Energie jasně dokazovala, proč nese tento název. Sil a energie měla dostatek. Zhruba v polovině třetiny se domácí snažili využít své přesilové hry, ale brněnský tým zatím nápor vydržel.

Chvíle na gól měla přijít až o trochu později. V půli 12. minuty poslal puk za brankovou čáru Brna Chocholáč. Asistentem mu byl Hluchý, který rozhodně není slepý. Důkazem je pěkná přihrávka, ze které se stal gól. Branka očividně nabudila oba týmy k ještě ráznější hře. Brno se snažilo vyrovnat, Vary si byly jistější v kranflecích.

Jistota z našich dorostenců vyzařovala i ve druhé třetině. Hosté sice hráli tvrdě, ale to nebránilo domácímu týmu v pokusech o další gól. Jeden takový pokus vyšel Frkovi a ve 23. minutě už na obrazovce svítil stav 2:0. Brněnští se sice pokoušeli klást před brankou odpor, ale gól vyšel.

Potom předváděla obě mužstva chvíli hru na honěnou. Jednou měl puk „modrý panáček“, potom zase „bílý panáček“. To ale utnul energetik Flieger. Dostal přihrávku od Funka a mohl vystřelit před bránou hostů takovým způsobem, že gólman nestihl reagovat. Hra byla opravdu svižná a s minimem přerušování.

Třetí třetina se hrála ve stejném duchu, jako dvě předešlé a za odpovídající situace, tedy že domácí vedou o tři góly. Bylo už asi evidentní, kdo se stane vítězem. Ale i přesto byla hra stále nekompromisní. Druhou nulu si ovšem z ledu náš gólman neodnesl. Brnu se přece jen podařilo střelit gól poté, co v padesáté páté minutě využilo přesilovky.

Energetici ale trvali na tom, že rozdíl bude tři góly. Proto bylo zapotřebí vpravit do branky soupeřů ještě jeden gól. O to se postaral Putyera, který úspěšně vystřelil z pravého kruhu. Energie má tedy za sebou další výhru. Doufejme, že ne poslední.