Junioři dále strádají, doma podlehli v derby Litvínovu

Junioři: HC Energie - HC BENZINA Litvínov 3:5 (2:1, 0:2, 1:2)
Velice blízko byli prolomení nepříznivé série karlovarští junioři, když zvrátili v první třetině vedení Litvínova na svoji stranu. Následná druhá třetina však energetikům vůbec nevyšla a domácí z ní odešli s jednobrankovým mankem na soupeře. Taktika do poslední třetiny karlovarským mladíkům moc nevyšla a hosté jen dále navyšovali svůj luxusní náskok. Pozitivní jsou v utkání alespoň individuální výkonu Karlovarských. Mladík Jaromír Kverka (na menším snímku) si připsal dva kanadské body za dvě přesné trefy.
Noen Extraliga Juniorů, 38. kolo, po 13.12.2010, KV Aréna
3:5
2:1, 0:2, 1:2
Branky a nahrávky: 8. Kverka (Půlpán), 13. Záhora (Daniška), 59. Kverka (Vachovec) - 6. Zavřel (Kafan), 27. Zavřel (Račuk), 33. Hora (Jurčík, Račuk), 44. Kafan (Zavřel), 48. Kafan (Zavřel, Hora). Rozhodčí: Šindler - Suchánek, Černý. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 57. Střely na branku: 37:25. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5, 3:5.
Karlovy Vary: Habal Endál) - Valeš, Šik, Schusser, Tomeček, Funk, Rohan M. - Hudák, Daniška, Koblasa, Kentoš, Sýkora, Vaněk, Vachovec "C", Baar, Kverka, Záhora, Půlpán.
Litvínov: Nechvátal (Brýl) - Hora, Čejka, Eminger, Kousalík, Havelka, Kasal, Ejem - Račuk, Mackal, Smolka, Švarc, Šrámek, Matai, Zavřel "C", Suchánek, Jurčík, Zichler, Kejdana, Kafan.

Domácí zápas nezačali vůbec špatně, ukázali svému soku, kdo je tu pánem a od první minuty se zdravě vrhali do útoku. Za zmínku stojí žabička Záhory, která jen o kousek přeletěla litvínovskou svatyni. Následovala teč Schussera, která se málem otřela o tyčku branky Benziny. Zcela určitě se tedy dá chápat následná branka hostů jako leodvá sprcha pro Energii. Stalo se tak již v 6. minutě. Marek Zavřel využil díry v karlovarské obraně a po brejku skóroval přesně mezi betony Habala - 0:1. Domácí se však nedali lacino a už v 8. minutě svítili na světelné tabuli znovu nerozhodné skóre. Jaromír Kverka po rychlém protiútoku vsítil branku do malé skulinky mezi gólmanem Nechvátalem a brankovou konstrukcí - 1:1. Pořádnou radost na varskou střídačku vlil až ve 13. minutě Daniel Záhora, když se rychle zorientoval v brankovišti a dorazil puk do klece - 2:1. Po zbytek třetiny dominovali na ledě spíše domácí borci, ale ani rána Záhory z mezikruží či dělovka Schussera od modré brankou neskončily.

Druhou třetiny ovládli hosté. Nastartovala je dohrávaná přesilovka v první třetiny a takřka nepouštěli energetiky k delšímu tlaku. Domácí také trpěli kvůli nepřesnostem v rozehrávkách, což často iniciovalo Litvínov k brejkům. Vše vyvrcholilo ve 26. minutě. Domácí útočili, a tak trochu zapoměli na obranu. Toho využili hosté a nenápadně se dostali do svého útočného pásma. Zde po pár přihrávkách dostal kotouč do jízdy Marek Zavřel a skóroval přesně do růžku karlovarské klece - 2:2. Netrvalo dlouho a domácí krize klesla ještě níže. Ve 33. minutě dostal Daniel Hora puk na modrou a bez rozpaků napálil černý nesmysl mezi betony gólmana Habala. Velkou smůlu měl domácí kapitán Vachovec, který měl ve třetině snad dvě tutovky, které vždy skončily na skvěle chytajícím Nechvátalovi.

Třetí dějství začalo velice aktivně. Obě mužstva méně bránila a spíše se soustředila na ofenzivní záležitosti. Domácí za vidinou vyrovnání a hosté se hnali za navýšením náskoku. Jako první se taktika vydařila hostům. Kryštof Kafan se po rychlém protiútoku prosadil a hosté vedli ve 44. minutě již o dvě branky. Definitivně zápas rozhodl o pár minut další brankou již zmiňovaný Kryštof Kafan, když i napodruhé v brejku vyzrál nad gólmanksým uměním Habala. Domácí se již vzmohli jen na zkorigování stavu na konečných 3:5 pro Energii, když se v přesilovce pět na tři prosadil Jaromír Kverka. Ve zbytku utkání to zkoušeli domácí ještě bez gólmana, ale ani to na další branku nestačilo.