Junioři: HC Energie - HC Sparta Praha 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Po starších dorostencích už základní část extraligy načali i junioři a v malé hale KV Areny vybojovali hned tři body. Pražská Sparta sice dvakrát umazala jejich náskok, na dvě trefy Dominika Vaňka (na snímku) už ale odpovědět nedokázala.
Noen Extraliga Juniorů, 1. kolo, pá 11.9.2009, KV Arena - tréninková hala
Sparta
4:2
1:1, 1:0, 2:1
Branky a nahrávky: 3. Mareček, 23. Přindiš, 51. Vaněk, 56. Vaněk - 11. Szakal (Sovík, Forman), 50. Kučera. Vyloučení: 8:5. Využití: 2:2. Diváci: 40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 4:2.
Karlovy Vary: Hruška - Ryžuk, Šik, Schusser, Tomeček, Přindiš, Rohan M. - Frk, Hudák, Flieger, Kellner, Chaljavin, Putyera, Mareček, Vaněk, Vachovec, Baar, Kverka, Rohan T., Fusek
Sparta: Novotný - Vošmik, Kořínek, Veselý, Pohl, Drvota, Žovinec, Husák, Zacpálek, Přibyl - Merta, Puna, Forman, Kejdana, Szakal, Morkes, Kučera, Dvořáček, Žálčík, Sovík, Hanták.

I junioři se dočkali příležitosti předvést se na domácím ledě. Zápas začal lépe pro domácí, když se ve třetí minutě podařilo Jakubovi Marečkovi ujet sparťanským obráncům a trefit se do škvíry mezi betony rozkleknutému sparťanskému Novotnému. Ten si nestačí ani oddychnout a po chvíli musí znovu čelit náporu domácích a odklízí střely mimo bránu. Devátá minuta přinesla oslabení domácího týmu za hru vysokou holí. I v oslabení se podařilo domácím uvolnit a vyzkoušet ostražitost Novotného. Sparťanští se ale rozhodli ukázat, že přesilová hra patří jim, a po střele, kterou Hruška srazil před sebe, se ujal puku Adam Szakal a srovnal skóre zápasu. Ve čtrnácté minutě se k zajímavé šanci dostal Frk, kterému ale faulem průnik překazil obránce hostujících. Nebezpečně pro domácí vypadala o minutu později situace dva na jednoho, se kterou si ale Hruška bravurně poradil. Ještě před koncem první třetiny zapojil do hry Novotného Frk jedovatou ranou od modré. První třetina tedy skončila nerozhodným stavem 1:1.

Do druhé třetiny nastoupili důrazněji znovu domácí a v přesilové hře získali náskok ranou Petra Přindiše nad beton. V 25.minutě dostali hosté příležitost se prosadit díky vyloučení Adama Schussera za podražení. V cestě jim ale stál Petr Hruška, který hlídal bránu ze všech sil. V polovině druhé části se k tlaku u brány dostala domácí pětka v čele s Tomášem Rohanem. Ani sparťanský Novotný ale tlaku nepodlehl, a tak skončila třetina se stavem 2:1.

Do poslední části vstoupila Energie vyloučením, které dopadlo ve třetí minutě na Marečka. Ani této výhody sparťané nedokázali využít a jejich čas nadešel až o 6minut později, kdy přišla Formanova přihrávka vhod Szakalovi, ten poslal puk do pravého horního rohu. Na vstřelenou branku reagovali domácí útokem a po střele, která zasáhla gólmana, se nejrychleji zorientoval Dominik Vaněk, který si všimnul volného místa nad lapačkou. Nepříjemně vypadal i skákavý puk, který se objevil před Hruškou. S ním si ale poradili Frk s Vaňkem a protáhli na ledě sparťanské obránce. Tečkou se stal druhý gól Dominika Vaňka, který si počkal na přihrávku zpoza brány a využil skulinu nad betonem.