Junioři doma přestříleli vedoucí Vítkovice

Karlovarští junioři porazili Vítkovice, které jsou první v tabulce po velkém souboji. Na začátku druhé třetiny vedli už 3:0. Hosté se ale zvedli a dokázali snížit na 2:3 a zdramatizovat zápas. Domácí ho ale dovedli do vítězného konce. Nejlepším hráčem zápasu byl Michal Vachovec (na snímku), který vstřelil dva góly a na další dva přihrál.
Noen Extraliga Juniorů, 2. kolo, út 11.1.2011, KV Arena
Vítkovice
5:3
2:0, 1:2, 2:1
Branky a nahrávky: 14. Sýkora (Schusser, Vachovec), 19. Kverka (Záhora), 22. Vachovec (Funk), 49. Funk (Vachovec), 57. Vachovec (Sýkora, Vaněk) - 38. Richter (Vrána), 40. Walker (Kolouch, Slovák), 51. Hruzík (Slovák, Kolouch). Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Sentenský Vyloučení: 5:7, navíc Schusser (KVA) 5+ do konce utkání, Vrána (VIT) 5+ do konce utkání. Využití: 1:0 Diváci: 48 Střely na branku: 37:34 Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.
Karlovy Vary: Habal (Endal) - Valeš, Šik, Schusser, Tomeček, Funk - Hudák, Daniška, Koblasa, Kentoš, Sýkora, Vaněk, Vachovec, Baar, Švec, Kverka, Záhora, Půlpán.
Vítkovice: Bartošák (Taťák) - Holý, Blahuta, Pociecha, Pavelka, Kovář, Hruzík, Klimíček, Prokop - Vrána, Řehák, Šebesta, Richter, Slovák, Walker, Kolouch, Koziol, Mareček, Kilnar.

Utkání mezi domácí Energií a Vítkovicemi, vedoucím týmem tabulky, začalo trochu vlažně. Střelci obou týmů to zkoušeli spíše z dálky. A s tím brankáři neměli větší potíže. Karlovarský gólman Habal vychytal Hruzíka. I hostující Bartošák si poradil, a to s Hudákovým pokusem. Větší problémy mu nadělala Daniškova střela, kterou vyrazil jen před sebe. Obrana hostů to ale protentokrát ještě zvládla vyřešit. O chvíli později už mohla propuknout domácí radost. Po dalším závaru se k puku dostal Tomáš Sýkora a z úhlu dorazil kotouč do sítě. A brzy to bylo o dvě branky. Jaromír Kverka dostal puk do úniku a podařilo se mu vstřelit druhý gól. Vítkovičtí to ještě zkoušeli, do konce první části už se ale nic podstatného nestalo.

Druhou část začali výborně domácí hráči. Michal Vachovec zkusil vystřelit přes obránce a byl z toho gól. Gólman hostů Bartošák musel řešit další nebezpečné akce Energie, jejíž hráči v nasazeném tempu nepolevili. Vítkovičtí byli ale také aktivní a vyplatilo se jim to. Karel Richter nahodil kotouč skoro z nulového úhlu na bránu a k překvapení všech skončil kus černé gumy v síti. A za necelé dvě minuty přišlo snížení na rozdíl jediné branky. Nathan Walker si najel před Habala a dostal skvostný pas, který snadno proměnil v gól. V závěru druhé třetiny se tedy hostům podařilo zápas pořádně zdramatizovat.

Hned na začátku třetí třetiny musel Habal řešit skrumáž před svojí brankou. Domácí poté dostali šanci přesilovky pět na tři. A využili jí. Martin Funk se prosadil tvrdou ranou pod břevno. Vítkovice ale odpověděly bleskurychle. Lukáš Hruzík si obhodil dva protihráče a vsítil branku. A vzápětí mohl skórovat Richter, prostřelit karlovarského brankáře se mu však nepovedlo. Na opačné straně kluziště jel sám na Bartošáka Koblasa, svůj únik ale v gól neproměnil. To se naopak povedlo Michalu Vachovcovi po krásné přihrávce od Tomáše Sýkory. Byl to poslední přesný zásah v tomto utkání, které tedy skončilo 5:3.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Odehráli jsme dobré utkání. Jsme rádi, že zápas rozhodla přesilovka pět na tři, která nám jinak moc nejde. Máme zraněné hráče, Martin Rohan je členem A- týmu a proto jsme hráli na pět beků. Ale zvládli jsme to. Dařilo se nám také v koncovce.