Junioři: již pátá výhra v řadě

Junioři: HC Energie Karlovy Vary - HC Bílí Tigři Liberec 2:0 (0:0, 2:0, 0:0
K a r l o v y V a r y - Z devítí utkání od začátku sezóny jen jediná prohra a suverénně první místo v ligové tabulce. Tak s takovou bilancí přijeli Bílí Tigři do Karlových Varů. Začátek střetnutí opravdu nasvědčoval výtečné formě Severočechů, jelikož Karlovarské do ničeho dlouhou dobu nepouštěli. Zde podržel dnes výborně chytající Tomáš Závorka, který si mimo výtečných zákroků připisuje i první vychytanou nulu v sezóně. Ovšem druhá třetina jasně patřila Západočechům, kdy se dvakrát trefili do branky hostí a tím rozhodli o vítězi dnešního klání. V závěrečné části Liberec nic ze svého umu neukázal a tak se po deseti kolech dělí karlovarští junioři se svým dnešním soupeřem o první příčku tabulky.
Extraliga juniorů, 10. kolo, čt 5.10.2006, Zimní stadion Karlovy Vary
Liberec
2:0
0:0, 2:0, 0:0
Branky a nahrávky: 25. Baran (Zucker, Brňák), 37. Bauer (Kuběna, Sláma) . Vyloučení: 1:9 . Využití: 1:0. Diváci: 52. Průběh utkání: 2:0.
Karlovy Vary: Závorka – Brňák, Novák, Mašek, Schmidt, Boguský, Tollinger, Satora, Zmeškal - Šnajdr, Bauer, Zucker, Kuběna, Baran, Smolík, Sláma, Polák, Tomiš, Mareček, Záhora, Topinka
Liberec: Nedvídek – Zákoutský, Mrkvička, Jaroměřský, Pavlů, Tondr Martin, Hrach - Krastenics, Nevyhoštěný, Vopálka, Tondr Lukáš, Vach, Bezděk, Bárta, Kopic, Křišťan, Langr, Peřina, Liška

Již od první minuty úvodní části jasně hosté dávali najevo, kdo je momentálně pánem extraligy juniorů. Zhruba deset minut Karlovarské do ničeho nepustili a prakticky je uzamkli na dlouhou dobu do jejich obranné třetiny. Jiskřička naděje zasvitla domácím v osmé minutě, kdy za nedovolené bránění odešel na trestnou lavici liberecký Vladimír Langr. Z této přesilovky si energetici vytvořili nejslibnější šanci úvodu zápasu, když se Jan Bauer šikovně proháčkoval mezi dvěma obránci, dostal se do přesného zakončení, překonal i brankáře, ovšem ten duchapřítomně hasí na brankové čáře. Ovšem o několik okamžiků později jsou ve slibné šanci zase hosté. Proti střele od modré si domácí brankář Závorka vyjel až moc dopředu, dělovku odráží k najíždějícímu útočníkovi, ten pohotově vrací kotouč do zcela odkryté klece, avšak nebýt obětavého skoku jednoho z karlovarských obránců a odklonění tak kotouče z jeho dráhy letu, byl by to jistý gól. Od těchto dvou akcí tlak hostí částečně polevil a Karlovy Vary se tak staly již vyrovnaným protivníkem Bílých tygrů.

Ze začátku prostředního dějství hosté dále pokračovali v povolování svého tlaku a to dalo prostor karlovarským juniorům a jejich šancím. V čase 23:19 svítil na tabuli dvojnásobný trest Libereckých a tím pádem i něco přes minutu trvající přesilovka karlovarských hráčů pět proti třem. Tu ke vzteku hostí trestá Martin Baran dorážkou zblízka. Obrovská radost ze strany karlovarských hokejistů a naopak zklamání pro liberecké. Tato událost jakoby vzala hostům křídla a situace z první části hry se obrátila zcela naruby. Liberečtí se nedostávali do žádných šancí, často chybovali ve středním pásmu a poměr vyloučených ve druhé třetině 0:6 také hovoří za vše. Nápor energetiků s přibývajícím časem rostl a korunu tomuto mohl nasadit jeden z domácích útočníků opět v přesilovce, kdy jen superrychlý přesun hostujícího brankáře Nedvídka stál v cestě krásné brance do odkryté klece. Ovšem velká gólová radost přišla záhy a to konkrétně v čase 36:01. Do polovičního brejku se dal Jan Bauer a mazáckým bekhendem zvedl kotouč z mezikruží tak vysoko, že dolétl až do vzdáleného „vinglu“ hostující klece. Opravdu krásný gól a velký svátek pro domácí, jelikož už vedou nad lídrem ligy 2:0. Hosté se za celou třetinu zmohli jen na jednu nastřelenou tyčku Závorkovy branky.

Úvod poslední části opět patřil domácím, až nečekaně se liberečtí mladíci zatáhli do svého obranného pásma a branku Energie ohrožovali jen sporadicky. Polovina třetí třetiny přinesla jen úmorné a nikterak efektivní snažení hostí o dohnání dvoubrankového manka a přesnou hru s přehledem od karlovarských hokejistů. Po celou dobu závěrečné části Západočeši jen kontrolovali zápas a svůj náskok. Karlovy Vary nedovolily svému soupeři ani využít powerplay, naopak zvýšit v posledních deseti vteřinách mohl ještě dnes opravdu dobře hrající Jan Bauer. Ovšem na poslední chvíli mu kotouč přeskočil přes hůl, takže přesně nezakončil. Karlovy Vary tak potvrzují svojí velkou formu a připisují si již pátou výhru v řadě.

Mikuláš Antonik, trenér Karlových Varů : Úvod první třetiny byl pro nás trošku matnější, jenže pak kluci zabojovali a rozhodně jsme si dneska zasloužili vyhrát. I když jsem s dnešním zápasem spokojen, pořád bude co zlepšovat a hlavně to chce neusnout na vavřínech a pořád se držet při zemi. Jen tak se dá uspět i v dalších zápasech.