Junioři na Sachalinu vyhráli zápas plný obratů

MHL: Sachalinští Žraloci – HC Energie 5:6 sn (2:3, 3:1, 0:1 - 0:0)
Za stavu 0:3 v první třetině v sedmém kole MHL proti outsiderovi z Dálného východu už se zdálo být vše jasné. Domácí Žraloci však předvedli nečekané a pěti brankami vývoj utkání otočili. Energetici i navzdory desetihodinovému časovému posunu našli síly na vyrovnání a muselo se prodlužovat. Západočeši nakonec další obrat dokonali, v samostatných nájezdech zvítezili díky brankám Harkabuse a Martina Kohouta, kteřý dva góly vstřelil i v základní hrací době. Další utkání Vlčí smečka sehraje v úterý na ledě Chabarovsku.
MHL, 7. kolo, ne 21.9.2014
Sachalin
5:6sn
2:3, 3:1, 0:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 16. Tymošenko (Gorbunov, Lukačik), 17. Gorbunov (Tymošenko), 22. Pukov (Tymošenko, Lukačik), 29. Pukov (Tymošenko, Lukačik), 31. Pukov (Tymošenko, Komarov) – 1. Harkabus (Šimek, Zadražil), 8. Gríger (Táborský, Hroch), 13. Kohout (Rubeš, Osmík), 39. Kohout (Běhal), 45. Zadražil (Gríger, Šimek), rozh. náj. Harkabus. Rozhodčí: Maximov – Bratuin, Dobrynin. Vyloučení: 11:9. Využití: 2:2. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 28:44. Průběh utkání: 0:3, 5:3, 5:6.
Sachalin: Gafjulin – Demakov, Lukačik, Komarov, Kurasov, Tarlecki, Goušin, Pešrkin, Kuzikov, Kolušev – Gorbunov, Tymošenko, Pukov – Uspeněv, Bubnikov, Serafimovič – Genze, Korobov, Solovjov – Svorcov, Zvedzin.
Karlovy Vary: Frček – Šafář, Šimek, Běhal, Röthlisberger, Kečkeš, Weinhold, Rulík – Harkabus, Zadražil, Beránek – Hroch, Táborský, Gríger – Kohout, Osmík, Rubeš – Vrána, Orság, Janata.

Energetici prožili skvělý vstup do utkání. Okamžitě dostali hosty pod tlak a přinutili je k faulu. A přesilovou hru pak rychle využili. Po pěkné kombinace, kdy se od Matěje Zadražila dostal puk k Denisi Šimkovi, který jej poslal na skórujícího Tomáše Harkabuse. I nadále byla Energie aktivnější a potvrzovala roli favorita. A následně se dokázala i prosadit. Po povedené akci jeho útočné formace mohl zdvihnout ruce nad hlavu David Gríger. Za maličkou chvíli diváci z dálného východu viděli už třetí branku. Perfektně prokombinovaná akce, po které nekompromisně vsítil branku Martin Kohout. Toto vedení už se zdálo být slibné a vypadalo to, že domácí budou jen do počtu. Zanedlouho však toto tvrzení vyvrátili. V přesilové hře se dokázal nejlépe zorientovat Vitalij Tymošenko, na jehož střelu už brankář Frček nestačil. A za pár chvil už si to ve vlastním oslabení šinul na Frčka osamocený Sergej Gorbunov, který karlovarského brankáře překonal. Kontaktní gól Žraloků byl pro první třetinu posledním. A tak se hosté přesvědčili o tom, že domácí nebudou snadno rozlousknutelným oříškem a za stavu 2:3 odcházeli do šaten.

Vstup do první třetiny oplatili domácí hostům ve druhé. Prožili totiž prakticky stejný start do třetiny jako soupeř. V přesilové hře vyrovnal Nikita Pukov. Po chvíli se dostali domácí do oslabení, které pro ně namísto inkasování, znamenalo první vedení v utkání. Karlovarská defenziva neudržela puk a osamocený Nikita Pukov neměl s dokonáním obratu sebemenší problém. Dvě krátce po sobě jdoucí vyloučení poté na straně hostů nabídli soupeři dvojnásobnou početní výhodu. A tou Žraloci nepohrdli. Do kolen srazil hosty svým hattrickem, který stihl vstřelit během prvním poloviny druhé třetiny, Nikita Pukov. Energie se však stále nevzdala a ještě než druhá třetina skončila dokázal vstřelit v přesilové hře kontaktní branku Martin Kohout. Ve druhé třetině si týmy své pozice prohodily, do šaten teď odcházeli s jednobrankovým náskokem domácí.

Stejně jako v předchozí periodě Žraloci, tak i Západočeši dokázali rychle vyrovnat. Po pohledné kombinaci prostřelil soupeřova brankáře nejproduktivnější energetik Matěj Zadražil. Oba celky dále hrály opatrně, ubraly na agresivitě i tempu. Bylo méně vyloučení a žádné branky už nepadly, proto se muselo prodlužovat.

Pro prodloužení oba celky zvolily vyčkávací taktiku. Ani jeden nechtěl udělat chybu, a tak se hrálo velmi opatrně. Bez větších pokusů se tedy dostalo i na samostatné nájezdy. Svými trefami nakonec rozhodli Martin Kohout a Tomáš Harkabus. Energie tak na Sachalinu získala dva body, i když vzhledem k průběhu utkání mohla mít tři nebo také žádný.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Dnes jsme odehráli velmi těžké a poučné utkáni, které bylo svým průběhem jako na horské dráze. Vstoupili jsme do něj velmi dobře a rychle, možná i trosku lacině jsme vedli 3:0. Poté nam trošku došly síly a dolehla na nás únava z časového posunu. Ztratili jsme koncentraci a pohyb, čehož domácí hnaní plnou halou fanoušků využili ke snížení na 3:2. Chtěli jsme dobře vstoupit do druhé třetiny, ale vůbec jsme neměli pohyb a domácí otočili zápas na 3:5! V poslední třetině jsme silou vůle dokázali srovnat a těsně před koncem jsme dvakrát netrefili prázdnou branku. Následně jsme museli ještě ubránit domácí přesilovku a strachovali se o výsledek. V prodloužení jsme nevyuzili dlouhou presilovku 4:3 a naštěstí jsme se prosadili v dovednostní soutěži! Ve finále bereme 2 body jako velmi dobrý výsledek a smekám před hráči, jak se dokázali, i přes únavu, vrátit do utkání! Na druhou stranu je toto další velká zkušenost, ze které se musíme poučit. V posledním utkání tohoto náročného tripu se do Chabarovsku jedeme bít o další body!