Junioři nešťastně podlehli v závěru Spartě

Junioři: HC Energie - HC Sparta 1:2 (0:0,1:0, 0:2)
Pohledný zápas plný osobních soubojů, povedených kombinací a především nešťastný konec nabídlo dnešní hokejové představení juniorů Energie. I když se v polovině zápasu ujali vední a vytvořili si relativně dost šancí, další góly nepřidali a Sparta je potrestala. Nejprve šťastným gólem ze začátku třetí třetiny a poté 67 sekund před koncem přidala Sparta po chybě v obranném pásmu Energie vítězný gól. Nejvíce mrzela energetiky nevyužitá přesilovka pěti proti třem, v které nastřelili pouze tyč sparťanské branky.
Noen Extraliga Juniorů, 43. kolo, pá 14.1.2011, KV Arena
Sparta
1:2
0:0, 1:0, 0:2
Branky a nahrávky: 33. Vachovec (Sýkora) - 42. Kniazev (Kučera, Eis), 59. Žalčik (Forman, Kniazev). Rozhodčí: Šindler - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Střely na branku: 30:33.
Karlovy Vary: Habal (Endál) - Valeš, Šik, Schusser, Tomeček, Funk - Hudák, Daniška, Koblasa, Kentoš, Sýkora, Vaněk, Vachovec, Baar, Švec, Kverka, Záhora, Půlpán
Sparta: Sedláček (Kocián) - Sobotka, Švaříček, Veselý, Kolář, Žovinec, Dvořák, Vítek - Doležal, Kniazev, Forman, Přibyl, Kučera, Rubeš, Eis, Žalčík, Hampl, Puna, Sovík

První část nabídla divákům hru plnou síly, rychlých kombinací, urputnosti, několika šancí a mnoha nepřesností. Nejprve vyzkoušeli pozornost brankáře Sedláčka domácí, pak se do šancí dostávala Sparta, když střelu Veselého tečoval nad branku domácích Rubeš. Sparta se asi na minutu usadila v obranném pásmu domácích, ale tlak nevedl ani k jedné střele. Blíže ke gólu měla Energie, ovšem Vaňkovi v posledních vteřinách přesilovky přeskočil puk hokejku před odkrytou brankou.

V druhém dějství spád hry nepolevil, hned v jeho úvodu trefil hostující Sovík v samostatném úniku pravou tyč branky Energie. Aktivitou hýřili hráči obou týmů, tvrdá hra se projevila i na vyšším počtu vyloučených. Čekání na gól ukončil domácí kapitán Michal Vachovec, který křižnou střelou do protějšího rohu sparťanské klece změnil skóre ve prospěch Energie. Ta ještě více po brance zintenzivnila tlak, k dalšímu gólu nechybělo mnoho. Sparta ale také nesložila zbraně, zvláště agilní byl Rubeš, který hrozil nebezpečnými střelami.

Ani třetí třetina nezaostala za průběhem těch předchozích. Hra nepostrádala nasazení, kombinace se zpřesňovaly a obě mužstva mohla rozhodnout. Nejprve však Sparta šťastně vyrovnala, když se ve skrumáži puk vznesl vzhůru a zapadl za brankáře Habala. Gól byl připsán Valeriji Kniazevovi. Velkou šanci na vstřelení gólu prohospodařila Energie v přesilovce pěti proti třem, kdy se Martinu Funkovi podařilo trefit tyč sparťanské branky. Hráči Energie si dokázali vypracovat i další šance, štěstí jim však nepřálo. Chyběla minuta do konce, když po chybě v obranném pásmu domácích se zmocnil puku Lukáš Žalčík a bekendem prostřelil brankáře Habala, čímž rozhodl o tříbodovém zisku pro Spartu.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Jsme spokojeni s výkonem, protože jsme věděli, že je Sparta kvalitní tým. Zápas měl opravdu kvalitní úroveň z obou stran, ale bohužel chyba v závěru rozhodla, i když vždy hráčům připomínáme, aby s pukem nic nevymýšleli. Zároveň nás mrzí i neproměněná přesilovka pěti proti třem, kdy trefil Martin Funk tyčku.

Pavel Arnošt (HC Sparta Praha): Myslím si, že to bylo velice kvalitní utkání, Karlovy Vary patří ke špičkovým týmům, které jsou výborně organizovány. Jsme moc rádi, že se štěstí přiklonilo na naši stranu a že se nám podařilo zvrátit nepřiznivý vývoj utkání.