Junioři nezvládli druhé utkání v řadě

JUN: HC Energie - HC Vítkovice Steel 2:6 (0:2, 1:2, 1:2)
V sobotu po poledni se Vlčí smečka utkala se soupeřem z Vítkovic. Od začátku utkání byli na puku více hosté a díky kvalitnímu výkonu dokázali přehrát karlovarské juniory, za které nastoupil i Martin Osmík hrající za A-tým. Za domácí skórovali Vrána a Janata.
DHL extraliga juniorů, 34. kolo, so 16.1.2016, KV Aréna
Vítkovice
2:6
0:2, 1:2, 1:2
Branky a nahrávky: 22. Vrána (Michálek), 43. Janata (Procházka) – 5. Kuťák (Kurovský, Ollender), 17. Kafka (Spratek, Adamík), 21. Šendera (Ollender), 35. Charvát (Jáchym, Spratek), 41. Jáchym (Kafka), 53. Kuťák (Ollender, Kurovský). Rozhodčí: Grech - Havelec, Fiala. Vyloučení: 9:3. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 26:34.
Karlovy Vary: Frček – Michálek "A", Weinhold, Rulík "C", Beer, Pajk, Dudek, Vodička – Nguyen, Osmík"A", Vrána, Čejka, Zikmund, Davídek, Babka, Janata, Hauzr, Procházka, Svoboda
Vítkovice: Šimeček – Adamík "C", Charvát, Ďurkač, Gabrhelík, Šendera, Čechman – Kurovský, Kuťák, Ollender, Spratek, Jáchym "A", Kafka "A", Wróbel, Malina, Danielčak, Kmošek, Hartmann

První třetina začala velmi zostra. Ihned v první minutě byl vyloučen karlovarský obránce Rulík za podražení. Domácím však oslabení problém nedělalo. Několikrát úspěšně vyhodili puk až k Šimečkovi. Od začátku byli více na kotouči hosté a ti také poprvé vstřelili gól. V 5. minutě si zpoza brány vybruslil Filip Kuťák, který nahodil na Frčka a tomu puk propadl podél levé tyčky. Vítkovice se snažily navázat na první gól, ale domácí už byli jistější na puku a dokázali se dokonce usadit před brankářem soupeře. Po několika zákrocích Frčka se Nguyen pokusil ohrozit Šimečka, ale jeho střelu z mezikruží dokázal brankář vytěsnit. Následovalo vyloučení Jáchyma a Michálka. Vítkovičtí dokázali vstřelit další branku v 17. minutě, když Dominik Kafka napřáhl od modré a přesně mířil k tyči. Ke konci třetiny se ještě provinil Davídek napadením a byl vyloučen na dvě minuty.

Do druhé třetiny nastupovaly Vítkovice s přesilovou výhodou. Tu po necelé minutě dokázali hosté využít, když se trefil Petr Šendera, který přesně mířil do rohu brankové konstrukce. Karlovarští dokázali na branku odpovědět o 38 vteřin později, když Jakub Vrána dostal nabito na modrou a přesnou střelu namířil k tyči. Vítkovice pokračovaly ve své hře a málokdy pouštěly domácí k puku. Další vyloučení přišlo na straně domácích, když byl vyloučen Dominik Beer za držení. Tuto přesilovku hosté nevyužili, a tak se pokračovalo za stejného stavu. Michael Čejka se v druhé polovině pokusil překonat Šimečka, ale hostující obrana se zachovala duchapřítomně a stav se neměnil. Již čtvrtou branku hostů dokázal vstřelit Adam Charvát, který svojí střelu zamířil přesně do růžku brány, a zvýšil tak náskok na tři góly.

Třetí třetina začala podobně jako ta druhá. Ve čtyřicáté minutě se dokázal po přihrávce Kafky prosadit Tomáš Jáchym, který přesně zamířil k tyči. Karlovarští dokázali odpovědět po 90 vteřinách, když se dokázal prosadit Jiří Janata, který zužitkoval přihrávku Procházky, a dal tak druhý gól Energie. Tempo utkání se začalo stupňovat. Nejdříve byl na dvě minuty vyloučen Adam Rulík za vysokou hůl. Toho dokázali hosté ihned využít, když se po 8 vteřinách prosadil Filip Kuťák, který přesně poslal puk až za Frčkova záda. Po minutě hry byl vyloučen po tvrdém krosčeku na Osmíka vyloučen Danielčak. Osmík si zákrok nenechal líbit a byl vyloučen na dvě minuty za hrubost. Po necelé minutě se znovu vylučovalo. Tentokrát byl vyloučen Ladislav Zikmund za držení. Navíc dostal Martin Osmík osobní trest do konce utkání za nesportovní chování. Ke konci utkání se na ledě ještě strhla bitka mezi Svobodou a Spratkem, která skončila tresty do konce utkání pro oba zmíněné hráče.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Myslím si, že jsme podali paradoxně o něco lepší výkon než ve včerejším utkání, dnešní soupeř měl ale obrovskou kvalitu a ztrestal nás v každé situaci. Myslím si, že jsme udělali pár zbytečných chyb. Bohužel šikovnost byla ale na straně soupeře. Za nasazení a bojovat naši hráči zaslouží poděkování, ale prostě byl soupeř individuálně o krůček lepší.