Junioři obětí olomoucké kanonády

HC Energie - HC Olomouc 1:6 (0:4, 0:0, 1:2)
Hrozivým výsledkem skončil souboj karlovarských juniorů s patnáctou Olomoucí. Moravané položili základ k vysokému vítězství už v první třetině, kterou vyhráli 4:0. Skóre poté ještě dvakrát navýšili a z ledu odešli jako jasní vítězové. Na čestný gól domácích se zmohl alespoň Petr Koblasa (na snímku).
NOEN extraliga juniorů 2011/12, 23. kolo, čt 8.12.2011, KV Arena
Olomouc
1:6
0:4, 0:0, 1:2
Branky a nahrávky: 50. Koblasa (Funk) - 8. Haas (Rác), 15. Haas (Rác, Škůrek), 16. Lehečka (Číp, Voznica), 20. Voznica (Číp, Lehečka), 57. Rác (Schejbal), 60. Haas (Dufek). Rozhodčí: Grech - Gerát, Hynek. Vyloučení: 7:10 + 10 min OT Tomeček (KVA). Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 79. Střely na branku: 33:46. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6.
Karlovy Vary: Habal (16. Rauscher) - Urbančok, Valeš, Novák, Troška, Schusser, Funk, Gombár - Tomeček V., Vrána, Kubáč, Svoboda, Koblasa, Winkler, Harkabus, Baar, Švec, Kverka, Půlpán
Olomouc: Lukáš - Škůrek, Schejbal, Tomeček J., Šaur, Vondra, Dufek - Číp, Hes, Novotný, Voznica, Brada, Haas, Bartoš, Miczek, Lehečka, Machala, Rác, Sedlář

Průběh, jaký v Karlových Varech nastal, byl poněkud neočekávaný. Olomoučtí si s karlovarskou obranou dělali takřka, co se jim zlíbilo, a už po prvním dějství nebyly o vítězi sebemenší pochybnosti.

Energie začala utkání mírným tlakem, který byl přerušen vyloučením domácího hráče. Z přesilovky Olomouc neprofitovala, ale o pár minut posléze už ano. Povedenou střelou z první otevřel skóre utkání Radim Haas.

Po brance se roztočil domácí stroj, ale chybělo zakončení. A tak hosté navýšili. V početní výhodě vymetl pavučinky karlovarské branky svým druhým gólem Radim Haas.

Po necelé minutě se hosté radovali znovu. Kapitolu zápasu s Habalem v brance ukončil střílející Jakub Lehečka. Do branky se postavil Rauscher a brzy kapituloval i on. Prostřelil ho Jakub Voznica.

Druhou třetinu odstartovaly přesilovky na obou stranách, ani jedna však nebyla úspěšná. Rauschera se nepodařilo překonat jak Rácovi, který před brankářem stál úplně sám, tak i Voznicovi, který usměrnil kotouč místo do odkryté branky do tyče. Na druhé straně měl příležitost v brejku Půlpán, leč také neuspěl. I proto skončilo druhé dějství bezbrankově.

Třetí třetina jen potvrdila Lukášovu výbornou formu. Půlpánovu ránu do prázdné famózně vytěsnil, posléze vyrazil do tyčky únik Jakuba Svobody. A Karlovarští se dočkali čestného gólu, když Petr Koblasa protečoval puk do olomoucké klece. To bylo ze strany Energie vše, utkání se opět vrátilo do režie Olomouce.

Nejprve přesně k tyči mířil Roman Rác, poté při cvičné power-play Karlovarských uzavřel účet utkání gólem do prázdné branky Radim Haas a dočkal se tak hat-tricku.

Utkání skončilo pro Karlovarské nečekaným debaklem, ke kterému položila Olomouc základ už v první třetině. Utkání poté jen kontrolovala a zcela po zásluze zvítězila.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Myslím si, že jsme dneska odehráli velice dobré utkání. Zodpovědně, s důrazem a tlakem do branky, který byl podporován dobrou hrou obrany a také skvělým výkonem našeho brankáře Lukáše.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Dnešní utkání rozhodla první třetina, ve které jsme dostali 4 branky. Branky, které padly z totální nezodpovědnosti našich hráčů. Pak si myslím, že jsme hru minimálně vyrovnali, ale v cestě za úspěchem nám stál vynikající brankář Jan Lukáš. Nic z něho nevypadlo. Jak jsme hráčům říkali před začátkem utkání, tak jediná šance, jak branky vstřelit, je clonit v jeho výhledu. To se potvrdilo i při jediné naší vstřelené brance. Jinak jsme nebyli schopní si v koncovce s brankařem poradit a 1:6 je, nevím, jestli krutý výsledek, ale za první třetinu jsme si prohru zasloužili.