Junioři ovládli i další vyrovnaný zápas s Petrohradem

MHL: Dinamo Petrohrad - HC Energie Karlovy Vary (1:1, 0:0, 0:1)
I druhý souboj Petrohradu a Karlových Varů v rámci Mládežnické hokejové ligy byl velmi vyrovnaný a zároveň chudý na góly. Ruský tým poslal do vedení už v 1. minutě zápasu Mironišin, energetici ale zásluhou Matěje Zadražila srovnali krok a ve třetí třetině rozhodli o své výhře, když rozhodující branku vstřelil Oto Táborský. Nyní čekají svěřence trenéra Marišky čtyři souboje se Salzburgem. Nejprve dva na ledě soupeře, další dva poté v KV Areně.
MHL, 18. kolo, so 18.10.2014
Dinamo Petrohrad
1:2
1:1, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 1. Mironišin (Avtomov) – 6. Zadražil (Hroch), 45. Táborský (Beránek). Rozhodčí: Děmura – Novikov, Sečin. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 300. Střely na branku: 25:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Dinamo Petrohrad: Sergejev – Gavrilov, Petrov, Ušněv, Ručkin, Malyk, Čaika, Trusov – Mironišin, Avtomov, Rjašentšev, Kurakin, Zavjalov, Mozhajev, Djadjuško, Kuzněcov, Antipov, Jelšansky, Nikolajev, Nagličev, Nechajev
Karlovy Vary: Fečo – Šafář, Michálek, Weinhold, Šimek, Röthlisberger, Běhal, Vaněk – Harkabus, Kohout, Zadražil, Beránek, Táborský, Hroch, Osmík, J. Vrána, Rubeš, Orság, Molnár

Druhé střetnutí s petrohradským Dinamem nezačalo pro energetiky zrovna nejšťastněji. Už po čtyřiceti jedna sekundách hry si s obranou Energie poradil Kirill Mironišin a poslal puk za záda brankáře Feča. Odpověď ale přišla brzy. Vlčí smečka hrála po faulech Gavrilova a Trusova v pěti proti třem a Matěj Zadražil dokázal poslat kotouč do sítě. Oba týmy měly v úvodní třetině k dispozici ještě po jedné přesilové hře, další gól už ale nepadl, a tak se šlo do šaten za vyrovnaného stavu.

Ve druhé periodě byly k vidění tvrdé souboje o každý puk a metr prostoru na ledě, moc zajímavých šancí si ale týmy nevytvořily. A když už se hokejisté dostali ke střelbě, brankáři se překonat nenechali. Na straně Petrohradu neuspěl Mozhajev, střelu Ondřeje Beránka z levé strany zase vyrazil Sergejev mimo.

Klíčový moment utkání přišel v čase 44:50, kdy se Karlovarští dostali do přečíslení dvou na jednoho a Oto Táborský poslal kotouč pod břevno. Domácí se sice poté snažili s utkáním něco udělat, energetici ale výborně bránili a v 55. minutě jim při povedené střele Antipova pomohla i branková konstrukce. Vlčí smečka dovedla zápas do vítězného konce a z ruské metropole si odváží pět bodů.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Do dnešního zápasu jsme nevstoupili dobře. Ihned při prvním střídání jsme ztratili kotouč a z první akce jsme prohrávali 1:0. Od začátku bylo vidět, že nemáme takový pohyb jako v předchozím utkání, a že se na nás podepsala předchozí velmi těžká utkání. Domácí tým byl dnes ještě agrasivnější než včera a dostával naš hráče v mnoha situacích pod velký tlak. Sil opravdu nebylo na rozdávání a myslím si, že většina hráčů dnes hrála takzvaně na "morál". Jsem rád, že jsme se opět mohli opřít o velmi kvalitní výkon brankaře, protože dnes musel Fečo řešit mnoho nelehkých situací před svojí brankou. Hráči ukázali velké odhodlání získat v dnešním utkání body a i přes únavu se vydat ze všech sil pro výsledek mužstva. Za to jim patří velký dík, stejně jako za celou velmi dobrou práci na tomto velmi náročném tripu. Myslím, že s přístupem hráčů i bodovým ziskem můžeme být na tomto tripu spokojeni.