Junioři padli i ve druhém utkání a v play-off jsou krůček od vyřazení

Play-off MHL: HC Energie Karlovy Vary - Junosť Minsk 1:2sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Ani druhý zápas play-off juniorům nevyšel a v sérii na tři vítězství před odjezdem do Běloruska prohrávají už 0:2. A i když v zápasu byli aktivnější a předvedli lepší výkon než včera, v koncovce vždy selhali a po samostatných nájezdech padli. Jediným a první karlovarským střelcem v play-off byl David Gríger (na snímku). Třetí a možná poslední zápas osmifinále play-off si energetici zahrají 5. března od 18:20 v Minsku.
MHL, 16F2, ne 2.3.2014, KV Arena
Junosť Minsk
1:2sn
1:1, 0:0, 0:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 5. Gríger – 8. Želnerovskij (Valkov), rozh. náj. Kardašev. Rozhodčí: Jevgenij Gamalej, Denis Solovjov – Tomáš Gerát, Daniel Hynek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 45:19. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Karlovy Vary: Honzík – Kvapil (A), Dvořák, Bahounek, Vrána (A), Škvor, Šimek, Troška – Tomeček, Flek (C), Beránek, Koblasa, Gríger, Harkabus, Vachutka, Kohout, Gorčík, Hroch, Zadražil Fronk. Trenér: Tomáš Mariška
Junosť Minsk: Stěpanov – Filippov, Kozlov, Mickevič, Zalamaj, Vorobej, Timoščenko, Kardašev, Kazakevič (A) – Kaškar, Karakulko (A), Valkov, Parafejevec (C), Želnerovskij, Kubrakov, Kogalev, Gridjuško, Gerasimovič, Džig, Dunajev. Trenér: Igor Andrjuščenko

V první třetině byli aktivnějším týmem domácí, kteří svůj tlak a plno nadějných šancí nedokázali pořádně zužitkovat. Avšak poměrně rychle se dostali do vedení, když na trestnou lavici odešel nejtrestanější hráč soupeře, kapitán Parfejevec. Vojtěch Tomeček od mantinelu přihrál jednomu ze spoluhráčů za branku, ten mu kotouč okamžitě vrátil před branku, odkud Tomeček vyslal střelu z první. Před brankou potom několikrát dorážel David Gríger, který nakonec Stěpanova překonal a stal se tak prvním karlovarským střelcem v play-off. Běloruští hosté však rychle srovnali, taktéž v přesilové hře. Skoro z brankové čáry vystřelil Valkov. Honzík puk dlouho držel, ale poté k němu přijel Dmitrij Želnerovskij, který puk do brány dorazil. Honzík se velice zlobil, ale nebylo mu to nic platné. Domácí se i nadále dostávali do velkých šancí, ale žádnou z nich neproměnili a do šaten se odcházelo za vyrovnaného stavu.

Ve druhé třetině byl k vidění vyrovnaný hokej, ale žádné branky nepadly. Do dobrých šancí se dostali například Vachutka, který dorážel Šimkovu střelu do betonu Stěpanova, nebo třeba Škvor, který se v přesilové hře ocitl sám před hostujícím gólmanem, ale nakonec ani dorážka mu nepomohla k tomu, aby dostal svůj tým do vedení. Ale i hosté měli šance, pěkné střely vyslali například Džig, Parafejevec, či Gerasimovič. O všem tak musela rozhodovat třetí perioda.

Ve třetí třetině byli po většinu času aktivnější a rychlejší domácí. V její polovině se jim dokonce naskytla příležitost v podobě přesilové hry pět na tři, ale ani ta jim ke vstřelení branky nepomohla. Po Flekově střele se sice rozezněla tyč, ale to je vše co třetí třetina nabídla.

Letos v Karlových Varech v prvním desetiminutovým prodloužením hráli oba celky klidný a taktický hokej. Nikdo se do větších akcí nepouštěl a nikdo nechtěl nic riskovat oba týmy vypadali smířeně s tím, že rozhodovat budou až nájezdy.

V nájezdech se představili Karakulko, který svou střelu nedokázal namířit do Honzíkovy branky. Dále Koblasa, který udělal skvělý blafák a ležícího Stěpanova hravě překonal, puk však za jeho záda nedokázal dostat. Poté jel Nikita Kardašev, který Honzíka překonal. To se na druhé straně nepovedlo Zadražilovi, kterému Stěpanov puk vypíchl. Rozhodnout mohl Valkov, ale ten branku netrefil. Osud zápasu měl tak ne svých rukou David Gríger. Tomu nevyšla střela mezi betony a radovat se mohli hosté, kteří si z KV Areny odvážejí druhé vítězství.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Měli jsme se více prosadit v koncovce, dnes to byl klasický play-off zápas. Hráči dřeli, bojovali, snažili se dodržovat to, co jsme si řekli. Akorát jsme se nedokázali prosadit do koncovky a udělali jsme jednu chybu, tu soupeř potrestal, ale takový prostě hokej. Jedeme do Minsku, abychom si sérii přivezli zpět.