Junioři poprvé prohráli, Petrohradu nedali ani gól

MHL: HC Energie Karlovy Vary – Stříbrní Lvi Petrohrad 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Karlovarští junioři nenavázali na výkon z prvního vzájemného zápasu, a podlehli Petrohradu. Ruský celek podržela kvalitní hra obrany a výborný brankář Goldobin. Hráči v zelených dresech ho nedokázali překonat ani jednou. Energetici si můžou spravit chuť hned ve čtvrtek, kdy přivítají na ledě KV Areny Jaroslavl.
MHL, 4. kolo, út 11.9.2012, KV Arena
Stříbrní Lvi
0:3
0:2, 0:1, 0:0
Branky a nahrávky: 14. Larionov (Komarov, Šestakov), 15. Šestakov (Gasjukov, Lebedev), 23. Perechodjuk (Levanov). Rozhodčí: Denis Solovjov (RUS) - Štefan Belko, Libor Suchánek. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Střely na branku: 28:24. Vhazování: 31:34. Průběh utkání: 0:3.
Karlovy Vary: Habal - Chalupa, Klimíček, Šik, Kvapil, Dvořák, Schusser, Troška - Tomeček, Flek, Kverka, Novák, Jurák, Harkabus, Vrána, Švec, Sýkora, Kohout, Piskoř, Gorčík, Zadražil
Stříbrní Lvi: Goldobin - Bogdanov, Ponomarev, Afanakin, Pikmulin, Lebedev, Žerebkov, Venskel, Gasjukov - Golikov, Šlykov, Garanin, Jakunin, Perechodjuk, Malcev, Komarov, Levanov, Šestakov, Kajumov, Larionov, Možajev

Druhé vzájemné střetnutí mezi Energií a Petrohradem začali aktivněji hosté. Karlovarští se spíš bránili, přesto se dostali do první velké šance. Kverka šel sám na gólmana, nebyl ale v ideálním úhlu, a tak jeho střelu Goldobin chytil. Stříbrní Lvi byli častěji u puku, a také se jako první dokázali prosadit. Ve 14. minutě se před brankou uvolnil Alexandr Larionov, a propálil bezmocného Habala. O sedmdesát pět sekund později už to bylo 0:2. Sergej Šestakov se dostal za obranu, a z velkého úhlu překonal domácího brankáře podruhé.

Po první přestávce to nebylo o moc lepší. Hned v čase 22:17 se totiž prosadil Stanislav Perechodjuk. Energie nemohla chytit rytmus, a žádnou šanci si nevytvořila ani v téměř minutu trvající přesilovce pěti proti třem. Petrohrad se vzhledem k nadějnému náskoku soustředil na obranu, kterou se domácím nedařilo překonat.

Ve třetí části se karlovarští dostali do několika dobrých šancí. Kverka ale sám před brankou neuspěl. A stejně dopadl i Troška, který si sjel k brance od mantinelu. Hosté se hlídali vedení, a energetici nedokázali s utkáním nic udělat. Poprvé tak v MHL poznali, jak chutná prohra.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Oproti minulému utkání hrál soupeř do defenzivy mnohem lépe. Na druhou stránu my jsme zápas nezvládli v koncovce. Chyběla nám střelba, tlak směrem do branky. Navíc všechny tři branky jsme inkasovali po hrubých individuálních chybách. Možná že se naši hráči viděli už jako vítězové a porážka je vrátila na zem. Na druhou stranu jsme rádi, že i za nepříznivého stavu jsme to nezabalili a ve třetí třetině se snažili zápas otočit i třeba nějakou náhodnou brankou. Kluci se snažili, ale jak už jsem řekl, koncovka byla chabá.

Alexandr Prokopjev (Stříbrní Lvi Petrohrad): Včera jsme viděli naše chyby a vzali jsme si z toho ponaučení. Hráčům jsme ukázali, co dělali špatně. Začali jsme hrát v určitých zónách a každý hráč byl za svůj prostor zodpovědný. Obránci dávali lepší přihrávky směrem dopředu. Na druhou stranu útočníci byli daleko aktivnější a agresivnější. V první třetině jsme dali dvě branky a to nás po psychologické stránce zvedlo. Čekali jsme na chyby Energie a ty jsme dokázali využít. Výborně nám zachytal brankář.