Junioři porazili Hradec Králové a posunuli se do čela tabulky

Junioři: HC Lev Hradec Králové - HC Energie 1:6 (0:3, 1:3, 0:0)
HRADEC KRÁLOVÉ - Karlovarští junioři potvrdili na královéhradeckém ledě roli favorita a odvezli si zasloužené vítězství 6:1. Už od úvodního vhazování bylo vidět, že hosté chtějí odvést všechny body a většinu času tak trávili v obranném pásmu Hradce. Junioři se tak i díky zaváhání Českých Budějovic na ledě Kladna posunuli na první místo extraligové tabulky.
Extraliga juniorů, 14. kolo, po 16.10.2006
Hr.Králové
1:6
0:3, 1:3, 0:0
Branky a nahrávky: 22. Prostředník (Janoušek) – 5. Šnajdr (Sláma, Budínský), 15. Brnák (Zucker, Smolík), 16. Topinka (Boguský), 22. Zucker, 23. Bauer (Polák, Rohan), 29. Budínský. Rozhodčí: Jebavý – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:8, navíc Ropický (HKR) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 40. Střely na branku: 37:50.
Hr.Králové: Šimko – Černák, Hanousek Michael, Klement, Seidl, Kotrč, Samec, Prostředník – Ropický, Pospíšil, Pochobradský, Šejnoha, Janoušek, Přeučil, Kohout, Zadina, Šimoníček, Hloušek, Bendík.
Karlovy Vary: Závorka – Brnák, Novák, Mašek, Schmidt, Boguský, Tollinger, Satora, Zmeškal – Šnajdr, Bauer, Zucker, Smolík, Sláma, Polák, Tomiš, Mareček, Rohan, Budínský, Topinka.

Od prvních minut byli zkušenější hráči Varů aktivnější v prostorech před brankou a hladovější po gólech. Šimko musel už ve 4.minutě čelit samostatnému nájezdu a i další tvrdá střela skončila na jeho betonu. Na konci 5.minuty už se však hosté prosadili. Před brankou se ocitl osamocený Martin Šnajdr a krátkou bekhendovou kličkou otevřel skóre zápasu. Nedlouho poté se hostům naskytla výhoda 1:17 přesilové hry 5 na 3, ale zůstala bez využití. Domácí se před branku dostávali zpočátku jen sporadicky a ve chvíli, kdy se postupně začali osmělovat v útočném pásmu, opět udeřilo na druhé straně. Únik 2 na 1 zužitkoval po Zuckerově přesné přihrávce Tomáš Brnák. Následně se Hradec dostal do oslabení a třetí branku zaznamenal v početní výhodě Jan Topinka, který dorazil do branky střelu Boguského od modré. Na druhé straně ještě dvakrát zahrozila domácí dvojice Ropický, Šimoníček, ale ani jednu ze svých šancí nedotáhli do zdárného konce.

Veškeré plány Hradce na zvrat v utkání vzaly za své hned zkraje prostřední dvacetiminutovky. Už po 67 vteřinách této části hry se při vlastním oslabení prosadil David Zucker a zvýšil na 0:4 pro Karlovy Vary. O 26 vteřin později, v téže přesilovce, však doplachtila střela Tomáše Prostředníka až za záda Závorky a po 158 minutách tak skončilo čekání Hradce na vstřelenou branku. Ovšem za dalších 31 vteřin vrátil hostům čtyřbrankový náskok Jan Bauer po pohledné kombinační akci celého útoku. Ve 25.minutě ošklivě zasáhl Sláma do obličeje hokejkou Pochobradského, který musel být ošetřen. Hradecký útočník však zápas dohrál. Karlovarský hříšník obdržel dvojitý menší trest, ale jedinou šanci v dlouhé přesilovce si vytvořil Šimoníček až v jejím samém závěru. A tak na druhé straně potvrdil heslo „nedáš-dostaneš“ Vít Budínský, který využil zmatků v domácí obraně a vymetl horní růžek Šimkovy branky. Ve 34.minutě sice Hradečtí dosáhli branky v přesilové hře, ale jejich radost překazili rozhodčí, kteří si všimli, že domácí byli na ledě v šesti. Branka tak nemohla být uznána. Ropický navíc za protesty inkasoval osobní desetiminutový trest.

V poslední třetině si Karlovarští byli dobře vědomi svého náskoku, naopak domácí měli k jakémukoliv zvratu daleko, tak už nebylo k vidění tolik příležitostí. Domácím k jakékoliv korekci nepomohly ani dvě po sobě jdoucí přesilové hry v polovině poslední části hry. Ropický ale puk do branky dotlačit nedokázal. Hosté již v útočném pásmu nebyli příliš nebezpeční, a tak diváci již branku neviděli, ačkoliv se domácí dvě vteřiny před koncem zápasu marně dožadovali korekce výsledku, když po nepřehledné situaci zůstal puk neznámo kde pod brankářem Závorkou. Hradec si tak připsal na konto další porážku, tentokrát v poměru 1:6.