Junioři přehráli tygry z Liberce, dorostenci padli v Litvínově

Junioři: HC Energie - Bílí Tygři Liberec 3:1
St. dorost: HC Benzina Litvínov - HC Energie 5:2
Junioři Energie dokázali znovu doma vyhrát, poté co v těžkém boji vyválčili tři body. Na dvou brankách svého týmu se asistencí podílel Jaromír Kverka (na snímku), a výrazně tak pomohl svému týmu zdolat soupeře ze severu Čech. Bez bodů naopak zůstali starší dorostenci, když v podkrušnohorském derby nestačili na domácí Litvínov.
Noen Extraliga Juniorů, 31. kolo, po 1.11.2010, KV Arena
Liberec
3:1
1:0, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 15.Půlpán (Klíma, Kverka), 36.Klíma (Kverka), 49.Schusser (Vachovec, Vaněk) - 44.Pánek (Valášek) Rozhodčí: Grech - Sentenský, Gerát Vyloučení: 11:9 Využití: 2:0 V oslabení: 1:0 Diváci: 79 Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Karlovy Vary: Habal (Endal) - Andrlík, Valeš, Šik, Schusser, Funk, Rohan - Hudák, Klíma, Koblasa, Kentoš, Sýkora, Vaněk, Vachovec, Baar, Kverka, Záhora, Půlpán.
Liberec: Alexa (Jelínek) - Šimek, Lacek, Říha, Pánek, Šefl, Karlík, Sobotka - Kraus, Jánošík, Kouřil, Bulíř, Kedršt, Skalický, Valášek, Mulač, Miškovský, Bittner, Maďar.

Na začátku zápasu měly oba týmy několik šancí v přesilovkách, nicméně je nedokázaly využít. Velkou šanci měl liberecký Kedršt, který jel sám na branku, ale tvrdou střelou trefil pouze tyč. Na opačné straně se ocitl před odkrytou klecí Hudák, ale nedokázal svojí střelu umístit. První gól zápasu tak vstřelil Aleš Půlpán, když dorazil do sítě odraženou střelu. Ke konci třetiny hosté zatopili pod kotlem a několikrát velmi nebezpečně zahrozili, branku ale vstřelit nedokázali a tak skončila první třetina jednobrankovým rozdílem.

Hned na začátku druhé třetiny měli hosté šanci vyrovnat, ale Habal svůj tým podržel. Ve vlastním oslabení poté ujel Koblasa, ale i brankář Alexa se vyznamenal. Domácí poté sice dali gól, ale až po odpískání a tak byl rozruch zbytečný. Gól, který už platil dal v přesilovce Tomáš Klíma a poslal domácí do dvoubrankového vedení. V závěru třetiny se dostali do velkých šancí liberečtí a v jedné chvíli to vypadalo, že puk překročil brankovou čáru Habalovy klece, rozhodčí, ale gól neuznali a tak byl stav po dvou třetinách 2:0.

Hned na startu třetí části se hostům podařilo snížit – Václav Pánek se dostal k puku a přesnou ranou snížil. Brzy už to ale bylo opět o dvě branky. Adam Schusser si našel před brankou místo k zakončení a střelou o tyč nedal gólmanovi hostů šanci. Liberečtí se snažili znovu snížit, ale Lacek minul těsně před brankou krásnou přihrávku a závěr zápasu opět poznamenala vyloučení na obou stranách, která ale nevedla ke gólům ani na jedné ani na druhé straně a tak zápas skončil 3:1.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): V první třetině jsme měli trochu štěstí, soupeř trefil tyč. Dnes bylo vidět, že ani jeden z týmů nezvládl přesilové hry, hlavně ve třech. Rozhodla bojovnost a nasazení.

Petr Haken (TJ Bílí Tygři Liberec): Byl to těžký zápas a těžký soupeř. Byli jsme trochu těžkopádnější. Rozhodla druhá třetina, ve které jsme hráli skoro dvě minuty pět na tři, ale nedokázali jsme dát gól. Naopak soupeř dvě přesilové hry využil. Domácí dnes byli lepší.