Junioři proti Orlům rozhodli už v první třetině

Junioři: HC Energie : Orli Znojmo 8:4(6:1, 1:2, 1:1)
O debakl se postarali karlovarští junioři o pátečním odpoledni v repríze loňského finále se znojemskými Orli. Ti se sice ujali jako první vedení, ale kanonáda šesti branek Karlových Varů v první třetině naděje na nějaké body z lázeňského města rázně utnula. Ve zbývajících třetinách si domácí výhru pohlídali dobrou obrannou hrou. V zápase se třemi body blýskl Lukáš Vrána (na menším snímku).
NOEN extraliga juniorů 2011/12, 24. kolo, pá 9.12.2011, KV Arena
Znojmo
8:4
6:1, 1:2, 1:1
Branky a nahrávky: 8. Winkler (Harkabus), 8. Koblasa (Švec, Vrána), 11. Vrána (Koblasa, Švec), 17. Půlpán, 19. Švec (Vrána, Koblasa), 20. Baar, 40. Půlpán (Kverka, Tomeček), 59. Baar (Winkler) - 8. Pražák, 23. Zika, 28. 33 (23), 53. Janoušek (Pelikán, Romanov). Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:4, 8:4.
Karlovy Vary: Rauscher (od 23. Habal) – Urbančok, Valeš, Novák, Troška, Schusser, Fink, Gombár – Tomeček, Vrána, Kubáč, Svoboda, Koblasa (C), Winkler, Harkabus, Baar, Švec, Půlpán, Kverka.
Znojmo: Vrba (od 40. Pivrnec) – Romanov, Kovář, Tichý, Latner, Hobza, Pražák, Kún, Šťáva – Horák, Janoušek, Špaček, Telesz, Horváth, Pelikán, Zika (C), Kastner, Nováček.

Zápas zpočátku vypadal jako nudná přetahovaná o černý nesmysl. Tuto méně záživnější pasáž však plnohodnotně nahradila jedna jediná minuta. Konkrétně běžela osmá minuta zápasu, když se hned třikrát měnilo skóre. Nejprve se ujali vedení hosté zásluhou Marka Pražáka. O pár vteřin později ale brankami Filipa Winklera a Petra Koblasy. domácí otočili vývoj utkání. V 11. minutě to bylo již o dvě branky, když Lukáš Vrána z první prostřelil hostujícího Vrbu. Závěr třetiny byl pak zcela v režii domácích. Aleš Půlpán střelou z otočky navýšil. Následovali ho poté Marek Švec pohotovou ranou z otočky a pět vteřin před sirénou se mezi střelce zapsal i Lukáš Baar poté, co dorazil puk za ležícího Vrbu.

Druhá třetina začala pro domácí nešťastně. Již ve 21. minutě byl vyloučen Kverka. Hosté přesilovku sice nevyužili, ale chvíli po ní se přeci jen branky dočkali. Jakub Zika dostal smolnou nahrávku od domácího brankáře přímo na hůl a znojemský hráč se nemýlil. Po tomto momentu došlo ke střídání brankářů a mezi tři tyče se postavil domácí Habal. Ve 28. minutě to již bylo jen o tři branky, když Špaček našel dobře číhajícího Michala Telesze u tyčky, který ranou z první nemýlil. Hra se následně rozkouskovala častými souboji u mantinelu či nudnější hrou ve středním pásmu. Až závěr utkání přinesl desátou změnu na světelné tabuli. Aleš Půlpán při úniky dvou na jednoho trefil ideálně odkrytý prostor.

Poslední dějství začalo opět aktivněji ze strany hostů. Počáteční tlak ale domácí přečkali a sami několikrát zahrozili. Nejprve střelou Tomečka z úhlu a následně únikem Koblasy, který se ale ani nadvakrát prosadit nedokázal. Hosté hráli v polovině třetiny ve výhodě hned o dva muže, ale téměř minutovou přesilovku Orli nevyužili. Šanci z 53. minuty již ale hosté bez využití neponechali. Pelikán po zavezení puku do pásma našel Radka Janouška, který přesnou tečí snížil náskok domácích. Definitvně však utnuli šance hostů na zvrat domácí dvě minuty před koncem, když se přesně z dorážky trefil druhou brankou v zápase Lukáš Baar.