Junioři první příležitost k postupu nevyužili

JUN: HC Energie - HC Kometa Brno 2:3p (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Junioři Energie neproměnili první z mečbolů na postup do čtvrtfinále. Po dvou venkovních vítězstvích hostili v sobotu Kometu na svém ledě, v utkání však ztratili dvoubrankový náskok a šlo se do prodloužení. V jeho sedmé minutě si Jihomoravané vynutili čtvrtý zápas, který je na programu v neděli od 19:00 v hlavní hale KV Areny.
DHL extraliga juniorů, OF3, so 12.3.2016, KV Arena
Kometa Brno
2:3p
1:0, 1:1, 0:1 - 0:1
Branky a nahrávky: 15. Rulík (Hauzr, Zikmund), 36. Vrána (Zikmund) – 37. Zohorna, 46. Boltvan (Zohorna), 67. Pokorný (Kubeš, Kusko). Rozhodčí: Svoboda – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 270. Střely na branku: 23:32.
Karlovy Vary: Kuchař – Michálek "A", Weinhold, Vodička, Rulík "C", Pajk, Dudek – Ngyuen, Osmík, Vrána, Čejka, Janata, Svoboda, Hauzr, Zikmund, Davídek, Procházka, Babka, Hendrych
Kometa Brno: Slavíček – Švejda "A", Štancl, Sedláček, Kubeš "A", Kabelka, Šnajnar, Kupčík – Zohorna, Pokorný, Lunter, Dvořák, Kratochvíl, Nováček, Král, Garčic, Kusko, Boltvan "C", Hroudný

Do zápasu nastoupili aktivněji hosté, kteří se ihned vrhali ke Kuchařovi. Ten jejich střelám odolával a předváděl perfektní zákroky. Velkou šanci měl v 5. minutě Lukáš Procházka, který se sápal po volném kotouči, aby mohl zakončit do prázdné brány. Hra měla velmi vysoké tempo a oba týmy měli mnoho příležitostí. V 7. minutě dostal přihrávku Kamil Svoboda, který se snažil prostřelit Slavíčka z levého kruhu, jeho pokus gólman Komety zastavil. Za hostující se pár minut po Svobodě šanci předvedl Boltvan, který se osamocen řítil na Kuchaře, domácí obrana si s ním však počala po svém. První vyloučení zápasu přišlo až ve 12. minutě, kdy Jan Švejda odešel zpytovat svědomí na trestnou lavici za držení. První přesilová hra se energetikům nepodařila, a tak zůstala nevyužita. Přesto se domácí dál drželi v útočném pásmu, Ladislav Zikmund si vyčíhal volného Hauzra, který poslal přihrávku Adamu Rulíkovi, který z levé strany vyslal tvrdnou ránu, která zdolala Slavíčka. K Rulíkovi se málem gólově připojil i Jakub Vrána, který v přesilové hře unikl obráncům, jeho střelu zachytila jen Slavíčkova tyč. Do šaten se odcházelo za stavu 1:0.

Ve druhé třetině začali opět aktivněji hosté, ale žádné z jejich šancí nezdolala domácího Kuchaře. Na druhé straně měl velkou šanci Tomáš Nguyen, který ujel do samostatného úniku, ale jeho střelu Slavíček bez větších problémů pokryl. Ve 30. minutě měla karlovarská Vlčí smečka výhodu dvou hráčů v poli, když na trestnou lavici odešel Štancl za sekání a chvilku za ním ještě Šnajnar. V této dvojité přesilové hře se nedařilo Vlčí smečce řádně zaútočil, tudíž se skóre neměnilo. Ve 34. minutě Daniel Babka odešel na trestnou lavici za hákování. V této přesilové hře se hostující ještě nestačili ani rozkoukat a domácí Jakub Vrána ve vlastním oslabení ujel sám na Slavíčka a ranou mezi betony ho prostřelil. Na další gól se nemuselo čekat, ani minutu. Tentokrát na druhé straně Kometa využila dvojitou přesilovou hru, když tým oslabil Patrik Michálek za krosček. Zbývala poslední vteřina z Babkova trestu a Radim Zohorna se jako první dokázal rozkoukat u Kuchařovy svatyně a velmi rychle dostal kotouč za ležícího Ondřeje Kuchaře. Vlčí smečka si z druhé třetiny odnesla náskok jedné branky, stav 2:1.

Do třetí třetiny hosté nastoupili ještě s větším tlakem. Ihned ze začátku se zachytili v útočném pásmu a vysílali několik střel na Kuchaře, ten všechny střely pokryl. V zápase byly nejdůležitější přesilové hry, které se Kometě daří. Což předvedla ve 45. minutě, když se k puku dostal Jakub Boltvan, který přímo prostřelil Kuchaře mezi betony a Karlovy Vary přišly o svůj náskok. Zápas začal pomalu gradovat a hokejisté obou týmů začali být agresivnější. Kapitán domácích Adam Rulík měl větší potyčku s Radimem Zohornou, oba si vysloužili od sudích dvou minutový trest za hrubost. Ve hře čtyři na čtyři bylo utkání velmi vyrovnané a šance se střídaly na obou stranách. Šedesát minut nestačilo na to, aby se určil vítěz, a tak rozhodovalo prodloužení, ve kterém byli po šesti minutách hry aktivnější hosté, když Dominik Pokorný z velmi těžké pozice překonal Ondřeje Kuchaře, a tak Kometa zvítězila nad Energií 3:2 po prodloužení.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Musíme za dnešní výkon naše hokejisty pochválit, protože vcelku jsme hráli hru, kterou jsme chtěli. My jsme ani nedoufali v senzaci, že vyhraje 3:0 na body a zítra si půjdeme pro třetí bod.

Pavel Pazourek (HC Kometa Brno): Já si myslím, že dnešní zápas byl velmi podobný, jako dva předešlé na našem ledě v Brně. Hra byla velmi vyrovnaná po celý zápas a více se poštěstilo nám, že jsem dokázali dát vítěznou branku v prodloužení. Akorát je mi líto těch dvou velkých zranění, když oba hráči museli být převezeni do nemocnice.