Junioři rozdrtili Chimik Voskresensk

MHL: HC Energie Karlovy Vary - Chimik Voskresensk 7:2 (0:0, 3:2, 4:0)
Karlovarští mladíci vybojovali cenné tři body, když lehce zdolali ruský klub Voskresensk. O výsledku rozhodla hlavně třetí třetina, ve které energetici vstřelili čtyři branky. Hvězdou utkání se stal Tomáš Harkabus, který vstřelil hattrick.
MHL, 19. kolo, so 13.10.2012, KV Arena
Voskresensk
7:2
0:0, 3:2, 4:0
Branky a nahrávky: 25. Harkabus (Tomeček, Troška), 28. Flek (Kverka), 29. Harkabus (Jurák, Dvořák), 42. Harkabus (Kverka, Kvapil), 43. Kverka (Tomeček), 51. Šik (Tomeček), 54. Tomeček - 26. Fjodorov, 31. Kuzněcov I. (Fjodorov, Tambijev). Rozhodčí: Rozhodčí: Sidorenko - Hynek, Ondráček. Vyloučení: 5:8, navíc Piskoř (KVA) 10 min. osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 37:31 Diváci: 330. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 7:2.
Karlovy Vary: Habal - Chalupa, Šik (A), Kvapil, Dvořák, Schusser (A), Gombár, Troška - Tomeček, Flek, Kverka (C), Novák, Jurák, Harkabus, Vrána, Csamango, Sýkora, Kohout, Piskoř, Zadražil
Voskresensk: Krylov - Rodionov, Zimin, Makljukov, Kuzněcov D., Kuzněcov I., Larionov, Kalin, Fomičjov - Smirnov, Mitrofanov, Ščegolkov, Nikonov, Krivčenko, Ignatěv, Lichačjov, Prochorov, Komlev, Fjodorov, Tambijev, Aljoškin

Do první větší šance se dostal Mitrofanov, jeho teč ale skončila mimo. Karlovarští se přes pevnou obranu Voskresensku prosazovali jen těžko, a tak měli navrch hosté. Naráželi ale na výborného Habala, který působil velmi jistým dojmem. Ve 13. minutě domácí jeli dva na jednoho, Piskořovu střelu však Krylov chytil. Energie měla ve druhé polovině třetiny dvě přesilovky, ani v jedné se ale neprosadila.

Jestliže si diváci po první třetině stěžovali na nedostatek gólů, ta druhá jim to plně vynahradila. Nejprve se v přesilovce pěti proti třem prosadil Tomáš Harkabus, když se jeho nahrávka před branku odrazila za brankovou čáru. O 26 sekund později už to ale bylo 1:1. V klasickém oslabení unikl Arťom Fjodorov, a blafákem překonal Habala.

Ve 28. minutě se střelou z mezikruží trefil Jakub Flek, a vrátil vedení na domácí stranu. A o dalších 24 sekund později vstřelil svou druhou branku Tomáš Harkabus. O chvíli později byl ale vyloučen Kohout, a v početní výhodě dorazil kotouč do branky Ivan Kuzněcov. Vyrovnat mohl Smirnov, trefil ale jen tyč odkryté Habalovi klece.

Hned v úvodu třetí třetiny se v přesilovce znovu trefil Tomáš Harkabus, a zvýšil na 4:2. Vzápětí hráli hosté přesilovku, místo snížení ale znovu inkasovali. Gól si připsal kapitán týmu Jaromír Kverka. Ruskému klubu se nedařilo držet krok, a Energie měla zápas pevně v rukou. V 51. minutě vymetl šibenici Vojtěch Šik, a o tři minuty později se trefil i Vojtěch Tomeček. Domácí nepřipustili v závěru žádné drama, a zvítězili tedy 7:2.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Náš výkon měl stoupající tendenci. Ve druhé třetině jsme odskočili alespoň na jednobrankový náskok. Klíčovým momentem byla první přesilová hra ve třetí třetině, kdy jsme zvýšili na 4:2. Poté jsme přidávali další góly, a hru jsme do konce zápasu kontrolovali. Vzhledem k zítřejšímu zápasu to ale vůbec nic neznamená. Pochvalu si zaslouží celé mužstvo. Vzadu nás v důležitých momentech podržel Vláďa Habal, snad mu forma vydrží.