Junioři rozstříleli Kladno 6:2

Junioři: HC Energie Karlovy Vary - HC Kladno 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
Karlovarští mladíci nedali Kladnu šanci a bez problémů vyhráli. Energetici soupeře předčili v koncovce i organizaci obrany. Na výhře se významně podílel Vojtěch Tomeček (na snímku), který vstřelil 2 góly a ne jeden přihrál. Příští zápas čeká Energii na Slavii.
NOEN extraliga juniorů 2011/12, 40. kolo, so 25.2.2012
Kladno
6:2
2:0, 2:1, 2:1
Branky a nahrávky: 8. Tomeček V. (Harkabus), 9. Tomeček V. (Harkabus, Kverka), 32. Klíma (Tomeček V., Habal), 34. Kverka (Harkabus), 43. Kubáč (Gorčík), 48. Gorčík (Vrána, Novák) - 24. Bernat (Strnad), 59. Strnad (TS) . Vyloučení: 5:4, navíc Klíma (KVA) 5 min.+ do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 48. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2.
Karlovy Vary: Habal - Urbančok, Novák, Šik (A), Troška, Schusser (A), Gombár - Tomeček V., Vrána, Kubáč, Svoboda, Harkabus, Gorčík, Kverka (C), Zadražil, Klíma, Půlpán
Kladno: Sýkora - Steigauf, Kužel (C), Muláček, David, Vodák, Tomáš (A) - Homer, Znamenáček, Strnad, Bernat, Kalla, Véber, Čurda (A), Vyšín

Po sérii osmi venkovních utkání čekal Energii také domácí zápas. První třetinu duelu s Kladnem zvládli domácí výborně. Už v sedmé minutě je poslal do vedení Vojtěch Tomeček, když se prosadil po střele z mezikruží. A o 101 sekund později už to bylo o dvě branky. Krásný ťukec na jeden dotek zakončil opět Vojtěch Tomeček. Kladenští měli možnost o chvíli později, Habal ale vleže zabránil jistému gólu. Zbytek první části se vyznačoval urputným bojem o zisk útočného pásma, a tak moc šancí k vidění nebylo.

Ve 24. minutě se Kladnu podařilo snížit. Prosadil se Roman Bernat dorážkou do prázdné branky. Karlovy Vary pak měly několik přesilových her a ve 32. minutě opět odskočily na rozdíl dvou branek. Po úniku dvou hráčů na samotného gólmana se trefil Lukáš Klíma. A o dvě minuty později na tom bylo Kladno ještě hůř. Hostující obránci nechali kotouč volně ležet vedle branky, čehož využil Jaromír Kverka a zvýšil na 4:1.

Třetí třetina začala dalším gólem v síti brankáře Sýkory. Po zaváhání obrany se prosadil Ondřej Kubáč. Kladno mělo i nadále problémy, které vyústily v další inkasovanou branku. Přízemní střelou se prosadil Sebastián Gorčík. A pro hosty mohlo být ještě hůř. Lukáš Vrána ale nařízené trestné střílení neproměnil. Dvě minuty před koncem bylo trestné střílení nařízeno i na druhé straně. A Jakub Strnad ho proměnil s přehledem. Skóre se poté už neměnilo a Energie tak zvítězila 6:2.