Junioři s přehledem přehráli oslabené Pardubice

Junioři: HC Energie - HC Eaton Pardubice 6:2 (3:0, 3:1, 0:1)
Juniorský souboj tabulkových sousedů přinesl až překvapivě jednoznačnou podívanou. Pardubičtí do KV Areny přijeli v oslabené sestavě a již v desáté minutě si po tříbrankovém nášupu museli vyžádat oddechový čas. I v dalším průběhu byli domácí aktivnější a po právu si připsali tři body. Vítěznou trefu Energie obstaral útočník David Kellner (na snímku).
Noen Extraliga Juniorů, 9. kolo, pá 22.1.2010, KV Arena
Pardubice
6:2
3:0, 3:1, 0:1
Branky a nahrávky: 2. Vaněk (Hudák, Chaljavin), 10. Chaljavin (Vaněk, Hudák), 10. Kellner (Flieger, Sýkora), 27. Hudák (Vaněk), 38. Sýkora (Flieger, Kellner), 40. Frk (Kverka, Rohan) - 26. Kapec (Nosek, Hemský), 60. Kapec (Zrůst, Vondráček). Rozhodčí: Grech - Gerát, Fiala. Vyloučení: 10:9, navíc Frk (KVA) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 79. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2.
Karlovy Vary: Habal - Ryžuk, Valeš, Schusser, Tomeček, Funk, M.Rohan, Dlapa - Frk, Hudák, Flieger, Kellner, Chaljavin, Sýkora, Vaněk, Mistoler, Vachovec, Baar, Kverka
Pardubice: Štrof - Zdráhal, Krejnus, Beneš, Vondráček, Lenoch, Havlík - Šťastný, Půhoný, Veselý, Moučka, Kaut, Nosek, Zrůst, Čapek, Hemský, Kapec, Vlček

Souboj osmého celku s devátým načali podstatně lépe domácí hokejisté. Již ve druhé minutě se totiž ujali vedení, když dalekonosnou a přesnou střelou od modré potrestal Dominik Vaněk faul Vondráška. Karlovarská dominance pokračovala i v plném počtu a na začátku čtvrté minuty vyústila v další vyloučení hostů. Kromě Frkovy dělovky z kruhu si ale domácí výraznější šanci nevypracovali a podobně si vedl i jejich soupeř o pár minut později při vyloučení Ryžuka. Branky začaly padat až při hře v pěti. V desáté minutě předvedli domácí hokejisté přímočarou souhru, na jejímž konci stačilo Valeriji Chaljavinovi pouze nastavit hůl, aby Vaňkovu nahrávku poslal nad brankářovo rameno. Neuběhla ani minuta, když si kouč Martinec na pardubické střídačce vyžádal oddechový čas. Jeho svěřenci totiž inkasovali potřetí, tentokrát z hole Davida Kellnera. Domluva se na hře hostů rychle projevila a domácí museli začít myslet i na obrannou hru. Přesto to byli Karlovarští, kdo mohl vstřelit další branku. Ve 14. minutě chyběl Vaňkovi půlkrok, aby mohl vyraženou Baarovu střelu dorazit do odkryté klece. Skutečné ohrožení domácího brankáře Habala přišlo až v samém závěru, kdy Hemský z blízkosti nepotrestal zaváhání domácího obránce.

I v prostřední části byly aktivnějším celkem Karlovy Vary. K nastartování po přestávce jim pomohly i dvě přesilové hry za sebou, paradoxně se ale tentokrát jako první radovali Východočeši. Lukáš Kapec si připsal jednu z nejsnadnějších branek své kariéry, když za čáru dorazil Noskovu střelu, která se Habalovi dokutálela mezi betony. Pardubicím ale vítr do plachet nevál dlouho. Po půlminutě už slavili opět domácí, když své svou kličkovanou útočným pásmem důrazně zakončil Miroslav Hudák. V klidnější pasáži hry z hlediska změn skóre pak i nadále dominovali energetici, kteří i v plném počtu dokázali soupeře na desítky vteřin uzamknout v jeho pásmu. Zasloužené odměny se dočkali v závěru třetiny. V 38. minutě se Štrofovi nepodařilo skokem zalehnout kotouč a Tomáši Sýkorovi se podařilo ležícího gólmana přehodit. Pětibrankový náskok pak v poslední minutě třetiny Energii zajistila dalekonosná střela Martina Frka.

O co byla závěrečná třetina duelu chudší na branky, o to více v ní bylo vidět ostrých zákroků a tedy i situací s neúplným počtem hráčů na ledě. Uklidněni pětibrankovým náskokem domácí mladíci mírně polevili ve svém snažení a v nepříliš pohledné hře se do šancí začali konečně dostávat i hosté. Ti brankáře Habala, který s zatím užíval pohodový zápas, prověřili i z několika samostatných úniků. Koncovka se ale Východočechům nedařila. Nosek svůj bekhendový blafák namířil zcela mimo branku, Veselý pak nedokázal přehodit gólmana, který se v leže roztáhl na brankové čáře. Ještě více mohli hosté zahrozit ve 49. minutě, to by ale jejich dlouhou dvojnásobnou přesilovku nesměl rychle ukončit Kautův faul. Posledních deset minut už příliš zajímavostí nepřineslo, o vítězi bylo rozhodnuto. Energetici si zcela po právu připsali 3 body a nic na tom nezměnila ani korekce skóre v podání Lukáše Kapce půl minuty před koncem.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Pomohl nám dobrý začátek, kdy jsme rychle dali tři góly. A to jsme ještě v první třetině dvakrát netrefili prázdnou branku, měli jsme tam být víc důrazní. Trochu mě mrzí poslední třetina. Po hráčích vždy chceme, aby se v ní nastartovali vzhledem k zítřejšímu zápasu. Pardubice mají dobré mužstvo, vyhrály celou skupinu Východ, dnes ale přijely oslabené. Hodně kluků daly do první ligy na výpomoc Chrudimi a do mužstva přišli někteří hráči ze staršího dorostu.