Junioři se znovu zachránili, rozhodne se v pátek ve Varech

2. ČF juniorů: HC Slavia - HC Enerie 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Další nelehký úkol dokázali splnit karlovarští junioři. Po mimořádně smolné domácí prohře museli zvítězit na ledě silné Slavie, aby mohli dále pokračovat v sezóně. Výborný výkon v defenzivě a střelecké procitnutí opor znamenalo vítězství 3:0. Brankou a asistencí se prezentoval Vít Budínský, jednou se trefil Dej (na snímku) a Sláma. Rozhodující zápas se hraje v Karlových Varech v pátek od 16:00. Vstupné zdarma.
Extraliga juniorů, ČF2, st 5.3.2008, Zimní stadion Eden
Slavia
0:3
0:1, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: - - 10. Rastislav Dej (Kuběna), 26. Vít Budínský (Dej, Tomeček), 46. Tomáš Sláma (Budínský, Kuběna). Vyloučení: 5:6 navíc Dudek (SLA) 5 + do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Počet diváků: 201. Rozhodčí: Souček - Zavřel, Kostka.
Slavia: Furch (připraven Linhart) - Beránek, Gaisler, Mazanec -A-, Horváth, Soldán -A-, Moščic - Nestrašil, Doležal, Petráň, Malárik -C-, Krejčí, Freisler, Dudek, Hafenrichter, Vokál, Česnek
Karlovy Vary: Hruška (připraven Panec) - Přindiš, Tomeček, Boguský, Tollinger, Zmeškal -C-, Rohan M. - Šnajdr, Topinka, Záhora, Mareček, Sláma -A-, Mistoler, Dej, Budínský -A-, Kuběna, Rohan T.

V prvních deseti minutách střetnutí hrály oba týmy vyrovnanou hru. Hlavně domácí dostali příležitost hrát ve zmíněných deseti minutách dvě přesilové hry, ani jednu z nich však nedokázali využít. Ba naopak, druhou přesilovou hru domácích využili hosté. Po minutě onoho oslabení zahanbil Rastislav Dej domácí obranu, když celou překonal a sám zakončil za záda Furcha. Domácí tato obdržená branka pravděpodobně poznamenala více než je únosné. K vyrovnání nepomohly hostům ani další dvě přesilové hry během zbytku úvodní třetiny. První třetinu tak ukončili hosté brankovým i střeleckým náskokem 7:18.

Do prostřední třetiny vstoupili opět lépe hosté. Již po pěti minutách zvýšili svůj náskok hosté. Tentokrát hosté dokázali využít té své přesilovky. Dej poslal těsně před brankovou čarou puk na Budínskýho a ten před poodkrytou brankou nezaváhal. Navíc se ve druhé třetině hosté uklidnili, získali více sebevědomí a přestali se nechat vylučovat, tím se stali pro domácí Slavii nepřekonatelným soupeřem. Domácím se sice podařilo přestřílet soupeře v poměru 10:6. To ale nestačilo a do třetí třetiny je čekalo hodně práce.

Závěrečná třetina nenabídla v průběhu utkání žádný zvrat. Prohru pro domácí jen potvrdil třetí brankou pro Energii Tomáš Sláma. Hosté se ještě dočkali pětiminutové přesilové hry, kterou jim nabídl Libor Dudek, jehož zákrok ohodnotili rozhodčí jako zásah do oblasti hlavy a krku a potrestali již zmíněným pětiminutovým vyloučením a osobním trestem do konce utkání.