Junioři si připsali další vítězství v boji o play-off

K a r l o v y V a r y - HC Energie Karlovy Vary - HC Rabat Kladno 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) Ve strhující podívanou se proměnil zprvu nezáživný zápas juniorské extraligy. Akce střídala akci, oba brankáři však předvedli perfektní výkon, a tak se za celé utkání ujala pouze šance Jakuba Bauera. Karlovarský gólman Ondřej Jirkův si připsal další nulu, a potvrdil tak svou vynikající pověst.
Extraliga juniorů, 40. kolo, so 5.2.2005, Zimní stadion Karlovy Vary
Kladno
1:0
1:0, 0:0, 0:0
Branky: 20. Jakub Bauer (Sedláček, Kalousek). Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 76. Průběh utkání: 1:0.
Karlovy Vary: Jirkův - Mašek, Kocek, Štourač, Kloz, Tomaška, Hlubuček - Bušta, Kuběna, Jan Bauer, Hamerle, Jakub Bauer, Kalousek, Zaťovič, Sedláček, Chyba.
Kladno: Pavelec - Suchý, Petr Fiala, Čížek, Babický, Vedral, Cafourek, Slezak, Růžička - Rudovský, Ibl, Stieler, Kos, Kazatel, Krtička, Klaus, Ondřej Fiala, Tlustý, Hudíček.

Po delší době mohlo karlovarské publikum spatřit své juniory v akci. Ti po výhře v Pardubicích hostili svého souseda v tabulce - tým HC Rabat Kladno.

První třetina nenabídla příliš záživný hokej, obě mužstva se snažila sice útočit, ale brzdily je hlavně vlastní chyby. První vzrušení do prořídlých ochozů vnesla až pátá minuta, kdy za hru vysokou holí byl vyloučen domácí Chyba. Kladenští však početní výhodu zcela promrhali a po zákroku Čížka se síly na ledě dokonce vyrovnaly. Do prvního souvislejšího náporu se dostali domácí až v desáté minutě. Buštovu přesnou nahrávku zpracoval Chyba, jeho následná střela však mířila pouze do výstroje kladenského brankáře Pavelce. I nadále zápas připomínal spíše boj nežli hokej a diváky rozmrazila až velká příležitost hostí v dvanácté minutě. Jan Rudovský si najel před Jirkůva, ale jeho střela mířila příliš vysoko. Na kotouč si tak karlovarská opora sáhla až o několik minut později. Kladeňák Babický tvrdě vypálil z pozice mezi kruhy, Jirkův však předvedl skvělý reflex a kotouč skončil v jeho lapačce. Koncem třetiny se ospalé tempo přece jenom začalo zrychlovat a vše vyvrcholilo brankou domácích. Milimetrovou nahrávku Sedláčka z rohu zpracoval Jakub Bauer a doklepl ji za záda bezmocného Pavelce. Na odpověď hostům již nezbyl čas a do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili Kladenští bojovně s očividnou snahou o vyrovnání. Naopak domácí chtěli pojistit své hubené vedení a díky tomu nabíral zápas na zajímavosti. Ve 24. minutě byli ke splnění svého cíle blíže domácí, když se po střele obránce Štourače gólman hostí jen otočil za zvukem své pravé tyčky. Poté se hostům naskytla další výhoda přesilové hry, mohli však být rádi, že sami neinkasovali. Martin Zaťovič se dostal do samostatného úniku, Pavelec se však na brankové čáře roztáhl jak široký tak dlouhý a pokus karlovarského forvarda zneškodnil. Přesilovku si poté vyzkoušeli i Karlovarští, Slezak pykal za krosček. Energetici dokázali sice v kladenské obraně vytvořit pořádný zmatek, brankář Pavelec byl téměř na roztrhání, ale svoji klec nakonec uhájil. Rabat se připomněl až sérií šancí Ondřeje Fialy, proti třem jeho pokusům během jednoho střídání však Jirkův zachoval vždy ledový klid. V 35. minutě se dnes již podruhé dostal do úniku domácí Zaťovič, jeho střelu pod horní tyč však Pavelec zlikvidoval zákrokem, za který sklidil potlesk i od domácích fandů. Další příležitosti si Energie vytvořila ke konci třetiny, kdy po vyloučení Rudovského měla hráče v poli navíc. I díky Pavelcovým akrobatickým kouskům domácí neuspěli, i když jmenovitě Sedláček měl k radosti hodně blízko. Ve druhé části jsme tak na karlovarském zimním stadionu branku neviděli a to hlavně díky vynikajícím výkonům obou gólmanů.

Náskok Energie o pouhou jednu branky dával i do třetí třetiny záruku napínavé podívané. Zpočátku se do útoku vrhli energetici, Pavelec snad na svou branku uvalil magickou kletbu. Neuspěl tak Tomáš Chyba se svou dělovkou od modré ani Jakub Bauer se střelou z úhlu. Ke slovu se hosté dostali v 47. minutě, kdy se dva jejich útočníci řítili na samotného obránce Energie. Ondřej Jirkův však parádním rozklekem tuto velkou příležitost hostí zneškodnil. Další příležitost se jim naskytla po vyloučení Kocka, ale Varští jim aktivním forčekingem výraznější příležitosti nepovolili. Posledních deset minut se hrálo nahoru dolů a diváci museli být spokojení. Obrovskou šanci spálil v padesáté minutě kladenský Vedral, jeho střela z oleje skončila v betonech Ondřeje Jirkůva. Na druhé straně se Bušta a Hamerle dostali do přečíslení, druhý jmenovaný však kotouč do sítě usměrnit nedokázal. S přibývajícím časem se na hokejky Kladna vkrádala nervozita a energetikům se úspěšně dařilo narušovat jejich rozehrávku. Tak tomu bylo i v přesilové hře hostí, poté co byl vyloučen Štourač. O závěrečný nápor se nakonec Kladenští připravili sami, za zbytečný zákrok pykal Krtička, jehož hůl zanechala krvavý šrám ve tváři karlovarského hráče. Když pak v posledních vteřinách hostující Růžička nezametl za Jirkůva letící kotouč, mohla Energie začít oslavovat cenné vítězství v boji o play-off. Ondřej Jirkův si připsal další nulu a potvrdil oprávněnost svého startu i za A mužstvo.