Junioři slaví další vítězství

MHL: HC Energie Karlovy Vary - Dinamo-Šinnik Bobrujsk 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Karlovarští mladíci znovu zazářili, a soupeře z Běloruska porazili v prvním utkání jasně 5:0. Největší zásluhu na skvělém výsledku mělo duo Flek - Tomeček. A zapomenout nesmíme ani na skvělého Vladislava Habala, který vychytal další nulu v MHL. Odveta se hraje hned ve středu, znovu od 18:00.
MHL, 35. kolo, út 27.11.2012, KV Arena
Dinamo-Šinnik
5:0
1:0, 2:0, 2:0
Branky a nahrávky: 6. Koblasa (Vaněk, Šik), 37. Flek (Vachovec, Tomeček), 38. Tomeček (Flek), 42. Sýkora (Švec, Šik), 47. Klimíček (Harkabus). Rozhodčí: Gordijenko - Hynek, Suchánek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Střely na branku: 24:20. Diváci: 440. Průběh utkání: 5:0.
Karlovy Vary: Habal - Šik (A), Klimíček, Troška, Chalupa, Dvořák, Gombár - Flek, Vachovec, Tomeček - Koblasa (A), Jurák (C), Vaněk - Zadražil, Sýkora, Švec - Harkabus, Vrána, Kohout
Dinamo-Šinnik: Šelepnjov - Něvzorov, Andrejčikov (A), Zozon, Voles, Jermačkov, Znacharenko, Rak - Samochin, Levko, Parfejevec (C), Misnikov, Mochorev, Drindrožik, Agejenko (A), Gorbunov, Levša, Šantyka, Kolenčukov, Ambrožejčik

V první třetině měli mírnou převahu domácí, hráči Bobrujsku ale dobře bránili, a tak to energetici neměli snadné. Už v 6. minutě ale tečoval Vaňkovu střelu Petr Koblasa, a otevřel gólový účet zápasu. Další šance ale nepřicházely, a zhruba od 12. minuty začali zlobit i hosté. Do žádné větší příležitosti se ale nedostali, a tak gólman Habal moc práce neměl.

Zhruba do poloviny zápasu se nic moc zajímavého nedělo, pak to ale začalo. Nejprve brankáře hostujícího týmu zachránila branková konstrukce, vzápětí na druhé straně střílel z mezikruží Gorbunov, Habal ale jeho ránu vyrazil. O chvíli později znovu zahrozil Gorbunov, jehož teč vytěsnil karlovarský brankář z branky s vypětím všech sil. Ve 37. minutě našel Vachovec před brankou Jakuba Fleka, a ten zvýšil už na 2:0. A o necelé dvě minuty později zakončil rychlý protiútok Energie dorážkou do prázdné branky Vojtěch Tomeček.

To ale domácím hráčům nestačilo. Minutu a půl po zahájení třetí části se k odraženému puku dostal Tomáš Sýkora, a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Ve 47. minutě bylo ještě veseleji. Bleskový protiútok Energie zakončil přesnou střelou Jiří Klimíček. Hosté se snažili alespoň snížit, Habal ale chytal výborně. Největší šanci měl kapitán Parfejevec, tváří v tvář domácímu gólmanovi ale neuspěl. Karlovy Vary tak slaví v osmou výhru z posledních devíti utkání.