Junioři smazali čtyřbrankové manko, přesto padli

JUN: HC Sparta Praha - HC Energie 7:5 (4:1, 0:3, 3:1)
Karlovarští junioři vstoupili do čtvrtfinálové série divokým zápasem na Spartě. V první třetině si zahrávali s debaklem, když prohrávali už o čtyři branky, ve druhé části se jim však tuto ztrátu podařilo smazat! Nadšení z vyrovnání jim však Sparta sebrala po druhé přestávce, kdy rychle znovu odskočila na rozhodující rozdíl tří branek. Série pokračuje v sobotu od 13:30 v Holešovicích.
DHL extraliga juniorů, CF1, pá 18.3.2016
Sparta
7:5
4:1, 0:3, 3:1
Branky a nahrávky: 2. Györi (Zeleňák, Hozák), 12. Hozák, 14. Pulkrab (Kadeřávek), 16. Kulda (Schwamberger, Kadeřávek), 42. Černoch (Procházka), 42. Györi (Sladkovský), 45. Hozák (Kadeřávek, Györi) – 19. Michálek, 27. Bečka (Davídek), 31. Čejka (Janata), 36. Zikmund (Michálek, Weinhold), 58. Vrána (Michálek). Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Barvik, Kis. Vyloučení: 8:11, navíc Truhlář (KVA) 10 min. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 81. Střely na branku: 33:40. Průběh utkání: 4:0, 4:4, 7:4, 7:5.
Sparta: Pírs – Jandus M., Mikliš, Knobloch, Bednárik, Kadeřávek, Duben, Zeleňák – Černoch, Jandus T., Lojka, Havel, Györi, Kulda, Pukrab, Schwamberger, Hozák, Sladkovský, Procházka
Karlovy Vary: Frček (od 14. do 45. Kuchař) – Michálek, Pajk, Truhlář, Rulík, Dudek, Vodička, Weinhold – Nguyen, Zikmund, Svoboda, Čejka, Vrána, Bečka, Davídek, Hauzr, Hendrych, Janata, Babka

Aktivní nástup Sparty přinesl ovoce už po minutě a dvaceti vteřinách hry. Nejistého zákroku Frčka dokázal využít domácí důrazný útočník Marek Györi a rychle poslal svůj tým do vedení. Vydařený začátek zápasu přerušila nepříjemná situace, když se v průběhu deváté minuty vysypal mantinel v rohu obranného pásma Energie. Po úpravě a zametení střepů se poté mohlo pokračovat ve hře a Spartě přestávka prospěla.

Ve dvanácté minutě stačilo Jiřímu Hozákovi na využití početní převahy přesně jednadvacet vteřin. O dvě minuty později bylo na střídačce Sparty opět o něco veseleji. Marek Pulkrab se dokázal prosadit z vrcholu pravého kruhu a jeho trefa k zadní tyči vyhnala Frčka z branky. Jeho nástupce Ondřej Kuchař se příliš nezahřál a už lovil puk ve své síti. Vedení 4:0 vystřelil po vydařené kombinaci Vojtěch Kulda. Kdo čekal, že je hotovo, byl na velkém omylu. V závěru první části totiž potrestal faul Janduse Patrik Michálek, po jeho tvrdé střele Energetici snížili.

Úvod prostřední části už byl o něco opatrnější a na obou stranách bylo k vidění několik nepřesností. Ty dokázali Západočeši potrestat, když se po necelých sedmi minutách hry prosadil Jan Bečka a přiblížil Karlovy Vary vyrovnání. Hosté vycítili šanci a v následné přesilovce domácí družinu dostali pod pořádný zámek. Kuriózně se ovšem neprosadili a skórovali až poté ve vlastním oslabení! Po jedenácti vteřinách Bečkova trestu ujel Michal Čejka a dostal svůj tým na dostřel.

Na Spartě se inkasovaná branka zřejmě podepsala i při zkrácené přesilovce 5 na 3, která přišla krátce po trefě Energie. Ta byla v následujících minutách úspěšnějším týmem a v šestnácté minutě prostředního dějství byla odměněna. Ve vlastní přesilovce se blafákem prosadil Ladislav Zikmund a senzační vyrovnání Karlových Varů bylo dokonáno. O několik desítek vteřin později mohl dokonce Svoboda přidat pátou brankou, ale střelu po jeho úniku lapil sparťan Pírs.

Junioři Sparty tedy prohospodařili čtyřbrankový náskok a kouč Stránský měl svým svěřencům, co říct. Podle děje ve třetí třetině přestávková řeč zapůsobila. Už po minutě a dvou vteřinách vrátil Spartě vedení Jiří Černoch, jehož střela z velkého úhlu prošla až za Kuchařova záda. O sedmatřicet vteřin později přišel navíc šest zásah Pražanů. Střelou ze střední vzdálenosti se prosadil Marek Györi a sparťané opět odskočili opařené Energii. Ta inkasovala i po sedmé, když Jiří Hozák zužitkoval vydařenou kombinaci svého týmu.

Na straně Karlových Varů přišel podruhé v utkání impulz v podobě střídání brankářů. Na nějaký souvislý tlak se ovšem Západočeši nezmohli, protože jim v tom bránila série vyloučení, kterou korunoval trestem za úder do oblasti hlavy a krku Truhlář. Poté, co necelých šest minut před koncem orazítkoval domácí Mikliš hostující svatyni, se hosté dokázali prosadit popáté. V přesilovce pět na tři skóroval Jakub Vrána a vrátil svému týmu naději. Hosté už ale neudeřili ani při závěrečné power-play a v parádním utkání plném zvratů se nakonec z vítězství 7:5 radoval domácí tým, který jde do vedení v sérii.