Junioři udělali první krok k postupu do semifinále play-off

Junioři play-off HC Energie - HC Vítkovice Steel 4:3 (1:1, 3:1, 0:1) Stav série 1:0
Energetici zvládli první zápas play-off a vedou v sérii nad Vítkovicemi 1:0. Domácím se podařila zejména druhá třetina, ve které vstřelili tři branky, a svému soupeři tak výrazně odskočili. Hosté se však nevzdali, snížili na rozdíl jediné branky a v závěru zkoušeli dokonce hru bez brankáře a dělali domácím na cestě za jejich první výhrou značné potíže. Karlovarští ale předvedli bojovnost a především srdce, díky čemuž utkání nakonec zvádli. Hrdinou zápasu byl Martin Rohan, který se do střelecké listiny zapsal ve čtvrtek hned dvakrát.
Noen Extraliga Juniorů, CF1, čt 17.3.2011
Vítkovice
4:3
1:1, 3:1, 0:1
Branky a nahrávky: 9. Kverka (Kentoš), 23. Rohan M. (Funk), 26. Rohan M., 27. Záhora - 16. Hruzík (Prokop), 40. Hlinka (Kucsera), 54. Řehák . Vyloučení: 8:14. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 279. Střely na branku: 27:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3.
Karlovy Vary: Habal (Endal) - Urbančok, Valeš, Šik, Schusser, J. Tomeček, Funk, Rohan - V. Tomeček, Klíma ,Koblasa, Kentoš, Vaněk, Vachovec (C), Baar, Švec, Kverka, Zadražil, Záhora.
Vítkovice: Taťák (Bartošák) - Pociecha, Pavelka, Kovář, Hruzík, Slavík, Koziol, Prokop, Žvatora - Vrána (C), Řehák, Včíslák, Šebesta, Richter, Maliník, Slovák, Kolouch, Hlinka, Kucsera, Mareček, Kilnar.

Utkání nezačalo pasivně a již od prvních minut se oba týmy hnaly do útoku. V 1. minutě prozkoušel střelou z otočky Taťáka domácí kanonýr Kverka, ale pro vítkovického gólmana to byl jen další z řady budoucích zákroků. Hned o minut později se blýskl další energetik - Lukáš Baar. U mantinelu několik sekund doloval puk, který nakonec ukořistil a poslal spoluhráči do mezikruží, který ovšem neměl přesnou mušku. V 5. minutě zahrozil za hosty nebezpečně Včíslák. Zcela osamocen unikla zleva a jen jistý zákrok Habala zachránil Energii od úvodní pohromy. Domácí však ukázali kdo je tu pánem a od 7. minuty takřka vládli ledové ploše v KV Aréně. Jejich tlak vygradoval v 9. minutě, kdy se jako první v zápase ujali vedení. Jaromír Kverka nejprve nastřelil Taťáka, ten puk zachytil a přes obránce rozehrál. Rozehra se mu však nepovedla a pozorný energetik využil zaváhání a rychle dorazil puk do branky - 1:0. Netrvalo však dlouho a Vítkovičtí srovnali s domácími krok. V 16. minutě dostal Lukáš Hruzík puk přes celé pásmo k tyčce a pohotovou dorážkou vyrovnal - 1:1. V závěru zápasu měli ještě šanci domácí při přesilové hře, ale nepřesné přihrávky takřka znemožnily její využití. V samém závěru zápasu to ještě zkoušel Záhora, ale jeho dělovku zblokoval obětavým zákrokem hostující obránce.

Samotný začátek druhého dějství měl tvář vyrovnané hry, ale hned následující momenty rozhodli o opaku. V krátkém rozmezí zamířili na trestnou lavici hned dva Vítkovičtí a domácí borci měli k dospozici luxusní, téměř dvouminutovkou power play 5 na 3. Domácím však stačilo jen pár vteřin a Martin Rohan rozvlnil síť po tvrdé bombě od modré - 2:1. Karlovarští však neustávali se svým tlakem a již ve 26. minutě využili další přesilovou hru. A znovu se mezi střelce zapsal Martin Rohan, který ukázal, že mu důrazné dělovky od modré opravdu jdou a jsou jeho doménou - 3:1. Malinko to na ledě začalo zavánět exhibicí ve 27. minutě, když Daniel Záhora ujel ve vlastním oslabení a byť i střelou se štěstím překonal brankáře Taťáka - 4:1. Za tříbrankového vedení domácích se hra poněkud uklidnila a ve zbytku třetiny nebylo k vidění mnoho šancí. Energetici se stáhli spíše do obrany a pro hosty byl velkým problémem tento obranný val překonat. Čekali tedy na chybu soupeře, která přišla v samém závěru. Ve 40. minutě dostal Michal Hlinka pas před nekrytého Habala a důraznou ranou jej překonal - 4:2.

Třetí třetina začala z obou tran opět defenzivě až na ten rozdíl, že to oběma celkům vydrželo podstatně delší dobu. Ani jeden z týmů se již tak nerhnul do útoku a spíše si hájil zadní vrátka. Hosté nechtěli ztratit kontaktní branku na Vary. Domací naopak nechtěli riskovat nerozvážnou útočnou akcí své vedení. Tento bojovný hokej trval až do poloviny dějství. V 50. minutě dostali hosté možnost přesilové hry a domácí se dostávali pod drtivý tlak. Několik minut se jim dařilo odolávat, ovšem deset minut se v útlumu hrát nedá. Vítkovičtí udeřili V 54. minutě. Nejproduktivnější bek soupeře ze základní části Adam Řehák se jako duch zjevil před Habalem a rychlou dorážkou snížil vedení Karlovarských na nejtěsnější - 4:3. Od té doby to vypadalo na ledě jako v pekle. Domácí úporně bránili a nespočetněkrát vyhazovali puk na zakázané uvolnění. S vynikajícím Vladislavem Habalem v brance a trochou štěstí však těsné vedení nakonec uhájili.

Energie si tak připisuje první bod a v krátké sérii hrané na dvě vítězná utkání má pomyslný mečbol. Další utkání je na programu ve Vítkovicích 19.3.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Začátek utkání byl nervózní z obou stran. Utkání rozhodly dva momenty. Využití přesilových her a dobrá defenzivní hra našeho mužstva. Teď nás čeká udělat ještě druhý krok. Hrajeme venku, ale máme na to dva pokusy.

Jakub Petr (HC Vítkovice Steel): Utkání mělo parametry play-off. Rozhodla druhá třetina, ve které dal soupeř dva góly. Série je ale pořád otevřená. Karlovy Vary mají dobré mužstvo a hrály výborně.