Junioři utrpěli pod Ještědem porážku

Junioři: Bílí Tygři Liberec - HC Energie 5:1 (4:0, 0:1, 1:0)
Utkání v Liberci se karlovarským juniorům vůbec nepovedlo. Po první třetině už prohrávali o čtyři branky. Prvním a zároveň posledním střelcem energetiků byl ve druhém dějství Marek Švec (na snímku), když se z kruhu přesně trefil nad rameno jinak výborného Jelínka. V závěru zápasu ještě Tygři přidali pátý gól a energetici se ze severu Čech vracejí s prázdnou.
Noen Extraliga Juniorů, 42. kolo, so 8.1.2011
Liberec
5:1
4:0, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 12. Morong, 16. Skalický (Bulíř, Karlík), 18. Skalický (Bittner), 19. Jonák (Říha, Skalický), 60. Bulíř (Jonák, Niko) - 33. Švec (Valeš, Hudák). Rozhodčí: Vokřál - Krejsa, Ledinský. Vyloučení: 5:7, navíc Vaněk (KVA) 10min. a Sýkora (KVA) do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.
Liberec: Jelínek (Sobotka) - Niko, Lacek, Dám, Říha, Karlík, Sobotka - Jánošík, Kraus, Kouřil, Bulíř, Kedršt, Skalický, Valášek, Mulač, Miškovský, Jonák, Morong, Bittner, Maďar.
Karlovy Vary: Endal (od 19.Habal) - Valeš, Schusser, Tomeček, Funk, Šik - Urbančok, Hudák, Daniška, Koblasa, Kentoš, Sýkora, Vaněk, Baar, Švec, Kverka, Záhora, Půlpán.

Zatímco první vzájemný duel na západě Čech vyzněl lépe pro Karlovarské, další měření sil pod Ještědem zahájili s velkou chutí Bílí Tygři, kteří svého protivníka po nepříliš zábavném úvodu svírali ve vlastní třetině.

V jedné z nabídnutých přesilovek mohl skóre zápasu otevřít Jánošík, ovšem z místa před brankovištěm nedokázal zvednout kotouč nad brankářův beton. V dvanácté minutě se již černá pryž v západočeské síti třepala, hostující brankář si tentokrát vybral poněkud slabší chvilku. Endal rozehrával puk za bránou, jeho přihrávku však zastavil David Morong, který tak přišel ke snadné trefě - 1:0.

Energii nešťastná branka potopila a Liberečtí zbytek třetiny ovládli. Karlík posléze vypálil od modré čáry a směr kotouče změnil těsně před brankářem operující Bulíř, Endal sice předvedl hbitý reflex, ovšem na dorážku z hole Daniela Skalického byl krátký - 2:0.

Vary se poté na malý okamžik usadily před Jelínkem, ale ten větší práci neměl. Na opačnou stranu hrací plochy naopak vystartoval Daniel Skalický, který střelou z dálky přes obránce zvýšil domácí vedení - 3:0.

Když za necelou minutu hry zakončil přihrávkový kolotoč před brankovištěm dotírající Vít Jonák, přenechal Endal devadesát vteřin před koncem první části místo mezi třemi tyčemi Vladislavu Habalovi - 4:0.

Druhá třetina začala pozvolna, v další z nabídnutých přesilovek nebyl daleko od své třetí trefy v zápase Skalický, na pozorného Habala si ale nepřišel. Hra se následně hodně přiostřila, diváci byli takřka po každém přerušení svědky menších strkanic. Severočeši postupem času ztráceli na své útočné síle, své růžky tak začali vystrkovat také Karlovarští.

Nadějnou příležitost si v polovině duelu vytvořil Kverka, leč betony pozorného Jelínka byly na místě. Domácí gólman poté v krkolomné pozici odrážel další kotouče ze západočeských holí a ve své hrudi utlumil také pokus kapitána Schussera. Energie se vzápětí dočkala zaslouženého snížení, Marek Švec se ranou z pravého kruhu nemýlil - 4:1.

Hosté byli o chvilku později blízko také druhé branky, svižné zrychlení opět předvedl Jaromír Kverka, jenž se s kotoučem natlačil do brány. Ta vypadla ze svého postavení, karlovarský útočník již zvedal ruce nad hlavu. Sudí ovšem branku neuznali, puk zřejmě zůstal pod ležícím brankářem.

V závěrečných minutách nedokázal vsítit ani aktivní Schusser, Vary tak ve druhé periodě zvítězily. Především od třicáté minuty byly aktivnější, puk za čáru ale protlačily pouze jednou.

Před závěrečnou dvacetiminutovkou se zřejmě Bílí Tygři ve své kabině začali strachovat o nadějný náskok, ihned po úvodním vhazování totiž svoji kořišt opět zahnali do úzkých. Kedršt trefil z mezikruží tyč a Bulíř ve spolupráci se spoluhráči pořádně zaměstnal Habala. Západočeši ale soupeřův nástup přečkali bez úhony a posléze se rovněž vydali na sérii útočných výletů.

Kentoš nejprve nebezpečně tečoval střelu od modré a následně se dostal také do samostatného úniku, avšak Jelínek byl připraven. V závěrečných minutách zahrozil také Půlpán, ale jeho střela neměla gólovou příchuť. Poslední slovo v zápase tak měli domácí, kteří si v závěru zahráli dvojnásobnou přesilovku. Jonákovu přihrávku přetavil v pátý úspěch Michal Bulíř - 5:1.

Liberec tak skvělou první třetinou rozhodl zápas, Karlovy Vary poté herně svému sokovi konkurovaly. Velké gólové manko ale stáhnout nedokázaly a na západ se vrací s prázdnou.