Junioři v prvním kole přehráli Boleslav

Junioři: HC Energie - BK Mladá Boleslav 3:2sn (2:2, 0:0, 0:0 - 0:0)
Juniorka Energie si v prvním zápase, který se musel odehrát v tréninkové hale KV Areny kvůli ME ve volejbalu, poradila s Boleslaví v poměru 3:2 po samostatných nájezdech. V brance domácích předvedl jistý výkon Vladislav Habal, který se blýskl několika pěknými zákroky. Rozhodující nájezd vstřelil Martin Funk (na malém snímku), a svěřenci Karla Mlejnka si tak připisují první 2 body.
NOEN extraliga juniorů 2011/12, 1. kolo, čt 8.9.2011
Ml.Boleslav
3:2sn
2:2, 0:0, 0:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 14. Funk (Urbančok, Kubač), 18. Troška (Tomeček, Kverka), rozhodující nájezd Funk - 4. Jankovský (Vrba), 17. Rys (Frolík). Rozhodčí: Petružálek - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.
Karlovy Vary: Habal (Rauscher) – Urbančok, Valeš, Novák, Šik, Troška, Vilhelm, Schusser, Funk – Tomeček, Vrána, Kubáč, Svoboda, Koblasa, Winkler, Korytko, Švec, Táborský, Kverka, Gombár, Půlpán
Ml.Boleslav: Příhoda (Mahdal) – Knap, Budín, Kulhánek, Vrba L., Čeček, Kulich, Vrba F., Mozík – Babický, Marek, Brandejský, Lenc, Pešut, Jankovský, Frolík, Teubner, Rys, Daráš, Koudela, Král

První třetina začala s mírným zpožděním, které bylo způsobené minutou ticha vyhlášenou před zápasem. V prvních minutách hry se u puku držela domácí Energie a tlačila Boleslav jejím pásmu. Ve 4. minutě se ale trefil hostující Václav Jankovský. Po obdržené brance se zvýšila aktivita domácích, která vyústila k šancím Kverky a Schussera. Ve 14. minutě se v přesilovce radovala Energie. Krásnou střelu Martina Funka lovil hostující brankář Příhoda až v brance. Boleslavi se ale nepovedlo navázat na to, co se povedlo Energii, tedy na inkasovanou branku odpovědět tlakem. V 17. minutě byl vyloučen hostující Král. Po půlminutě přesilovky ujel kapitán Boleslavi Jiří Rys a skvělou individuální akcí, při které obešel tři hráče domácích a i brankáře, vrátil vedení na stranu Boleslavi. Vedení trvalo pouhou půlminutu. Přesilovku využil tvrdou ranou od modré David Troška. Do konce třetiny viděli diváci přesilovku 5 na 3, kterou hosté nevyužili, protože se nechali sami vyloučit.

Druhá část začala aktivitou v oslabení domácí Energie. Celé dvě minuty byli hosté uzavřeni v pásmu, ale branky se fanoušci na stadionu nedočkali. V další velké akci domácích byla dvojice Švec - Valeš. V situaci dva na jednoho zvolil prvně jmenovaný střelu a s tou si brankář hostí Příhoda poradil. Tvrdost zápasu okusili někteří hráči hostujícího týmu, kteří se potkali s mantinelem po zákrocích vzrostlejších domácích. Druhou akci dva na jednoho jsme viděli pět minut do konce třetiny. Ani boleslavská verze zakončení ovoce nepřinesla a skóre se nadále neměnilo. Do konce třetiny se ještě vyznamenal Habal proti třem po sobě jdoucích střelách Jankovského. Přesilovku na konci druhé třetiny zvládli domácí ubránit a druhá část skončila bez branek.

Zbytek přesilovky hosté ve třetí třetině nevyužili. Začátek třetí třetiny byl ve znamení nahazovaných puků boleslavskými beky a pokusy o tečování těsně před brankářem. Habal ale odchytal velmi dobré utkání a se všemi pokusy si poradil. V 50. minutě po parádní individuální akci předal Šik na Koblasu, který střelou z první přestřelil z kruhu branku o pár centimetrů. I hosté předvedli své umění a postrašili akcemi Marka, Daráše a Čečka. Když byl dvě minuty do konce vyloučen hostující Vrba, čekala na domácí velká šance na zisk všech tří bodů. Akce v přesilovkách ke gólu nevedly, a to ať už šlo o akci Kverky nebo střelu Schussera. Třetí třetina skončila a diváky i hráče čekalo prodloužení.

Od začátku prodloužení byly oba týmy jak vyměněné. Nepřesnosti se vytratily a šance střídala šanci na jedné či druhé straně. Šance Tomečka a Půlpána na straně karlovarské a závar před brankou Habala na té druhé. Těsně před sirénou se musel brankář Energie hodně ohánět, aby puk udržel před čarou.

Nájezdy začali Karlovarští. Tomeček, Kverka, ani Koblasa neuspěli stejně jako hostující Lenc s Rysem a Koudelou. Pořadí střelců se měnilo a začínala Boleslav. Když Lenc neuspěl, měl Tomeček na holi rozhodující nájezd, ale nedal. Napodobil ho i boleslavský Vrba a tečku za zápasem udělal až skvělým blafákem Martin Funk, který Příhodu překonal.

Karel Mlejnek – HC Energie Karlovy Vary: Celkově jsme s utkáním a vstupem do soutěže velmi spokojení a to hlavně z toho důvodu, že jsme se v neděli vrátili z desetidenního turnaje v Omsku a naši hráči měli za posledních osm dní pět zápasů. V neděli jsme přiletěli pozdě večer a to ještě s časovým posunem pět hodin. Dostat se z toho za tři dny pro hráče nebylo jednoduché a to k tomu spousta z nich chodí do školy. Navíc k tomu všemu je Mladá Boleslav velmi kvalitním týmem, který má svou kostru vytvořenou z minulého roku, kdy podával tým Boleslavi velmi dobré výkony. Výkon týmu byl velmi dobrý, trošku nás mrzí branky obdržené po našich individuálních chybách, ale naštěstí se nám dneska dařily přesilovky, které se nám podařilo dvě využít. Jsme rádi, že se nám povedly samostatné nájezdy. Klobouk dolu před každým hráčem mého týmu, protože program posledních dnů byl pro ně velmi náročný.

Tomáš Potěšil – BK Mladá Boleslav: Dnešní zápas byl na začátek sezony velmi kvalitní, měl dobré tempo a byl dost vyrovnaný. Ve třetí třetině a v prodloužení měl ale náš tým převahu a více gólových příležitostí, takže jsme si mohli odvézt 3 body. Bohužel nájezdy jsou jen loterie. Blahopřeji domácím k vítězství, ale musím pochválit své hráče za nasazení, bojovnost a celkový výkon v tomto zápase.