Junioři zabrali a v prvním utkání porazili rudoarmějce

MHL: HC Energie - Rudá Armáda 2:1 (0:0, 2:0, 0:1) Vlčí smečka zvítězila v prvním ze dvou domácích utkání s juniorkou CSKA a připsala si důležité tři body. Základ úspěchu nad jedním z předních celků MHL položily branky Bezúcha a Harkabuse, poctivá práce v obraně a skvělý výkon brankáře Davida Honzíka (na fotografii). Odveta čeká energetiky už ve čtvrtek opět od 18:00.
MHL, 11. kolo, st 9.10.2013
Rudá Armáda
2:1
0:0, 2:0, 0:1
Branky a nahrávky: 24. Bezúch (Dvořák), 31. Harkabus (Kohout) - 52. Kovalevskij (Blažijevskij). Rozhodčí: Děmura – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 500. Střely na branku: 27:26. Vyhraná vhazování: 26:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Karlovy Vary: Honzík – Kvapil, Škvor, Dvořák, Kečkeš, Šimek, Troška, Bahounek – Flek, Vrána, Tomeček. Harkabus, Gríger, Kohout, Bezúch, Gorčík, Vachutka, Beránek, Táborský, Krliš
Rudá Armáda: Treťjak – Ogijenko, Makkajev, Mjačev, Voronkov, Vorobjov, Ogurcov, Blažijevskij – Prochorov, Kovalevskij, Masljuk, Silajev, Karnauchov, Šiksatdarov, Mamin, Kaštanov, Šarov, Světlakov, Timirjov, Podlubošnov, Kuzmenko

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, na kterých byla, od úvodního vhazování, vidět velká touha po vítězství. Už ve třetí minutě ujeli dva na jediného ruského obránce, Táborského nahrávka však byla nepřesná. Následné minuty se bojovalo o každý metr. Vážnější šance k vidění nebyly. Stav se mohl změnit opět až v minutě šestnácté. Karlovarští sice hráli přesilovku, avšak chybovali. Hosté se řítili do přečíslení. Slibnou šanci zastavil až vracející se Flek. V té stejné početní výhodě zakončoval na druhé straně pěknou kombinaci Kohout. Jeho střelu ale zablokovali hostující obránci. V závěru úvodního dějství byl zaměstnaný také brankář Honzík. Žádný pokud hostujících hráčů jej však výrazněji neohrozil. I díky střelecké impotenci odcházely do šaten oba týmy za bezbrankového stavu.

Hosté se do druhého dějství vrhli jako uragán, opět to však přehnali s důrazem a pykali. Přesilovou hru využil Juraj Bezúch, který dorážel prudkou střelu Tomáše Dvořáka. Následoval další zbytečný faul ruských hráčů a další přesilovka pro Energii. Tentokrát se ocitl ve velké šanci Tomeček, ale neuspěl. Inkasovaná branka zatáhla rudoarmějce do psychické deprese, a tím pádem i defenzivy. Kohout následně tečoval Bezúchovo nahození, brankář Treťjak byl ale pozorný. Nárok neměl, tento nadějný ruský brankář, až po hezké přihrávce Kohouta na Tomáše Harkabuse, jenž navýšil skóre. Rusové paradoxně ožili a chtěli co nejrychleji vstřelit kontaktní branku. Od modré čáry tvrdě pálil do Honzíkovy masky Ogijenko. Domácí gólman nepříjemnou situaci zvládl a vysloužil si potlesk přítomných diváků. V závěru prostředního dějství měli svěřenci trenéra Marišky již několikátou přesilovou hru. Tentokrát ji ale využít nedokázali. Naopak si museli oddechnout, když Kuzmenko na druhé straně minul poloprázdnou klec. Branka do kabin by hostům jistě pomohla, domácí si ale vybrali hrstku sportovního štěstí a odjížděli do šaten bez inkasované branky.

Závěrečná třetina začala ze strany domácích opatrně. Energie se nehnala do zbytečných útoků. Čekala v dobře zformované obraně na to, s čím přijde Rudá Armáda, která měla možnost přesilové hry. Domácí brankář byl ale během ní v podstatě bez práce. Hostující hráči byli pochopitelně aktivnější a dočkali se. Na konci pohledné akce stál Kirill Kovalevskij a nepotěšil přítomné diváky. Do konce utkání totiž zbývalo ještě osm minut. Nápor ruského celku se stupňoval a místy byl vskutku drtivý. Obránci domácích bránili statečně a s vypětím veškerých sil. Tříbodové akcie domácích podpořil ruský útočník Šarov, který šel necelé dvě minuty před koncem zápasu pykat za zdržování hry. Energetici se již nikam nehnali a chtěli utkání dotáhnout do vítězného konce. Šest vteřin před koncem ještě zatrnulo domácím trenérům, když byl do kolena zasažen útočník Flek. Po tvrdém zásahu byl značně otřesen. Nakonec se však mohl společně se svými spoluhráči radovat z cenného vítězství. Karlovarská Energie zdolala na svém ledě tým Rudou Armádu 2:1 a připisuje si do tabulky cenné tři body.