Junioři zdolali Liberec v nelehkém utkání

HC Energie – HC Bílí Tygři Liberec 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
První juniorský zápas v novém roce byl pro oko diváka velice zajímavý. Do Karlových Varů přijel mladý, ale početný tým Severočechů, který nasadil ostré tempo. Oslabený domácí tým však neudolal. Energie musela vždy dotahovat, ovšem parádní backhand Norberta Tomiše rozhodl o vítězi dnešního střetnutí.
Extraliga juniorů, 32. kolo, so 6.1.2007, Zimní stadion Karlovy Vary
Liberec
3:2
1:1, 2:1, 0:0
Branky a nahrávky: 18. Zmeškal (Bauer), 28. Sláma (Zmeškal), 30. Tomiš (Baran) - 15. Křišťán, (Kajínek), 26. Křišťán (Kopic). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 73. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Karlovy Vary: Benda – Mašek, Schmidt, Boguský, Tollinger, Satora, Zmeškal, Přindiš – Šnajdr, Bauer, Kuběna, Baran, Smolík, Sláma, Polák, Tomiš, Budínský, Topinka
Liberec: Blažíček – Zákoutský, Hataš, Kollmann, Kajínek, Přibyl, Diviš, Hanousek, Hrach, Krastenics, Skalický, Vopálka, Mizerík, Bezděk, Kopic, Křišťán, Langr, Čanky, Klíma, Peřina, Liška

Začátek utkání začal pro domácí velice aktivně. Již ve třetí minutě mohl otevřít skóre domácí Pavel Kuběna, který se ukázkovým způsobem prokličkoval přes tři bránící hráče, až se dostal před libereckého brankáře. Ten ovšem jeho střelecký pokus zlikvidoval ramenem na horní tyč. Další akce znamenala pro domácí opět tyč. Jan Topinka jí trefil od levého kruhu. Stihl ještě nahrát před hostujícího brankáře Blažíčka, ovšem jen na hůl libereckého obránce. První kdo otevřel skóre byli však nakonec liberečtí. Po hákování Tomáše Schmidta, který odešel na dvě minuty, se prosadil liberecký Radim Křišťán. Hostující David Kajínek vyhrál buly napravo od domácího brankáře, nahrál právě Křišťanovi a ten se z první nemýlil k levé tyči. Karlovarští odpověděli za necelé tři minuty. Do dvojnásobné přesilovky je dostal Petr Hrach za držení, a tak si domácí zahráli minutovou přesilovku 5:3, kterou po necelých 15 vteřinách využili. Jan Bauer přihrál na modrou Janu Zmeškalovi, který mohutným nápřahem vyrovnal. První třetina byla ve znamení orazítkovaných tyčí. Tu třetí v pořadí nastřelil severočeský Bezděk od pravého kruhu. Tímto také první dějství skončilo a zápas zůstal na zbývající třetiny otevřený ve stavu 1:1.

Druhá třetina začala značným nátlakem severočechů, což přineslo úrodu ve 26. minutě. V závaru před domácím Bendou se nejlépe zorientoval Radim Křišťán. Domácí ale nenechali Tygry dlouho ve vedení. Opět v krátkém čase, přesněji ve 28.minutě, vybídl ke skórování přesnou nahrávkou Jan Zmeškal útočníka Tomáše Slámu, který z blízka vymetl pavouky v Blažíčkovo klece. Další šance znamenala opět branku! Energie poprvé v tomto zápase přebrala vedení, když Norbert Tomiš elegentně v polopádu poslal backhandem kotouč ke vzdálenější tyči. 3:2 pro západočechy! Po zbytek druhé třetiny se ovšem hektický vývoj utkání uklidnil a oko diváka neshlédlo ani žádné výrazné šance. Druhá třetina tedy skončila beze změny.

Díky vyloučení na domácí straně začalo poslední dějství aktivněji z liberecké strany. Severočeši zamkli domácí na dlouhou dobu do vlastní obranné třetiny, naštěstí však beze změny skóre. Hra neztratila náboj, ovšem možností gólů výrazně ubylo. Ve vyložené šanci byl akorát liberecký Vopálka, který v oslabení ujel všem Energetikům, k jeho smůle byl ale domácí brankář ve střehu a dobrým zákrokem šanci zlikvidoval. Tři minuty před koncem se karlovarský brankář Benda vytáhl po Haškovsku! Šest metrů vyjel z branky, kde zlikvidoval počáteční brejk, kotouč však neměl zcela pod kontrolou. Naštěstí ani jeden z libereckých hráčů nevyužil zcela odkryté, prázdné klece. Do konce zápasu byla vidět evidentní snaha libereckých o vyrovnání. Od času 18:40 hrál Liberec powerplay. Do konce závěrečné sirény se Liberec sice obrovsky snažil o dobytí karlovarské branky, karlovarští se ale o vítězství bili statečně a těsný náskok nakonec ubránili. Proto se mohou čestně radovat z vítězství 3:2.

Mikuláš Antonik, trenér Karlových Varů:Bylo to velice těžké utkání, Liberec přijel se čtyřmi pětkami. My ale bohužel nemáme tolik hráčů k dispozici. Liberečtí sehráli výborný zápas a už od začátku nasadili velké tempo. Měli jsme obavy, abychom tempo také udrželi. Nakonec jsme vyhráli, jsem spokojený a tyto body jsou pro nás nesmírně cenné.

Mikan Skrbek, trenér Liberce:Myslím, že jme sehráli dobrý zápas, i navzdory tomu, že jsme přijeli s mladším mužstvem. Přesto jsem s utkáním spokojen, i když jsme měli větší smůlu.