Junioři získali v Doněcku bod

MHL: Mladá Garda Doněck - HC Energie Karlovy Vary 2:1 sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Junioři v předposledním zápasu základní části sezony dlouho drželi vedení 1:0, ale v závěru zápasu soupeř z Doněcku srovnal a v samostatných nájezdech obrat dokonal. Energetici tak díky Fronkovu gólu z první třetiny získali alespoň bod a o další tři si budou moci zahrát ve středeční odvetě od 18:00. Po dnešním zápasu už je jisté, že energetici skončí v Západní konferenci pátí a play-off načnou domácími duely s Juností Minsk. Nejprve v sobotu od 16:00 a poté v neděli od 13:00.
MHL, 51. kolo, út 25.2.2014
Doněck
2:1sn
0:1, 0:0, 1:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 56. Kalnoj (Nikiforov), rozh. náj. Morozov – 6. Fronk (Škvor). Rozhodčí: Poljančikov – Gladčenko, Loginov. Vyloučení: 4:3. Střely na branku: 26:40. Průběh utkání: 0:1, 2:1,.
Doněck: Djatlov – Děkalo, Abaškin, Zinčenko, Mnacjan, Chalikov, Skripec, Ignatěnko – Ščegolkov, Ivanov, Morozov – Ljalka, Kalnoj, Nikiforov – Korenčkuk, Romaščenko, Kozlovskij – Martyško, Čerdak.
Karlovy Vary: Honzík – Kvapil, Škvor, Dvořák, Šafář, Troška, Horváth, Bahounek – Flek, Vrána, Gorčík – Harkabus, Kohout, Zadražil – Gríger, Táborský, Fronk – Beránek, Vachutka, Krliš.

Karlovarští nenechali nic náhodě a do zápasu naskočili aktivně. Již brzy po úvodní siréně se energetici dostali do vedení. Přesný pas vyslal obránce Škvor a šanci bezchybně zužitkoval Jiří Fronk. K vidění bylo ještě dost šancí a to na obou stranách. O vyrovnanosti první periody svědčí také statistky. Energetici vyprodukovali během první části o jednu střelu na branku více a oba celky vyhrály stejný počet vhazování. Ke konci třetiny, přesněji minutu před ním, ještě sudí potrestal tři hráče, z toho dva na straně hostí, ale k žádné další změně skóre už to nevedlo.

Ve stejném žánru se pak pokračovalo i ve druhé třetině. Sotva se celky dostaly do plného počtu následovaly dvě po sobě jdoucí početní výhody Západočechů. Poté, co je hosté nevyužili, dostali svou příležitost i domácí. A v tomto stylu se pokračovalo až do konce třetiny. Energetici si těsné skóre udrželi a se stejným cílem šli i do třetí, závěrečné části.

Už to pomalu vypadalo, že si Vlčí smečka výsledek pohlídá. Po úvodní početní výhodě z kraje třetiny se uzamkla spíše v obranném pásmu a zaměřila se na defenzivu. Necelých pět minut před koncem utkání se ale trefil Viktor Kalnoj. Ten svým gólem poslal zápas do prodloužení.

Domácí dostali v prodloužení šanci v podobě přesilové hry, ale ani jejich oddechový čas jim ke vstřelení vítězného gólu nepomohl a o osudu a posledním bodu utkání musely rozhodnout samostatné nájezdy.

Jako první dostal za domácí šanci Nikiforov a za hosty Flek, ani jeden nájezd neproměnil. A ani druhá série, ve které se představili Kalnoj a Zadražil gól nepřinesla. Stejně tak ta třetí, ve které nejdříve nedal Morozov a poté ani Harkabus. Poté se otočilo pořadí a Gríger zvýšil na 1:0, ale Morozov už svou druhou šanci využil a srovnal na 1:1. Poté se neprosadil Flek a Jegor Morozov využil i svůj třetí pokus a druhý bod nakonec získali domácí.

Sestřih utkání

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Dnes jsme sehráli další náročné utkání s velmi dobře organizovaným soupeřem, který byl velmi nepříjemný v obraně a hrozil z rychlých protiútoků. Po celé utkání jsme se tlačili do dobré obrany domácích a snažili se prosadit do koncovky, proti výborně chytajícímu golmanovi domácích. Bohužel jsme se prosadili pouze jednou a pět minut před koncem utkání jsme po našem neproměněném samostatném nájezdu z protiútoku dostali nešťastný gol který poslal utkání do prodloužení. V něm jsme výborně ubránili oslabení ve třech. V závěrečné dovednostní soutěži dokázal skórovat pouze Gríger a za domácí se dvakrát trefil Morozov a rozhodl zápas pro domácí. Dokázali jsme dnes vydolovat bod, který nám zaručuje 5. místo v naší konferenci a to je podle mého názoru výborná odměna za tvrdou práci našeho týmu.