Junioři ztratili dvoubrankové vedení, odváží si jen bod

JUN: Mountfield HK - HC Energie Karlovy Vary 4:3sn (1:2, 0:0, 2:1 - 0:0)
V rámci 18. kola extraligy juniorů se Vlčí smečka představila na ledě Mountfieldu Hradec Králové a s tímto náročným soupeřem svedla těžký boj. Energetici si v první třetině vybudovali náskok, který si drželi prakticky celý zápas, Mountfieldu se však dvě minuty před koncem podařilo vyrovnat. V samostatných nájezdech pak domácí svůj obrat dokonal, a Karlovarští se tak musí spokojit pouze s bodem.
DHL extraliga juniorů, 18. kolo, pá 24.11.2017
Mountfield HK
4:3sn
1:2, 0:0, 2:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 11. Chalupa (F. Moník, Hejna), 54. Hidveghy (Muška, T. Kynčl), 59. Jirásek (Pažourek, Hnik), rozh. náj. Mašín – 7. Bernáth (Pastyřík, Horký), 14. Pastyřík (Procházka, Horký), 43. Šik (Horký). Rozhodčí: Škrobák – Kis, Horažďovský. Vyloučení: 9:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 41:21. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3.
Mountfield HK: Dvořák (Bartozel) – Hroudný(C), Muška, Gaspar, Pohl, Havránek, J. Moník, T. Kynčl, Jonáš – Jirásek, Matějček, Pažourek, Hnik, Hašek, F. Moník, Mašín, Řepík, Sklenář, Hidveghy, Chalupa, Hejna
Karlovy Vary: Grančarov (Kašpar) – Přibyl, Pajk, Brabec, Vápeník, Hrůša, Bernáth, Kala, Vodička – Chodounský, Horký, Tlačil, Šik, Pastyřík, Šála, Bečka, Petrov, Halberštát, Janata (C), Procházka, Prošek

V malé hale ČPP Arény byla už tradičně velká zima, a tak obě mužstva musela hodně jezdit, aby se zahřála. Hned ve druhé minutě Sklenář hledal někoho zpoza brány, ale jeho úmysl zůstal domácími hráči nepochopen. Mountfield tlačil a Energie nic neměla, přesto šla první do vedení. Střídajícího Filipa Bernátha nikdo nepokryl a ten si v samostatném úniku poradil střelou nad lapačku Dvořáka – 0:1.

V 11. minutě se skóre srovnalo. Východočeši vyhráli sérii minisoubojů a k puku se před brankovištěm dostal David Chalupa, který bekhendem zasunul za vyjetého Grančarova – 1:1. Zeleno-černí si však vzali své vedení zpět v čase 13:27. V přesilové hře se k dorážce dostal Marek Procházka a našel místo u bližší tyčky. Zbytek třetiny už byl bez šancí. Domácí se snažili srovnat, ale obrana Západočechů zůstala zavřená.

Hned zkraje druhé části předvedl špatný výjezd z brány Grančarov, ale domácí ofenziva odkrytou bránu netrefila. Hrálo se mnohem agresivněji, ale dopláceli na to domácí, kteří byli často vylučováni. Karlovy Vary si zahrály dokonce čtyři přesilovky v prostřední dvacetiminutovce, ale nevyužily ani jedinou.

Šancí k vidění mnoho nebylo. Výjimku tvořila rána Michala Horkého do tyče Dvořákovy brány. Lvi měli v závěru třetiny k dispozici velmi dlouhou přesilovku pět na tři, ale všechny jejich pokusy skončily buď vedle, nebo na velmi jistě chytajícím brankáři karlovarské Energie. Ve druhé části tak nepadla ani jedna branka a Mountfield tak byl stále o jednu branku pozadu.

Domácí hráči se dostali do velmi svízelné situace hned na začátku třetí periody. Ve 43. minutě zvýšil na 3:1 pro Energii Otakar Šik a s Hradcem to v tu chvíli vypadalo všelijak, jen ne dobře. Východočeši měli následně k dispozici dvě přesilové hry, ale i přes spršku střel zůstával Filip Grančarov pozorný a velmi jistý.

Emocemi to na ledě jen hrálo. Došlo i k několika menším šarvátkám, ale rozhodčí nedopustili žádnou velkou bitku. V čase 53:35 vykřesal naději pro Mountfield Patrik Hidveghy, který dopravil puk do sítě patičkou ze vzduchu. V tu chvíli byl na ledě pouze jeden tým, a to Hradec. V 59. minutě přišlo po velkém tlaku domácích vyrovnání. Puk do sítě dotlačil Filip Jirásek a poslal utkání do prodloužení.

Prodloužení se odehrávalo převážně v útočném pásmu Hradce, ale Grančarov pokračoval ve svém dobrém výkonu. Celý zápas nakonec došel až do samostatných nájezdů, ve kterých jednoznačně kralovali domácí. Rozhodující nájezd si připsal Patrik Mašín a rozhodl o tom, že Východočeši dotáhli povedený comeback do konce.

Aleš Krátoška:
Myslím, že dneska nám ten zápas moc nevyšel. Měli jsme možnost přesilových her, ve výhodě pět na tři jsme skoro ani nevystřelili. Výsledek je pro nás určitě dobrý, máme důležité dva body, nicméně herní projev ani proměňování šancí nebylo dobré. Ze šancí, které jsme si vypracovali, jsme netrefovali branku. Se zápasem nemůžeme být spokojeni.

Pavel Arnošt:
Jsme trošku zklamaní. Myslím si, že jsme hráli velmi dobrý hokej a měli hru pod kontrolou. V poslední třetině trochu soupeř zatlačil a nám se bohužel nepovedlo dotáhnout zápas do vítězného konce.