Juniorka Energie si v rozhodujícím duelu pojistila účast v play-off

Junioři: BK Mladá Boleslav - HC Energie 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)
Rozhodující zápas čekal na energetiky na ledě boleslavského BK. Energetici totiž v zápase se svým tabulkovým sousedem hráli o jistotu postupu do vyřazovací fáze. Žádné drama se však na ledě boleslavského týmu nekonalo. Už po první třetině vedli hosté o dvě branky. Komplikace nastaly až v posledním dějství, kdy se necelých pět minut před koncem dostali domácí na jednobrankový dostřel na Karlovarské. Čtvrtá branka Energie, o kterou se postaral Martin Rohan (na menším snímku), se však nakonec ukázala jako vítězná.
Noen Extraliga Juniorů, II.9, čt 3.3.2011, Ško-Energo Aréna
Ml.Boleslav
3:4
0:2, 1:1, 2:1
Branky a nahrávky: 34. Soukup (Belay), 47. Jankovský (Belay), 56. Lenc (Soukup) - 9. Klíma, 10. Záhora (Vachovec, Šik), 22. Švec (Kverka, Klíma), 52. Rohan (Klíma). Rozhodčí: Úlehla – Lučan, Svoboda. Vyloučení: 6:7, Chalupa (MBL) 10 min. OT. Využití: 2:2. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4.
Ml.Boleslav: Will (30. Mandal) – Frolík, Chalupa, Anděl, Vrba L., Mozík, Soukup, Dostál, Kurka – Belay, Hyka, Chaloupka, Jiránek, Sajdl, Babický, Jankovský, Rys, Matějček, Lenc.
Karlovy Vary: Habal – Urbančok, Tomeček V., Valeš, Šik, Schusser, Tomeček J., Funk, Rohan – Klíma, Koblasa, Kentoš, Vaněk, Vachovec, Baar, Švec, Kverka, Zadražil, Záhora, Andrlík.

Už v první minutě se po dorážce natahoval Jankovský, a tak se dalo čekat, že utkání bude mít hned od začátku úroveň odpovídající své důležitosti. Tempo hry bylo skutečně slušné, šancí ale o poznání méně. První přesilovka Karlovarských jakoby ani nebyla, výrazněji na sebe upozornil pouze Šik dělovkou od modré. Boleslavského brankáře nemohla zaskočit ani přímá střela Klímy, která přišla o něco později.

Právě Tomáš Klíma ale nakonec otevřel skóre zápasu, když si po vyhraném buly Willa položil, objel jej a zakončil. Přesně za 59 sekund dostali Středočeši ledovou sprchu podruhé, to když Daniel Záhora vyzkoušel Willovu pozornost z poměrně velké dálky a ten se po kotouči nedokázal natáhnout.

Nikterak dobře nezačalo pro domácí tým ani prostřední dějství. Marek Švec využil hned v její druhé minutě přesilovku Západočechů a Boleslav tak rázem prohrávala už 0:3. Karlovy Vary přitom ale rozhodně nehrály bezchybně a hned dvakrát po sobě usedly na trestnou lavici.

Jenže boleslavským hokejistům se v přesilovkách nedařilo, a tak se trenér Potěšil rozhodl v polovině zápasu vybrat oddechový čas a vyměnit Willa za Mahdala. Zdálo se, že tento tah Středočechy "nakopl". Před Habalem se jim podařilo vytvořit slušný závar a díky krosčeku jednoho z hostů pak také vsítit svou první branku. Z kruhu se nad rameno karlovarského brankáře trefil Matěj Soukup.

A boleslavští hokejisté své šance křísily dál. Třetí dvacetiminutovku sice začali o chlup lépe hosté, Rohan mířil snad jen o pár centimetrů vedle, ve 47. minutě se ale opět radoval domácí celek. Václav Jankovský se dostal k vyraženému kotouči a poslal jej do sítě. Na hokejky Západočechů se vkradla nejistota, velmi rychle pochopili, že jen s defenzívou dlouho nevydrží.

Dostavil se výsledek. Martin Rohan využil faulu boleslavského hráče a Karlovarští tak díky jeho brance opět odskočili na rozdíl dvou gólů. Středočeši se ve dvou následujících přesilovkách činili, v 56. minutě se pak radovali z trefy Radana Lence, který se ve zmatku před Habalem zorientoval nejlépe a nejrychleji a znovu tak dal domácím naději. Energie v závěru faulovala a Mladoboleslavští odvolali Mahdala z branky. Další boleslavské šance ale již byly marné, Energie si v utkání vysoké důležitosti zajistila postup do play-off.