Juniorský lídr tabulky nestačil doma na Třinec

Junioři: HC Energie - HC Oceláři Třinec 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Karlovarští junioři přivítali hostující Třinec na svém ledě v roli lídra juniorské extraligové tabulky. Utkání se však již od samého počátku nevyvíjelo pro energetiky příznivě. Na dvě branky z první třetiny navázali hosté další přesnou trefou ve druhé dvacetiminutovce. Ve třetí třetině se za stavu 0:4 pro Oceláře přece jen podařilo ukrást třineckému Kotrlovi čisté konto, když jej tři minuty před koncem v přesilovce propálil parádní ranou Jan Tomeček (na malém snímku).
Noen Extraliga Juniorů, 23. kolo, pá 3.12.2010, KV Arena
Oceláři Třinec
1:4
0:2, 0:1, 1:1
Branky a nahrávky: 57. Tomeček (Půlpán) - 2. Bajtek (Marosz), 8. Faksa (Roupec), 27. Marosz (Faksa), 47. Bajtek (Marosz, Pavlík). Rozhodčí: Zubzanda - Sentenský, Havelec. Vyloučení: 8:8 navíc Sýkora (KVA) OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 50. Střely na branku: 31:48. Průběh utkání: 0:4, 1:4.
Karlovy Vary: Habal (Endál) - Andrlík, Valeš, Šik, Schusser, Tomeček, Funk - Hudák, Daniška, Koblasa, Kentoš, Sýkora, Vaněk, Vachovec "C", Švec, Kverka, Záhora, Půlpán.
Oceláři Třinec: Kotrla (Sklenář) - Pavlík "C", Rajnoch, Kaďourek, Roupec, Burzala, Bezuška - Bajtek, Deveri, Marosz, Bumbál, Řezač, Hegyi, Faksa, Herman, Rapáč, Matuš, Kajaba.

Zápas začal menším náporem domácího týmu, když už po pár vteřinách přivítal v zápase hostujícího brankáře svojí střelou Kverka. Netrvalo však dlouho a už se měnilo skóre. Branky se ovšem jako první dočkali hosté. Filip Bajtek dostal už ve 2. minutě ideální pas a po rychlém zpracování dal domácím ledovou sprchu ve formě inkasované branky. Domácí se z gólu moc neoklepali a již v 8. minutě musel Habal lovit ze své klece puk znovu. Radek Faksa stál ve správný čas na správném místě a jeho druhá dorážka již gólová byla. Domácí poté vyhlásili hon za srovnáním, ale za hosty je nutno vyzdvihnout výkon brankáře Kotrly. Ten několikrát ve třetině hasil tutovky Energie. Například v 15. minutě pálil Švec dělovku, ale jen do již připravených betonů. V 17. minutě měli domácí velkou šanci, ale ani přečíslení tří na jednoho ke snížení nevedlo.

Druhá třetina příliš hokejové krásy nenabídla. Spíše se nesla v režii domácí Energie, která se drala za srovnáním. Hosté toho využívali a z výtečné obrany sem tam někdo ujel do brejku. Hodně horko bylo na ledě ve 25. minutě. Po šanci Energie se strhla za brankou Třince bitka. A ne ledajaká! Pustila se tam do sebe hned šestice borců. Sudí zákonitě po této „vložce“ trestnými minutami nešetřil. Hosté hráli v oslabení a paradoxně navýšili své vedení. Střelcem branky byl Rostislav Marosz.

Třetí dějství mohlo začínat další brankou Ocelářů, ale domácí brankář Habal se proti Deveriho dorážce stačil rychle přesunout a šanci vytěsnit. Následně šli energetici vinou příliš agresivní hry do tří a pro hosty nebyl problém nabídnutou šanci využít. Po učebnicové souhře navyšoval skóre Filip Bajtek. Stalo se tak ve 47. minutě. Utkání se pak více méně dohrávalo, ale v domácích hráčích se i přesto našlo odhodlání, neodejít z ledu s nulovým počtem vstřelených branek. Čisté konto vzal Kotrlovi až v 57. minutě , jehož projektil v přesilové hře od modré čáry zastavila až vnitřní často brankové konstrukce.

Karel Mlejnek (HC Energie): „Dnes jsme odehráli nejhorší utkání v sezoně. Neměli jsme k utkání dobrý přístup a ani přístup v samotném utkání. Dá se říct, že jsme v první třetině udělali dvě individuální chyby. A de facto jsme jen upevnili soupeře ve vedení a ten si jej až do konce utkání pohlídal. Nám se utkání vůbec nevydařilo, a to ve všech řadách. Stane se, je třeba se z toho poučit a jet dál.“