Karlovarská juniorka znovu vysoko prohrála

JUN: HC Energie - Piráti Chomutov 2:6 (2:1, 0:3, 0:2)
Karlovarští junioři pokračovali v sobotním utkání 42. kolem a na domácím ledě přivítali Piráty z Chomutova. První třetina lépe vyšla energetikům, ale ve druhé třetině se zápas zlomil v prospěch hostů, a ti už dokázali dokráčet do vítězného konce. Karlovarští tak už podruhé v řadě na domácím ledě prohráli.
DHL extraliga juniorů, 42. kolo, so 20.2.2016, KV Aréna
Chomutov
2:6
2:1, 0:3, 0:2
Branky a nahrávky: 1. Zikmund (Čejka, Davídek), 16. Janata (Osmík, Michálek) – 10. Tůma (Kellerstein, Strunz), 23. Meliško (Rindov, Dimitrov), 28. Macháček (Páleník, Krivošík), 32. Strunz, 52. Kellerstein (Strunz, Heirman), 59. Adámek. Rozhodčí: Kostourek - Gerát, Belko. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 87. Střely na branku: 35:40.
Karlovy Vary: Kuchař – Pajk, Rulík "C", Michálek, Vodička, Dudek, Beer – Čejka, Zikmund "A", Davídek, Nguyen, Osmík, Vrána "A", Babka, Janata, Hauzr, Tamáš, Hendrych, Svoboda
Chomutov: Lukeš – Cestr, Meliško, Hlaváček, Páleník "C", Heirman, Lidák, Benda – Krivošík, Polák, P. Macháček "A", Kellerstein, Tůma, Strunz "A", Adámek, Tupý, A. Macháček, Rindoš, Dimitrov

Do první třetiny vstoupili lépe domácí, kteří se ihned po úvodním vhazování zmocnili puku. Jako první Milan Davídek poslal puk na mantinel, kde se puku zmocnil Michael Čejka. Ten přihrál volnému Ladislavu Zikmundovi, který zavěsil puk pod víko. Chomutovští mírně opařeni rychlým gólem se začali vracet do zápasu až v polovině první třetiny. To se dokázal uvolnit Adam Kellerstein, který nahodil puk na Kuchaře, kde se puku zmocnil Martin Tůma, který dorazil puk do prázdné brány. První vyloučení zápasu přišlo ve 14. minutě, když fauloval Jakub Dimitrov. Karlovarští ještě v druhé třetině dokázali vstřelit druhý gól, když se po přihrávce Osmíka prosadil Jiří Janata. Do závěru první periody se ještě snažil Chomutov o gól, domácí se však dokázali ubránit, a tak do druhé třetiny šli s jednogólovým náskokem.

Do druhé části lépe vpluli Piráti, kteří se od začátku více dostávali před Kuchaře. Po střele Jakuba Meliška neměl Ondřej Kuchař šanci zareagovat. Hra se tedy znovu srovnala a oba týmy začaly od znova. Rozjetí chomutovští Piráti se znovu dokázali prosadit, když se u kotouče objevil Petr Macháček, který dokázal oblafnout Kuchaře, který vyjel příliš brzo. Vzápětí se znovu vylučovalo, když Adam Rulík byl vyloučen za hákování a zároveň na straně Chomutova Petr Macháček za nafilmovaný pád. Hru ve čtyřech lépe využili hosté, kteří po minutě dokázali vstřelit další branku. Tentokrát se dokázal prosadit Martin Strunz, který se velmi aktivně pustil do rozehrávky energetiků a po získání puku se napodruhé dokázal prosadit. V závěru třetiny ještě Karlovarští chtěli využít přesilovou hru. To se domácím nepovedlo a so poslední periody šli s dvougólovou ztrátou.

Třetí třetina pokračovala v režii Karlových Varů, protože za vyhození puku mimo ledovou plochu byl vyloučen Jakub Meliško. Domácí však svojí početní výhodu využít nedokázali, a tak hosté pokračovali s dvougólovým náskokem. Domácí se snažili o zvrat utkání, avšak do první poloviny třetiny se nic významného neudálo. V druhé polovině se Karlovy Vary snažily navázat na dobrý nátlak z první části, ale to se nekonalo, protože za nesportovní chování byla potrestána hráčská lavice domácích. Dlouho netrvalo a na straně hostů se prosadil Adam Kellerstein, který vstřelil pátou branku Chomutova. V úplném konci zápasu se ještě dokázal prosadit v samostatném úniku Tamáš Adámek.

Jiří Žůrek (HC Energie Karlovy Vary): Pro nás je dnešní utkání velké zklamání. Chtěli jsme z utkání víc, chtěli jsme bodovat. Naskočili jsme do toho slušně a rychle jsme vedli, avšak druhá třetina byla špatná. Přestali jsme bruslit, nechali Chomutov na kotouči. Většina základních chyb, co děláme, jsou individuální chyby hráčů, a pokud toto nezměníme a nepoučíme se z toho, tak nemůžeme být úspěšní.