Karlovarští junioři potvrdili vzrůstající formu

HC Energie Karlovy Vary - HC Slezan Opava 4:1 (1:0, 2:1, 1:0) Zápas proti opavskému celku nevzal karlovarským mladíkům příliš mnoho sil. Soupeř působil odevzdaným dojmem a k výraznějšímu náporu se vzmohl až ke konci zápasu. To již však i díky dvěma trefám Vojtěcha Poláka prohrával 4:1. Domácí působili hokejověji, nebezpečně kombinovali a ojedinělé šance soupeře zneškodnil spolehlivý gólman Jirkův. Junioři tak již popáté v řadě na domácím ledě bodovali.
Extraliga juniorů, 21. kolo, čt 4.11.2004, Zimní stadion Karlovy Vary
Opava
4:1
1:0, 2:1, 1:0
Branky: 5. Jan Bauer (Kudláček, Kuběna), 30. Jakub Bauer (Gasparik, Kocek), 34. Polák (Bušta, Hamerle), 52. Polák (Mašek, Kuběna) - 29. Weiss (Davídek, Kabaliak). Vyloučení: 5:6, navíc Bolek 10 min OT. Využití: 1:0. Diváci: 73. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Karlovy Vary: Jirkův - Mašek, Kocek, Štourač, Kloz, Tomaška, Karpíšek, Hlubuček - Hamerle, Vojtěch Polák, Bušta - Gasparik, Sedláček, Jakub Bauer - Petružálek, Jan Bauer, Kuběna - Kudláček, Hartman, Račanský
Opava: Krejčí - Vrábel, Bolek, Sochacký, Kubaliak, Balcar, Bršlica, Heider - Davídek, Měch, Weiss - Černý, Ferlež, Plánovský - Tůma, Kříž, Štindl - Kocián, Polok, Fuks

S výraznou posilou v podobě Vojtěcha Poláka nastoupili junioři Energie na domácí led, kde se jim v posledních zápasech velmi daří, proti Slezanu Opava. Většinu zápasu měli pod kontrolou, hosté nabrali na obrátkách až v posledních deseti minutách, to již pro ně ale bylo příliš pozdě.

První minuty tohoto střetnutí nabídly oboustranně opatrný hokej a rušno na ledě nastalo až ve třetí minutě, kdy si na trestnou lavici šel sednout domácí Kudláček. Opavští však v početní převaze působili naprosto bezradně a k první vážné akci se dostali vlastně až po návratu karlovarského hráče na led. Davídek se prosmýkl mezi obránci a jeho jedovatá střela z pravého kruhu olízla tyčku karlovarské branky. Hosté posmutněli ještě víc, když o minutu později předvedli Karlovarští perfektní řešení situace dva na jednoho, gólmana Krejčího si krásným blafákem vychutnal Jan Bauer. Hráče Opavy však neprobudila ani tato pohroma a domácí tak mohli vesele útočit dál. V deváté minutě nastřelili tyč, odražený puk se jim dokonce podařilo dostat za brankovou čáru, ale jejich radost ukončil rozhodčí Florián, který již předtím pískal. V téže minutě zamotal řádně hlavy hostů Bušta, ale nakonec trefil jen hruď opavského brankáře. Hosté nakonec reagovali na zvětšující se tlak faulem, na začátku 10. minuty byl vyloučen Balcar. Junioři Energie svou přesilovou hru prezentovali v mnohem líbivější podobě než jejich soupeř, brankář Krejčí se měl co ohánět, avšak za svá záda podruhé sahat nemusel. Poté drtivý tlak domácích přece jenom mírně otupěl a do příležitostí se dostávali i hosté. Ti však nezužitkovali ani situaci dva na jednoho z 15. minuty a zbytek třetiny se tak dohrál v poklidném duchu. Po dvaceti minutách bylo tedy veselejší domácí mužstvo.

V úvodních minutách druhého dějství skolil opavský Bolek nevybíravým zákrokem svého protihráče a rozhodčí tento jeho "kousek" ocenil 2 + 10 minutami osobního trestu. V následné přesilovce rozvířil vody před Krejčím hlavně první karlovarský útok, avšak ten si musel na další branku ještě počkat. Hosté se osmělili až v 27. minutě, když tentokráte oni měli výhodu jednoho muže v poli navíc. Karlovarské nejvíce vystrašily střely od modré obránců Vrábela a Bršlici, Jirkůvova akrobacie je však opět zachránila. Nebylo tomu tak však v čase 28:55, kdy se po nenápadné akci radoval Jan Weiss, asistenci si připsali Davídek a Kubaliak. 1:1. Energetiky tento gól zdravě naštval a pustili se do útočení tak, jak to předváděli v první třetině. Hlasatel nestačil ani dopovědět střelce opavské branky a domácí se radovali, když střelu Gasparika dorazil v čase 29:31 Jakub Bauer. Hostům nešla upřít snaha o opětovné srovnání skóre, ale když samostatný únik Tůmy zlikvidoval Jirkův, udeřili opět domácí. Jak se proměňují samostatné nájezdy ukázal smutnému Tůmovi Vojtěch Polák, který se blýskl bekhendovým blafákem. Karlovarští uklidnění dvougólovým náskokem poté přenechali iniciativu soupeři, avšak jeho útoky se rozbíjely o obranu domácích jako o nepropustnou hráz. Po čtyřiceti minutách tak na ukazateli skóre svítil stav 3:1.

V závěrečném dějství hosté konečně předvedli, že i oni umí hrát hokej, ale na v pohodě hrající domácí to však již nestačilo. Opavskou hru také brzdila častá vyloučení, která snad pramenila z přílišné snahy a důrazu. Jedno z vyloučení přišlo v čase 49:39, tentokráte však hosté pykali za školáckou chybu - příliš mnoho hráčů na ledě. V přesilové hře nejprve nechal Polák vyniknout brankáře Krejčího, který brilantně zlikvidoval jeho bombu. Vojtěch Polák si to však nenechal líbit a o několik vteřin později poslal z pozice mezi kruhy technickou střelu za záda Krejčího. Body za přihrávku si připsali Mašek a Kuběna. Tím bylo o výsledku utkání prakticky rozhodnuto, hosté však sympaticky (i když trochu pozdě) bojovali dál. V 55. minutě se o vyprášení betonů Ondřeje Jirkůva postaral Sochacký a jeho pokus předznamenal, že přes veškerou snahu dnes hosté druhý gól karlovarskému brankáři nedají. Po 60 minutách tak domácí mladíci propukli v radostný jásot, který v poslední době zní karlovarským stadionem stále častěji. HC Energie Karlovy Vary - HC Slezan Opava 4:1 po třetinách 1:0, 2:1 a 1:0.