Karlovarští získali na ledě Vítkovic bod

ELH: HC Vítkovice STEEL - HC Energie Karlovy Vary 2:1sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
V utkání 15. kola Tipsport extraligy to v ostravské ČEZ Aréně dlouho vypadalo, že snad žádný gól nepadne a diváci museli čekat až do 57. minuty, kdy překonal brankáře Tomáše Závorku v přesilové hře Jiří Burger. Energetici se ale nevzdali a osmnáct sekund před koncem zásluhou Tomáše Haranta srovnali krok. O osudu zápasu nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí. Svou sbírku bodů mohou Karlovy Vary rozšířit již v neděli, kdy je doma čeká jedno z nejsledovanějších utkání sezony - derby s plzeňskými indiány.
Tipsport extraliga, 15. kolo, čt 23.10.2014
Vítkovice
2:1sn
0:0, 0:0, 1:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 57. Burger (Němec, Šenkeřík), rozh. náj. Roman – 60. Harant (Skuhravý). Rozhodčí: Polák, Pešina – Charvát, Frodl. Vyloučení: 4:6, navíc Skuhravý (KVA) 10 min. os. trest. Využití: 1:0. Diváci: 3755. Střely na branku: 21:34. Zblokované střely: 12:10. Hity: 20:13. Vhazování: 24:50. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Vítkovice: Dolejš – Zíb, Kovář, Čerešňák, Šenkeřík, Stehlík, Pastor, Štencel – Huna, Roman, Svačina – Vandas, Burger, Němec – Šedivý, Húževka, Szturc – Káňa, Kolouch, Kucsera – Zdráhal
Karlovy Vary: Závorka – Sičák, Harant, Redlihs, J. Tomeček, Deyl, Šmach, Dvořák – Vachovec, Kverka, Duda – Heizer, Skuhravý, D. Hruška – Pšurný, Balán, V. Tomeček – Štals, R. Hruška, Koblasa – Gorčík

Energie vyrazila do Ostravy s již tradičním jednodenním předstihem. Chtěla využít Vítkovické nepříznivé série devíti proher v řadě. Úvod utkání moc zajímavých hokejových momentů nenabídl. Domácí byli aktivnější, diktovali tempo hry, avšak se nedostávali do větších šancí. Obrana Energie fungovala bezchybně. Domácí měli možnost jít do vedení v závěru první třetiny, kdy byli vyloučeni Redlihs se Skuhravým. Obrana hostí však dokázala nepříjemné oslabení bez větších obtíží zvládnout.

Ani druhá dvacetiminutovka moc zajímavých momentů nepřinesla. Bojovalo se o každý metr ledu. Hosté hrozili z brejků, avšak oba brankáři kralovali. Dolejš si vážnější zákroky připsal až v šestadvacáté minutě, kdy byl vyloučen Káňa. Energii se však v této sezoně přesilovky nedaří, což se potvrdilo i tentokrát. Do šaten se proto odjíždělo za bezbrankového stavu

Vítkovičtí již chtěli vyhrát, proto šli do třetího dějství s jasným cílem. Ihned v úvodu měl tutovou šanci Vandas, který však nepochopitelně selhal. Agilní byl také domácí kapitán Burger, jenž vymýšlel jednu akci za druhou. Energetici však bránili velmi pozorně. Defenziva se jim vymkla z rukou až čtyři minuty před koncem, kdy byl vyloučen obránce Deyl. Nabídnutou přesilovku využil již zmíněný kapitán domácích Jiří Burger, který zasouval puk do prázdné branky po krásné nahrávce Němce. Už se zdálo, že je o vítězi utkání rozhodnuto. Hosté však dokázali ještě zatlačit a vynutili si přesilovou hru. Trenér Mlejnek neváhal a odvolal z branky také gólmana Závorku, čehož vzápětí nemusel litovat. Osmnáct vteřin před koncem základní doby totiž vyrovnal ranou od modré Tomáš Harant. Zápas proto dospěl do prodloužení.

V prodloužení byl vyloučen Skuhravý a domácím se nabídla další početní výhoda, tentokrát čtyři na tři. Energetici však oslabení zvládli znamenitě a poprvé v sezoně si tak vyzkoušeli samostatné nájezdy. V nich však nebyl úspěšný ani jeden z trojice Duda, Skuhravý, Radim Hruška. Naopak za domácí byl jediným úspěšným střelcem Ondřej Roman, který prostřelil brankáře Závorku. Vítkovice tak dokázaly přerušit sérii svých proher a porazily Karlovy Vary 2:1 po samostatných nájezdech.

Roman Šimíček (HC Vítkovice Steel): Hodně vydřený zápas, ale jsme rádi za dva body. Potřebovali jsme bodovat za každou cenu. Bohužel jsme dostali gól na 1:1 osmnáct sekund před koncem, kdy nás soupeř potrestal za faul. Naštěstí se nám konečně zase povedla trestná střílení. Z naší strany je ale spokojenost s tím, jak se k tomu kluci postavili. Není lehké po takové sérii proher hrát líbivý hokej. Bylo to vydřené, ale doufáme, že to je zlom.

Jaromír Kverka st. (HC Energie Karlovy Vary): Přijeli jsme s cílem bodovat a to se nám povedlo. Ale hokej nebyl z obou stran moc hezký. Oba týmy nechtěly udělat chybu. Vítkovice měly víc ze hry, ale my jsme dobrou defenzívou a výborným Závorkou dlouho drželi stav na 0:0. Pak přišel faul, kdy nás Vítkovice potrestaly, ale klobouk dolů před klukama, jak se ještě zvedli a také z přesilovky vyrovnali. Penalty jsme nezvládli, ale odvážíme si bod a týmu chci poděkovat za disciplinovaný výkon.