Litvínov jasně ovládl juniorské derby

Junioři: HC Energie - HC Litvínov 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
Souboj s vedoucím celkem NOEN juniorské extraligy energetikům vůbec nevyšel. Proti Litvínovu je v sobotní podvečer srážely individuální chyby i slabá koncovka. Brankáře Horáka nedokázal prostřelit žádný z energetiků, naopak Vladislav Habal se musel smutně otočit hned pětkrát.
NOEN extraliga juniorů 2011/12, 18. kolo, so 19.11.2011
Litvínov
0:5
0:1, 0:3, 0:1
Branky a nahrávky: 7. Malec (Procházka, Zdeněk), 21. Smolka, 24. Jurčík (Šrámek), 40. Jurčík (Smolka, Čejka), 44. Kasal (Mackal, Čejka). Rozhodčí: Grech - Havelec, Maloušek. Vyloučení: 8:3. Využití: 0:3. Diváci: 30. Střely na branku: 27:43. Průběh utkání: 0:5.
Karlovy Vary: Habal - Urbančok, Valeš, Novák, Troška, Schusser, Funk, Gombár - Tomeček, Vrána, Kubáč, Svoboda, Koblasa, Winkler, Harkabus, Švec, Táborský, Kverka, Zadražil, Půlpán
Litvínov: Horák - Čejka, Havelka, Kokeš, Bittner, Kasal, Mamula, Ejem - Jurčík, Šrámek, Mackal, Zdeněk, Písařík, Šalka, Procházka, Malec, Smolka

Oba celky se do tempa dostávaly pomalu, brankáři Habal a Horák neměli příliš práce. I první změna skóre se tak udála po spíše nenápadné akci. Hosté vyhráli buly ve vlastním pásmu, předvedli rychlý přechod do útoku a Tomáš Malec technickou střelou z křídla zamířil přesně ke vzdálenější tyči. I v dalším průběhu se hrálo častěji před karlovarskou svatyní a Habal se musel činit jak při vyloučení Funka, tak při nebezpečném příklepu Jurčíka z 13. minuty. Vary zahrozily především Winklerem, který však ve 14. minutě dostal nahrávku až příliš blízko k brance, aby mohl pomýšlet na vyrovnání.

Do prostřední části si hosté přenesli přesilovou hru, Gombár v závěru prvního dějství vyfasoval dvojitý menší trest za krosček. A k jejímu využití nepotřebovali vymýšlet nic složitého. Devět sekund po vhazování napřáhl Pavel Smolka a i díky odrazu puk od tyče mohl zvednout ruce nad hlavu. Zbytek oslabení ubránili energetici bez potíží, minutu po návratu Gombára na led si ale vybrali další smolný okamžik. Jurčíkovu střelu z úhlu jeden z energetiků hokejkou přizvedl přímo nad Habalovo rameno. Výsledkově a především psychicky mohla domácí do utkání vrátit 26. minuta, to Švec ale ideální Koblasův pas z rohu před branku do sítě dotlačit nedokázal. Podobných příležitostí si energetici mnoho nevypracovali. Za stavu 0:3 ubrali hosté na útočné aktivitě, dobře bránili a Horák musel složité situace řešit jen výjimečně. Největším testem pro něj bylo trestné střílení nařízené v 39. minutě, které Kubáč zakončil přízemní střelou do betonu. Trest za neproměňování šancí přišel rychle. Při vyloučení Koblasy gólovou dorážku zaznamenal Ondřej Jurčík a zajistil svému týmu před třetí částí luxusní čtyřbrankový náskok.

Ten se hostům navíc brzy podařilo navýšit. Domácí sice nastoupili po přestávce s patrnou snahou něco v útoku vymyslet, zpátky na zem je ale poslal Švecův útočný faul. Přesilovou hru parádní trefou pod víko využil obránce Marek Kasal. Od této chvíle se utkání spíše dohrávalo a ve hře už bylo pouze čisté konto pro litvínovského Horáka. Litvínovští beci sice v poslední desetiminutovce předvedli několik lehkovážných nahrávek, vinou mizerné karlovarské koncovky se jim ale nakonec podařilo dobýt i tuto metu. Z Karlových Varů tak mohli hosté odjet spokojení po všech stránkách.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Až na jedno zaváhání ve středním pásmu, po kterém jsme inkasovali, nevypadala první třetina z naší strany špatně. Měli jsme tam i gólové šance, které je proti takovému soupeři třeba proměňovat. Důležitým momentem bylo čtyřminutové oslabení na začátku druhé třetiny. Řekli jsme si, že ho zkusíme přežít, ale hned po devíti vteřinách jsme po další chybě inkasovali. Postupně se pak naše hra začala rozpadat. Naším velkým problémem je, že jsme po reprezentační pauze ve dvou zápasech nedali ani gól. Dalším problémem jsou i individuální chyby. Věříme, že teď po Vemex Cupu nebudeme tápat stejně, jako po návratu z Omsku, kdy jsme tápali osm zápasů. Našim hráčům nelze upřít snahu, ale pokud chceme s takovým soupeřem vyhrávat, musíme předvést mnohem zarputilejší výkon.